Sizce Günah Işlemiş Olurmuyum ?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve yaren_XIXM tarafından 7 Şubat 2008 başlatılmıştır.

7 Şubat 2008
    Konu Sahibi : yaren_XIXM
  1. yaren_XIXM

yaren_XIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    KIZLAR BEN OKUDUĞUMU AYNEN KOPYALIYORUM SİZ YORUMUNUZU YAPIN

:eek:

Bebeğin Cinsiyeti
    Mısırlıların kullandığı yöntemde, doğacak bebeğin cinsiyeti de önceden tesbit edilebiliyordu. Hamile kadının idrarıyla sulanan tohumlardan, buğday taneleri daha önce filizlenirse bebeğin erkek, arpa taneleri daha önce filizlenirse bebeğin kız olacağı anlaşılıyordu.

Prof. Julias Manger, 1933 yılında laboratuvarda kutuların içerisinde kurutma kağıtları üzerine yerleştirdiği buğday ve arpa tanelerini, idrarla sulayıp, Mısırlıların kullandığı gebelik ve cinsiyet belirleme yönteminin doğruluğunu ispat etmiştir. Günümüzde kullanılan gebelik testleri de, kadının idrarındaki hormon sayısının yoğunluğuna göre sonuç verir ve aynı esaslara göre uygulanır.

Prof. Dr. Hulusi Köker de, Mısırlıların kullandığı gebelik testi yönteminin bilimsel olarak doğrulandığını ve hatta bebeğin cinsiyetinin de aynı yöntemle belirlenebildiğini onaylıyor.

:eek:

2. 7 Şubat 2008
  3. ZEYNEPKERIM

ZEYNEPKERIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    bence arpa ve bugday'dan bıldıgımız un yapılıyor yapma sakın cok gunah nımete i...mek dusunemıyorum bıle.... zaten hamılesın bısey fılan olur Allah korusun saglıklı ve uzun omurlu bır bebek nasıp etsın Allah kurtarsın canım..

4. 7 Şubat 2008
  5. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sunu söyleyeyim ki.
    bunun dogrulugu ispatlanmis bile olsa.
    bizlere nimet olarak verilen bir yiyecegin,
    böyle bir amac icin kullanilmasi bence dogru degil.

6. 7 Şubat 2008
  7. yaren_XIXM

yaren_XIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben Bunu öğreneli Baya Oluyo Aslinda Ve Banada Ters Gelmişti Fikirlerine Güvendiğim Bir [abladan Ben Olsam Denerdim ] Deyince Kafam Karişti Danişmak Istedim

8. 7 Şubat 2008
  9. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bunu bende cok uzun zaman önce okudum.
    yani artik o kadar gelismis teknikler var,dr zaten söylüyor bebegin cinsiyetini.
    böyle birsey yapmaya gerek bile yok.

10. 7 Şubat 2008
  11. yaren_XIXM

yaren_XIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    HAKLISINIZ YA KONUYU AÇTIĞIMA BİLE PİŞMAN OLDUM ŞLEYTAN İŞTE İNSANIN AKLINI ÇELMESİNİ İYİ BİLİYOR

12. 7 Şubat 2008
  13. Yapma Bunu Be Arkaadaşim Sagligi Sihati Yerinde Olsun Kiz Erkek Hangisi Olursa Oda Senin Olşsun

14. 21 Kasım 2008
  15. SERENETTA

SERENETTA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Erkek Çocuk Olması için

--------------------------------------------------------------------------------

Resulullah buyuruyor:

"Nutfenin (rahme düşmesinden sonra) kırkiki gece geçti mi, Allah ona bir melek gönderir (ve onun vasıtasıyla) nutfeyi şekillendirir; işitmesini, görmesini, derisini, etini, kemiğini yaratır. Sonra melek sorar:

"Ey Rabbim! Bu erkek mi, dişi mi?" Rabbin dilediğini hükmeder, melek de yazar."

"Erkeğin suyu beyazdır. Kadının suyu ise sarıdır. İkisi birleşir ve erkeğin menisi kadının menisine üstün gelirse Allah'ın izniyle çocuk erkek olur. Kadının menisi erkeğin menisine üstün gelirse çocuk Allah'ın izniyle kız olur" .

Salih bir kimse, yatağa girince; önce İhlâs sûresini okur. (Ya Rabbi bana bir oğul ihsan edersen ismini (Muhammed koyacağım) der. Böyle duâ edenin Allahın izniyle erkek çocuğu olur.

Hadis-i şerifte,

"Hanımı hâmile iken, elini onun karnına koyup, "Bismillahi ahadis samed ellezi lem yelid ve lem yûled, yâ Rabbi bu çocuğun ismini Muhammed aleyhisselâmın hürmetine, Muhammed koydum" derse, bu çocuk erkek olur." buyuruldu.

Kadın, hayızdan temizlendikten sonra beş gün içinde hâmile kalırsa, çocuğu erkek olur. Beşinci günden sekizinci güne kadar olursa kız olur.

Erkek Çocuk İstiyenin Duası Erkek çocuk isteyen kişi, cinsi münasebetten önce besmele çekip, üç defa ihlas süresini okuduktan sonra:

"Allahümmec'alnâ min ledünke zürriyetten min tayyibaten mütiy'aten, Allahümme in terzukni min hazihil vak'ati veleden üsemmiyhi Muhammeden"

16. 21 Kasım 2008
  17. aabeyazmelek

aabeyazmelek YA HAY YA HALIK Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canıcım yapma nimet böyle şeyleri vakti zamanı gelince ögrenirsin zaten sonuçta ben gibi uzun zamandır bekleyen arkadaşlar var ben kendi adıma hamile kalayımda farketmez kız oglan sonuçta benim bebegim olcak

18. 21 Kasım 2008
  19. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    çık çık çık daha neler duyacağım.
    çarpılırsan allah muhafaza