sizce ben nerde hata yaptım?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve ERKAN tarafından 2 Mart 2009 başlatılmıştır.

2 Mart 2009
    Konu Sahibi : ERKAN
  1. ERKAN

ERKAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bugün eşimle tartıştık her zaman ki gibi anesine laf söyletmiyor tabi bizim ki
    kaynanamla yan yana apartmanlarımız sabah kızımı istiyolar her gün görmek bende çok erken bir saatte arıyolar söyle dedim uykumuzu bölmesinler ben zaten uyanınca kahvaltıdan sonra götürüyorum dedim banada iigeliyo evi toparlayıp yemek yapıyorum
    aramasınlar ben götürürüm dedim vay efendim işte laflar tartışma çok zoruma gitti bağırması ben de mi suç şimdi siz söyleyin yalvarırım ya deliricem:çok üzgünüm::1no2:

2. 2 Mart 2009
  3. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    ben sizi hatalı buldum...
    düşüncenizde haklı dahi olsanız bunu dile getirme şekliniz yanlış ve bu hatalı yapar sizi kaldıki haklı değilsiniz..
    bir kere kayınvalidenizle diyoloğunuz var, gidiyorsunuz, görüşüyorsunuz...
    iletişim kurabiliyorsanız neden eşinizi araya sokuyorsunuz ki.
    anne erken saatte arama ben uyanınca götürürüm derseniz sizi anlar bence...
    ama sizin hem işinize geliyor çocuğunuzu kayınvalidenize bırakmak hem de bir lutüfta bulunuyormuşsunuz gibi davranıyorsunuz...
    yanlış bence..

4. 2 Mart 2009
  5. Elis

Elis Guest

sevmek isteyen buyursun gelsin sevsin,ayaginami goturcem milletin,ha arada bi olur ama ,ne oyle her sabah,Yarabbim ne insanlar var yaa,ne diyim guzelim bazi adamlarda var ailesine laf soyletmezler,ne kadar haksizda olsalar,Allah kolaylik versin canim,,,:Saruboceq:

6. 2 Mart 2009
  7. Lotus

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    siz söyletirmisiniz ailenize Elis...
    elinizi vicdanınıza koyup söyleyin, empati yapın...
    mesela ben söyletmem haksız dahi olsalar, söyletmem...
    eşimin anlayışlı olmasını beklerim ama eşime de toz kondurmam...
    sanırım duygular, düşünceler insanı ele veriyor ve herkes adamına göre muamele yapıyor...
    kadınına söz söyletmeyen erkek kadınından emin olduğu için söz söyletmiyor olabilir mi...
    didiklemiyordur adamın kafasını olur olmaz şeylerle, gerektiğinde söz söylüyordur, söylediğinde de dinleniyordur hiç düşündünüz mü?

8. 2 Mart 2009
  9. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    hiç bi erkek annesine laf söylettirmez
    biz de söyletmeyiz öyle değilmi
    sen kayınvalidene uygun tatlı bir dille anne ben uyanınca sabahları sana getiririm yada seni cağırırım desen
    böyle sorun kalmaz yerimseniben

10. 2 Mart 2009
  11. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

katılıyorum:lepi:

12. 2 Mart 2009
  13. Elis

Elis Guest

ama ben arkadasin anlattigindan anliyorum ki,her sabah kapisi uyurken caliniyo ve deniliyoki,getir cocugu sevecem,
    bende diyorumki,sevmek isteyen buyursun gelsin sevsin,tabiki bende aileme laf soyletmem,gerekirsede tatli dille uyaririm,hem arkadas burda,esinin ailesine kotu bi sekilde konusmamiski,benmi yanlis anliyorum ,nedir..........

14. 2 Mart 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    telefon ettiklerinde sizin uyuduğunuzu bile bile hergün aynı şey tekrarlanıyorsa bence de yaptıkları hoş değil
    ama ben olsam arkadaşların da dediği gibi kendim uyarırdım ama kayınvalidenin huyunu bilemeyiz tabi
    bazıları gelinlerinden bu tarz şeyler duymak istemiyorlar, çok bozuluyorlar sadece oğullarıyla muhattap olmayı tercih ediyorlar

16. 2 Mart 2009
  17. Lotus

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    öyle bir şey yazmıyor, detayları kaçırıyorsunuz...
    şimdi arkadaş çocuğu bırakmaktan rahatsız değil, benim işime geliyor diyor, temizliğimi yemeğimi yapıyorum o sırada diyor...
    dolayısıyla kayınvalidesinin evladının üzerinde ve kendi üzerinde hakkı var...
    şimdi kendisine yardımcı olan yada yardımcı olmaya çalışan bir kadına sen bana yardım et ama benim istediğim şekilde demeye hakkı yok...
    kimsenin yok...
    ya o yardımı kabul etmeyeceksiniz ya da bazı durumları görmemezlikten geleceksiniz...
    üstelik gidip görüşüyor, her gün çocuğu bırakıyor, yüzyüze bakıyorlar o arada anne sabah uykusu bölünüyor ben uyandıktan sonra zaten getiririm senin aramana gerek yok denemez mi?
    ille eşe mi söylenmeli...

18. 2 Mart 2009
  19. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    erkek-kadın farketmez kimse ailesine laf söyletmez..
    bence hatalısınız..evli değilim ama evliliklerde birazcık "dile" hakim olmak gerekiyor diye düşünüyorum..
    sabah çok erken saatte aramalarından rahatsız olabilirsiniz ama eşinize "dırdır" yapmak yerine,kayınvalidenizle konuşmalısınız "tatlı bir dille" ..