sizce hangi çamaşır makinası?

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve apostrof tarafından 19 Eylül 2010 başlatılmıştır.

19 Eylül 2010
    Konu Sahibi : apostrof
  1. apostrof

apostrof Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar şu iki çamaşır makinesi arasında kararsızım:biri bosch'un was 28762 modeli diğeri arçelik 8124 hst modeli.sizce hangisini almalıyım.aranızda bilen kullanan var mı acaba..

2. 19 Eylül 2010
  3. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    138
    Ödül Puanları:
    163
    Bosch'u öneririm 11 yıldır bütün beyaz eşyalarımız Bosch daha tamire bile gitmedi hiç biri memnunuz biz.

4. 20 Eylül 2010
  5. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arçelik 8124 HST standart kalitede kalitede bir cihaz olup, A sınıfı - %50 tüketimlidir, yeni nesil sessiz kömürsüz motoru vardır, su jetiyle yıkama esnasında lastiğin üst kısmından detajanlı suyu çamaşırların üstüne püskürterek yıkama etkinliğini arttırır. Normal yıkama programları dışında, gömlek,spor,moda,yorgan,hijyen,hızlı günlük,ekonomik,hızlı 14 gibi çeşitli program alternatifleri vardır. 1200 devir olup gri gönümlüdür.

Bosch WAS28762TR modeline baktığımızda alman kalitesi ve tasarımının ince detaylarla karşımıza çıktığını görüyoruz. Yine arçelikte olduğu gibi yeni nesil sessiz motora sahiptir. A sınıfı - %30 tüketimlidir. Spor, gömlek,süper kısa gibi program alternatifleri yanında en sık kullandığınız 2 programı hafızaya alma özelliği vardır. 1400 devir olup beyaz görünümlüdür. Su damlacık desenli kazanıyla alışılmışın dışında bir tasarımdır. 3 boyulu yıkama özelliğini su jeti sistemiyle değil, delikli paletlerin kazandan aldığı suyu dönerken çamaşırların üzerine atarak sağlamaktadır. Genel kalite itibariyle arçelikten daha öndedir. Ancak leke çıkartma özelliği, kendi kendini temizleyen deterjan çekmecesi gibi özellikleri çok gerçekçi değildir. Çevremde kullananlarda bunu bizzat gözlemledim. Cihazın bir artısı da içine koyduğunuz çamaşıra miktarına göre deterjan miktarı tavsiyesinde bulunuyor. bunu dijital ekrandan göstererek yapmakta. Yıkaması sıkması gayet sessiz olan bu makinanın su boşaltma esnasındaki pompa hoş değil.

Kısaca Bosch daha kaliteli ve alışılmışın dışında birkaç özelliği bulunmakta. Arçelik 8124 HST modeli fena sayılmaz. Son tercih sizin. Birde Arçelikte 8128 Autologic modelini incelemenizi tavsiye ederim. İçine koyduğunuz çamaşırın türünü kirlilik seviyesini otomatik olarak algılayarak hafızasındaki otomatik 36 farklı yıkama profilinden birisini seçerek yıkama işlemini gerçekleştiriyor. Yine bunun dışında isterseniz diğer makinelerde olduğu gibi yıkama programını sizin seçme olanağınız (manuel) bulunmakta. Bu makinenin diğer öne çıkan bazı özellikleri ise moda,spor,gömlek,yorgan,hızlı günlük, hızlı 14,moda,ekonomik gibi programlarının yanında sadece bir kez kullanılmış üzerinde leke veya kir bulunmayan çamaşırlarınız için koku giderme amacıyla tazeleme programı bulunmaktadır. Bir de pamuklu çamaşırları az enerji tüketerek sessizce yıkamak için özel Gece prgoramı bulunmaktadır.

ARÇELİK?TEN BİR İLK DAHA: ÇAMAŞIRI TANIYAN TEKNOLOJİ, AUTOLOGİC ÇAMAŞIR MAKİNESİ

6. 20 Eylül 2010
  7. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Şu anki makinem Vestel nefret ettim dün Bosch tan yeni makine aldım.Şu anda çok güzel indirimli kampanyalar var bilgilerinize

8. 20 Eylül 2010
  9. apostrof

apostrof Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler..bugün aldığım binbir hevesle denediğim ne amaçla üretildiğini hala anlayamadığım arçelik buharika'dan sonra arçeliğin herhangi bir şeyini almamaya karar verdim.bosch 8kg mı 7 kg mı ona karar vermeye çalışıyorum.tekrar teşekkürler..

10. 20 Eylül 2010
  11. tulin034

tulin034 NAZAR DEĞMESİN MELEĞİME Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    bosch daha iyi bence

12. 20 Eylül 2010
  13. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    8 kg olan modeli tercih edin ithal üründür. boschun 8 kg serisi dışındaki modeller yerli montajdır tavsiye etmem.

14. 20 Eylül 2010
  15. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    138
    Ödül Puanları:
    163
    Bosch'ta bu ara kapmanya varmış geçen gördüm çamaşır makinesi alana da kurutma makinesi %50 indirimliymiş.yerimseniben

16. 20 Eylül 2010
  17. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yüzde elli indirim kampanyası tamamen çarpıtılmış, normal fiyatı 1900 tl olan kurutma makinesinin liste fiyatını 3000 tl ye kadar yükseltmişler. Kampanya bitsin yine eski fiyatına döndürürler. Sanmayın yüzde elli ucuza alıcam..

18. 22 Eylül 2010
  19. KUMRALYESIL

KUMRALYESIL Canım kızım defnem Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bosch u al derim benim bütüm beyaz eşyalarım bosch memnunum