Sizce ben çok mu acele ediyorum?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve msyou_aysu tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : msyou_aysu
  1. msyou_aysu

msyou_aysu Ben Ona Resmen AŞIĞIM :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar uzun süre sizleri ve bu siteyi takip edenlerdenim ve sohbetleriniz birbirinize olan fikir alışverişiniz çok hoşuma gitti ve bende üye olmalıyım dedim işte burdayım şuan..

ismim aysu 26 yaşındayım ve sizlere danışmak istediğim bir konu var umarım yardımcı olabilir banada o güzel fikirlerinizden verebilirsiniz..4 yıllık çok güzel giden bir beraberliğim var ve ailelerin birbirini bildiği bir ilişki bu, yani şöyle söylim benim ailem (babam hariç)hayatımdaki kişiyi biliyo ve onaylıyor, onun ailesiylede tanıştım beni sevdiler beğendiler ve onayladılar buraya kadar herşey çok güzel fakat ben artık ailelerin birbirleriyle tanışmasını en azından bir söz takılmasını istiyorum artık ikimizde yaşımızı başımızı aldık askerlik gibi bir sorun yok ailelerin istememesi gibi bir sorun yok tek sorun iş..
    İşi var erkek arkadaşımın bir etiket firmasında matbaa bölümünde çalışıyor 750 ytl maaş alıyor, evet bu şartlarda bir yuva kurulamaz fakat benim tek istediğim ailelerin tanışması ve ufakta olsa söz takılıp öyle beklememiz birbirimizi bunu erkek arkadaşıma söylüyorum bana hak veriyor ve dediği tek şey biraz daha sabret aşkım gelicem ama bu 1.5 senedir hep aynı değişmedi bende artık dedimki martta ailenide alıp ailemle tanışmaya geliceksin ben artık babamdan gizli çıkmaktan yoruldum artık nasıl annem ablam eniştem yengelerim kuzenlerim seni biliyorsa babamda seni tanımalı bilmeli dedim tamam aşkım iş bakıcam iş değiştircem eğer olmassada bu işle gelicem seni isticem dedi..
    BU KONUDAKİ FİKİRLERİNİZİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ALABİLİRMİYİM??

Son düzenleme: 27 Ocak 2009
  2. 27 Ocak 2009
  3. e sonuna kadar haklısın canım.madem 4 senedir süren bir ilişki askerlikte yok önünüzde.bir söz kesilir sonra daha iyi bir iş bulana kadar evlilik için beklenir.bu yaştan sonra kaçamak görüşmeler elbetteki sinir bozucu.
    peki bu arada sevgilin iş başvuruları yapıyor mu böyle araştırmaları ve gayreti var mı?

4. 27 Ocak 2009
  5. msyou_aysu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet seldacım var böyle bir gayreti iş başvuruları yapıyor tüm çevresine cv'ler veriyor enişteleri araştıryor iş biliyorlar bizi ve evleneceğimizi işte bu yüzden daha iyi imkanlarda iş bakıyorlar , aynı zamanda açıköğretimde okuyor ve kpss sınavına girdi fakat 70 puan aldığı için umudumuzu bu yönde kaybettik

6. 27 Ocak 2009
  7. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel ...işallah ahyırlısı olur ...iyi bir iş bulur ...ve aılelerde engel olas ..mutlu bır yuva kurulur ayrıca sevgılının....
    sevgısının arkasında dırarak .her seye ragmen senı ıstıyecem demesıde ...
    senı ne cok sevdıgını gösterır...
    mutluluklar...

8. 27 Ocak 2009
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Söz yapıldıktan sonra hemen nikah diye tutturacağını düşünüyor olabilir sevgilin..

Çünkü böyle konularda genelde bayanlar acelecidir yani evlenelim de sonrasına bakarız diyen nedense bayanlar olur..
    Erkekler biraz daha temkinli yaklaşırlar evlilik olayına..
    Sevgilin de biraz daha kendinden emin, işiyle maaşıyla gurur duyarak babanın karşısına çıkmak istiyor olabilir..Kendi çapında da haklı bence.

Ama rahatça buluşmak açısından sen de haklısın..

Bence fazla üzerine gitmeden, söz yaptıktan sonra işi değiştirmesi için uzun bir süre olacağını, herşeyi sırasıyla ve zamanında yaparak evleneceğinizi ve bu konuda aceleci davranmayacağını söylersen, sevgilin de rahatlar biraz ve söz olayında ikna olur bence..

10. 27 Ocak 2009
  11. msyou_aysu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    duygucum çok teşekkür ediyorum bu güzel yorumun için

12. 27 Ocak 2009
  13. canım ama 4 sene olmuş.aileler tanışsın artık bir söz yüzüğü takılsın.emin ol bu durum herkesi bu anlamda harekete geçirir.evliliğe ilk adım atıldığı için herşey buna göre planlanır.şimdi iş bulsa siz daha söz için bekliceksiniz.sonra nişan daha sonra düğün hazırlıkları ohoo.. böyle giderse siz sevgilin emekli olduğunda evlenirsiniz.
    sadece bir söz takılmasının size faydası olur zararı olmaz.bence onu buna ikna et.
    bende 4 senedir bekliyorum ama biz kendi aramızda bir yemekle nişan yüzüğü taktı .ailem de böyle kabul ediyor.yoksa bende çocuk gibi saklanarak çok sinir olurdum..

14. 27 Ocak 2009
  15. msyou_aysu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

işte bu çok doğru denizcim, aynen böyle düşünüyor erkek arkadaşım ve aileside.. ama bense şunu diyorum sen geldiğin zaman babam ilk önce aileler tanışsın birbirimizi tanıyalım dicek ilk etapta senin maaş bordorunu istemicek dedim sadece tanışma olcak ve babam artık seni ve aileni yakından tanicak dedim.. zaten benim hemen evlenebilme gibi bir lüksüm yok en az 1sene bilemedin 1.5 sene beklemek durumundayız çünkü malum kriz ve ailem hemen öyle beni evlendiremez benim istediğim tek şey babamın hayatımdaki kişiyi bilmesi tanıması (onay vericeğine adım kadar eminim) en azından bir söz takılması benim tek istediğim

16. 27 Ocak 2009
  17. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    Mutlaka herşeyin daha olurunda gitmesi içindir kötü niyet görmedim kesinlikle..kimileri oyalamak ister ve bu hemen anlaşılır.. Umarım mart ayında aileler tanışır ve muradınıza erersiniz... Kalbini ferah tutmaya bak

18. 27 Ocak 2009
  19. msyou_aysu

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum DyGLu