sizce ben abartıyor muyum?

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve efyzeyno tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

19 Mart 2009
    Konu Sahibi : efyzeyno
  1. efyzeyno

efyzeyno Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :dance:canım bence abartmıyrsun. tabiki çocuklarımıza cam fanus çinde yetiştirmyeceğiz ama onlar şuan o kadar savunmasız ve korunaksız ki..pek çok şeye fazlasıyla dikkat etmek gerekiyor.

walla benim kızımın odasının toz bezleri bile ayrı..sabunlu su ile tozlarını alıyoruz..

2. 20 Mart 2009
  3. angeldust

angeldust Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizim evde de sigara içen eşim var elini yıkıyor ama öyle kötü kokuyor ki öpünce oğlumuzu içim cız ediyor:KK43:içilmese sigara daha ii bence haklısın ben de kıyamıyorum oğluma ve tüm yazdıklarını harfiyen uyguluyorum dikkat etmek değil olması gereken onlar haklısım bende seninle hemfikirim söyleyince de bir tafralı oluyorlar anlamıyorum:KK43:

4. 20 Mart 2009
  5. Suko

Suko Guru Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    348
    ah canım ya yazdıklarında sonuna kadar haklısın hiç mi hiç abartmıyorsun ...hele hele şu sigara konusu niye insanlar böyle düşüncesiz davranırlar ki...uyar canım bence özellikle SıGARA konusunda...

6. 20 Mart 2009
  7. angeldust

angeldust Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    mutlaka uyar canancım sağlıklı bbek olsa bile bunlar yapılmamalı ki böyle bir hikayesi olan bebeğe daha özel ilgi gösterilmeli seni çok iyi anlıyorum...öptürme mümkün olduğunca ve biberonu sen hazırlamaya gayret et sık sık uyar biliyorum çok sıkıcı bir hal alıyor sürekli uyarmak kendine soruyorsun bu bebek yalnızca benim mi diye ya da bebek olduğunun bir tek ben mi bilincindeyim diye ama maalesef böyle uyar canım bol bol...

8. 20 Mart 2009
  9. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben dışardan her kim gelse ellerini yıkatmadan bebeğe dokundurtmuyordum. özelliklede kayınvalidem hiç dikkat etmezdi bu tip hijyen sağlanması gereken durumlara... ister abartıyorsun desinler ister ayıplasınlar benim çocuğum benim için herkesten önemli. yaptığım da bebeğimin sağlığı için isteyen alınsın isteyen kırılsın umrumda değil açıkçası .. şimdi herkes yola gelmiş durumda. bu saydıklarının hepsine zamanında bende takmış durumdaydım.

10. 20 Mart 2009
  11. EYXSXAN0066

EYXSXAN0066 Oğluşunun Annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sonuna kadar haklısın bende bunları yapıyorum yapyanını uyarıyorum ama tepki gösteriyorlar ki olsun önemki değil bebişim daha önemli fakat benim yanımda sevmiyorlar ama odadan bi çıkayım neler neler yapıyorlar bazen engel olamıyorum çok üzülüyorum

12. 20 Mart 2009
  13. fatma33

fatma33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence abartmıyorsun bende senin yerinde olsam aynı şeyleri düşünürdüm inan

14. 20 Mart 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Abartıyorsun arkadaşım. hemde bayağı bir abartıyorsun. Sana birtek bebeğin altını aldıktan sonra ellerin yıkanması gerektiği kısmında katılıyorum. :nazar:

16. 20 Mart 2009
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Evde seni rahatsız edecek şekilde davranan bu kişiler kim onu anlamadım..

Benim bebek konusunda en çok takıldığı şey şudur; her gelenin şaaap diye bebeği öpmelerine karşıyım ben..:1closedeyes:

Bak ne yap biliyor musun?
    Bir tane önlük al ayıcıklı falan, sonra üzerine iplikle '' beni sev ama öpme'' diye yazı işle..:jeyyar: Bebişin boyuna as dursun..Nasıl fikir ama?:jeyyar: Emin ol sürekli şap şup diye bebeğe yapışanları caydırıcı oluyor, tecrübe ile sabittir .
    Eller temiz olmalı bence de, dikkat etmen güzel de takıntı yapma..

18. 20 Mart 2009
  19. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım biraz abartıyorsun..sigara filan okey de biberonun ağzı filan bunlara çok takma.. eğer doktorunuz özel olarak bu bebeği koruyun demediyse..yoksa çok nazenin olur bebeğin..en ufak bir mikropta hemen hastalanır..yavaş yavaş mikroplara alışacaklar...ama dediğim gibi özel bir sağlık durumunuz varsa onu bilemem...dün bir prof. dinledim tv de..anne ve bebek aynı ortamda bulunduğu için annede bebeğe geçecek mikropları zaten taşıyor dedi..ama anne sütünde bunlara karşı antikor bulunduğundan zaten koruma sağlıyormuş..sürekli öpmeyin, evin içinde sigara içmeyin, mümkün mertebe elleri yıkayın tamamdır..istersen pürel jellerden al sehpanın üzerine koy..ben öyle yaptım..üstüne de gelenler alınmasın diye "çınar ın kolonyası" yazdım..gelenlerin ellerine sıkıyorum kolonya gibi..en azından elini yıka demek zor olsada bunu kullandırarak bakterileri biraz olsun bertaraf etmiş oluyorum..ama dediğim gibi çok da kendini hırpalama...artık bebeklerimiz büyüyor onları herşeyden her dakika korumayız...