Sizce doğum yapmak için en uygun aylar hangileri

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve concealed tarafından 20 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

20 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : concealed
  1. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar kafama takılan bir konu var. Sizce hamile kalınacak en uygun zaman ne zamandır ? Yani doğumu yaz aylarında yapmak mı daha rahat, yoksa kış aylarında mı? Hem bebek hem de anne açısından. Sanki yaz aylarında hamile kalıp, kışın ya da baharda doğuma girmek daha uygun gibi geliyor bana ama tabii tecrübeli anneler daha iyi bilir. Yoksa bir fark yok mu? Bir de çalışan bir kadın için özellikle önerilebilecek bir zaman dilimi olabilir mi? Örneğin sıcak yaz aylarında hamileliğin son dönemini geçirmek oldukça zor geliyor bana ama tabii bilemem. Tecrübelerinizi ve fikirleriniz pylaşırsanız çok sevinirim. :dance:

2. 20 Mayıs 2010
  3. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kesinlikle mayis,haziran gibi hamile kalinmasi super olur..Benim cocuklarim biri ocak digeri subat dogumlu..yazin tatilimizi bile yapmistik..dokuz ay sonra biraz da stres yasayinca uzerine tatil yapmak insani acayip rahatlatiyor.e tabi istedigimiz zaman hamile kalmak cokta elimizde olan birsey degil ama ben cok istedim oyle de oldu.Darisi isteyen herkesin basina.!

4. 20 Mayıs 2010
  5. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bana da en uygun zamanlar mayıs, haziran, temmuz (en geç) gibi geliyor ama tabii bi de buradaki annelerin fikirlerini almak istedim.peki bebek açısından kış veya yaz çok fark eder mi acaba? ben yaz bebeğiydim annem hep isilik oluyordun, çok terliyodun sonra da ne yaparsak yapalım o sıcak havalarda bile üşütüp hasta oluyordun diye anlatır hala, artık nasıl bezdirdiysem kadını akannehir.

6. 22 Mayıs 2010
  7. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bilemiyorum benim cocuklarim kis aylarda dogmasina ragmen hergun banyosunu yaptiriyordum ..sifirin altina dusmedigi surece disarida cikariyordum..Yaz'in ozellikle kilolu cocuksa isilik olmamasi imkansiz gibi birsey..Ama 'deniz' sagolsun yazin bol bol denize sokuyordum..

8. 22 Mayıs 2010
  9. Liza.

Liza. love Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şubat ayı iyi oluyor.
    yaza çıkınca bebeği kanguruya at gez.

10. 23 Mayıs 2010
  11. MySky

MySky Rütbesiz.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ama kanguruda en fazla iki saat dolastirabiliyorsunuz haberiniz olsun,,fazlasi cocuga zararli kemik gelisimi acsindan..

12. 26 Mayıs 2010
  13. concealed

concealed Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ocak-şubat gibi de hamile kalınsa, yazın en sıcak zamanlarında karnın burnunda dolaşmak zor olur gibi geliyor bana. aslında yazın sıcakta bana herşey zor gibi geliyor, hamileliği hiç düşünemiyorum bi de :1no2:. bi de sanırım hamilelikte özellikle son zamanlarında normalden daha da sıcak oluyor anne adayları için. benim bir arkadaş vardı iş yerinde yazın klimayı inanılmaz açıyordu ve ona rağmen acayip terliyordu.kafamçokkarıştı