Sizce çok mu erken?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve PastelBoya tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu Bir derdim var bölümne açıcaktım ama yazacağım dert olmadığı için ve aynı zamanda bu bölümle alakalı olduğu için buraya yazıyorum..Yaşım 20 ve okuyorum son zamanlarda nedense bu bölüme çok uğrar oldum tencereydi kahvaltılık setiydi falan pek bir ilgimi çeker olduuCADIARZU
    İlk sorum bu normal mi?
    Birde ailemden iyi düzeyde harçlık alıyorum ama paramı tutamayan biriyim..Hazır böyle şeyleri heves etmişken ufak tefek araç gereçleri alsammı birde ben kütahyada okuyorum orda porselenler daha bir ucuz oluyor...Hem bu sayede ailemden aldığım harçlığın bir kısmınıda değerlendirmiş olurum..çünkü kenara koy biriksin gibi sabrım yok en azından böylelikle ileride daha az masraf çıkar diye düşündüm..:1closedeyes:Çok yakın bir arkadaşıma sordum bence alma yenileri çıkar aldıklarını beğenmezsin dedi..
    Dediği doğru olabilir tabiki ama ne bileyim işte bende öyle olur olmaz şeylere paramı çarçur edeceğime bu şekilde değerlendiririm ilerde bana yarar sağlar diye düşündüm
    Yaşıma göre fazlamı aceleciyim...Eğer değilsem tecrübeli olan ablalarımdan arkadaşlarımdan yardım etmelerini rica ediyorum mesela ufak tefek olabilcek neleri alabilirim:uhm:

2. 26 Ocak 2009
  3. EU2

EU2 Guest

cnm bence kesınlıkle alma ben 1 sene once aldım yıne bile güzelleri cıktı
    baska sekılde bırıktır paranı çeyrek al mesela sositososito

4. 26 Ocak 2009
  5. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Canım bence de bugün aldığını yarın beğenmeyebilirsin.Altın yapmak istemez misin? biriktirip,biriktirip altın alsan belki de çok hoşuna gider..Ama yok heveslendim almak isterim çeyiz eşyası dersen; tavalar alabilirsin, buzdolabı süsü almak çok keyifli birşeydir alabilirsin kaydirigubbakcemile3 Ben alıyorum hala 10 tane oldu şimdilik kaydirigubbakcemile3
    Değişik gördüğün bardaklardan alabilirsin.Nevresim takımları alabilirsin.Bunların modası pek geçmez.Geçse de ilerde yanına ek olarak bi nevresim takımı daha alırsın.
    Off ne karışık anlattım ya :tomato:

6. 26 Ocak 2009
  7. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim yorumlarınız için..
    Para biriktirebilsem gerçekten altın yapmakta isterim ama malesef elimde para olunca tutamıyorum hemen yerini buluyo yani anlayacağınızz...
    Mesela şöyle düşündüm şimdi bir yemek takımını düşünün en fazla bence 3 takım alınır
    mesela bir takımını aldığınızı düşünün bunu modası geçmez gibi geliyo bana genede düşünücemm :nazar:

8. 26 Ocak 2009
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sakıncası yoksa ne aldınız şuan beğenmiyorsunuz??
    Beyaz eşya falan mı??

10. 26 Ocak 2009
  11. azelya55

azelya55 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer klasik bir yemek takımı istiyorsan (misafirlik için) modası kolay kolay geçmez.Hemen hemen hepsi birbirine benziyor zaten.Sade bir model alırsın.
    Gerçekten hepsini bir anda almak çok ağır geliyor.Yine de ufaktan başlamakta fayda var.

12. 26 Ocak 2009
  13. jitta

jitta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende böyle bir konu açmıştım çeyize ne zaman başlanmalı diye.sana ulaştığım sonucu söyleyeyim :) aldığını daha sonra beğenmeme ihtimalin çok yüksek.ama çok heves ediyorsan sende kolay kolay eskimeyecek şeler alabilirsin.pahalı az yer kaplayacak şeyler olabilir.nevresime heves etmiştim bende çok.birkaç nevresimle ccili bicili havlular aldım.bilmiyorum pişman olurmuyum.o yüzden daha çok para biriktirmeye çalışıyorum.çünkü banada daha 3sene kesin var.normal mi demişsin gayet normal merak etme :)heleki ufukta adayı belli olan bir evlilik varsa çoook zevkli kesinlikle bunlarla uğraşmak.Allah mutlu bir yuva nasip etsin herkese inşallah...

14. 26 Ocak 2009
  15. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende evliliği düşünmüyorum ama çeyiz sevinç yaratır..yeni eşyalar ,yeni ev, yeni hayat ve yeni bir başlangıç heyecanlı geliyor bana...

16. 26 Ocak 2009
  17. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    ne kadar zevkli de olsa paranızı bunlara harcamayın derim
    biriktirmenin bi yolunu bulun ilerde lazım olduğunda kullanırsınız
    birikmiyorsa da birikmesin
    süse püse harcayın
    ne tabağı ne çanağı

18. 26 Ocak 2009
  19. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    :) Gerçekten haklısınız sıkılan insanıda çok duydum illaki neyin ne olacağı belli olmaz ama mesela kahvaltılık takımı düşünün en az 2 çeşit alınıyor mesela birini alsam zaten öyle beyaz eşya falan tabiki istemem alanlar var bilirsiniz :)
    alabileceğim beni zorlamayack şeyler mesela kahvaltılık takımı baharat takımı nevresim takımı çay seti ekmek kızartma makinesi dediğim gibi böyle ufak tefek şeyler.. diğer bahsettiklerime her geçen gün bir üst seviyelisi ekleniyor çünkü..a.s.