sizce erken doğum tehlikem var mı?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve nesihan tarafından 19 Mart 2008 başlatılmıştır.

19 Mart 2008
    Konu Sahibi : nesihan
  1. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 27 haftalık hamileyim. bebeğim hep aşağıda . şu son 1 haftadan beridir de adet ağrılarım gibi ağrılarım var ,yatınca sağdan sola dönerken kasıklarım acıyo.akıntılarım arttı ve yapısı da değişti yani daha sıvı hale geldi.sizce erken doğum tehlikem var mı?
    tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. 19 Mart 2008
  3. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    nesihancım bende 27 haftalık doğum yaptım bi ay önce ve sorunların erken doğum habercisi gibi geldi bana korkutmak istemem ama doğruyu söylemem gerekir bence vakit kaybetmeden bi doktora gözük derim benim gibi olmanı istemem :KK43:

4. 19 Mart 2008
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım o haftalarda benım de oldu....akıntım artışmıtı kultur testı yapmışştım

en son muyanede doktor ne dedıı...

6. 19 Mart 2008
  7. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    benımde aynı dedıklerın vardı elımle tutarak yuruyordum bırden suyum geldı erken dogurdum

8. 19 Mart 2008
  9. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun mesajlarınız için. doktora en son 3 hafta önce gittim o da sadece dediği bana aşağıda taşıyosun bebeğini.ama bu kadar şikayetim yoktu 3 hafta önce. gene gidicem doktora .iyi bi doktorum var ama genede çok iyimser ve çok konuşmayan bi doktor.
    bu haftalarda doğan bebekler yaşarmı ya?yaşayanlara Allah uzun ömür versin ...

10. 19 Mart 2008
  11. angelhope

angelhope Minnoşumm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    valla nesihancım ben bi ay önce 27 haftalık 460 gram ağırlığında suyum gelmesi sonucu premature bi bebek dünyaya getirdim tamamen doktor ilgisizliği olarak yorumluyorum artık çünkü geç kalınmıştı seninde aynı şeyleri yaşamanı istemem ve tek bi doktora bağımlı kalmanı da istemem yüreğim yangın yeri gibi bu acıyı bildiğim için sende yaşama...

evet Allah ömür veriyorsa yaşıyorlar benim bebeğim yoğun bakımda hala ömrü varsa bi üç ay daha kalıcak inan bana çok zor beklemek ne olucak ne biticek die düşünmek çok zorrrrrrrrrr...

12. 20 Mart 2008
  13. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şerife Allah yardımcın olsun.bencede doktor çok önemli başka bir doktora gitcem bende.

14. 25 Mart 2008
  15. Ansaneri

Ansaneri мιηιк кє&#8 Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Neslihancım bende 27 haftalık hamileyken belirttiğin şikayetlerim vardı akıntıma akıntı diyemiyordum su gibi birden geliyordu ve kanamam oldu sonrasında, doktorum doğum sancısı yaşamışsın erken doğum tehliken var ve dinlenicen dedi. sancı dediği aşağı doğru bebek birden fırlıcakmışcasına bi basınç oluyordu o doğum sancısı dedi. Dinlendim ama yine kanamalarım oldu ara ara ve bahsettiğim aşağıya doğru zonklama gibi.... 27. haftaya kadar okadar güzel geldimki hiç bi sıkıntım olmadı doktor erken doğum dediğinde kahroldum. En son 20 gün önce kanamam olduğunda gittiğimde seni yatırcaz ve bebeğinin ciğerlerinin biran önce gelişmesi için iğne yapıcaz heran bebeği alabiliriz dedi. Çok panikledim yatıcaz dedik doktor ne derse o ama Şerifenin durumunu biliyorsun o bana bide devlet hastanesine git demişti ve o gün Zeynep Kamilede gidip kontrol edilmesini istedim orada bakıldığında bebeğin eşi öne gelmiş kanaman ondan her hangi bi sorun yok dedi ve ben artık zeynep kamilde kontrollerimi tamamlamaya ve doğumu orada yapmaya karar verdim.
    Akıntımın su gibi olduğundan vijinadan alınan bi fitil verdi doktorum kullandım normale döndü. Bence sende en kısa zamanda doktoruna görün umarım kötü bişey yoktur iyi haberler alırsın

16. 28 Mart 2008
  17. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canan sağolasın.doktora gittim Allaha şükür hiç sorun yok dedi. ama genede ben dinleniyorum hep. inşallah sorun da yaşamam.

18. 3 Nisan 2008
  19. EU1

EU1 Guest

canım belirtilerin aynısını bende 22. haftadan itibaren yaşamaya başlamıştım. erken doğum beirtisi olduğunu söyledi doktorum. ve ilaçlar kullandırdı. ve 35. haftaya kadar doğumu durdurabildik. ve 35. haftada artık engelleyemedik. suan bebeğim çok ii. bence hiç vakit kaybetmeden doktora git. gecikme ki durdurabilsinler. daha çok erken doğum için. 27. haftada doğan bebekeri yaşatabiliyolar ama hastanede uzun süre kalıyo ve çok sıkıntılı dönemler geçiriyo aile. o zorlukları inşallah yaşatmaz Allah'ım sana. bir an evvel doktora git. Allah yardımcınız olsun bebeğini korusun.