Sizce hata mı yapıyorum?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Arzu:) tarafından 22 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Arzu:)
  1. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim sorunum eşimin ailesi..onlara karşı çok soğudum..nedeni?ben 2 yıllık evli olucam yakında sorunlu bi hamilelik geçirdim..eltim ne ardı ne bi yardıma geldi..15 gün hastanede kaldım erken doğum riskiyla yine arayan yok..doğum yaptım geldim..kayınvalidem ilk günler geldi sonra fıs bebeğim prametüre doğdu 28 haftalık bakımı çok zordu..eltim bi üst sokakta oturuyo gelipte bişeye ihtiyacın var mı demedi..ben bu sorunlu hamilelik ve doğum sonrası sorunlarını yaşarken kayınvalidemde eltimin kendisi rahatsız olduğunda hiç yardıma gelmediğini söleyip bana dert yanarken.. eltimede beni atıyomuş.. ben kendime bakamazken sana nasıl bakıyım ki bana hep sana bişey demiyorum senin bahanen vardı derdi..bunlar içimde birikince ister istemez eşime devamlı onlardan soğuduğumu söleyip duruyorum..elimde değil gerçekten kırıldığım çok şey var..onlarla aramda hiç birşey geçmedi neden böle ilgisiz olduklarını anlamadım..sizce soğumakta haksızmıyım..ben onların içine girdim..insan bi sahiplenir..bu arada kızım 10 aylık oldu sevgili kayınvalidem gelipte görmez geldimide tv a dalar..eltimde onun oğlu doğduğunda hergün bi bahaneyle gelirdi diyo nispet yapar gibi gıcık..

2. 22 Mayıs 2009
  3. croiselle

croiselle Zayifliyorumm ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben pek anlayamadım ne yaptın da hata mı yapıyorum diye soruyorsun ?

onların yardımına mı ihtiyacın var ?? kendi ailenden uzakmısın ?

eğer kendi ailenden yardım göremeyecek durumdaysan bence tek başına bakmaya çalış bebeğine

hem yardıma gelseler bu seferde herşeyime karışıyorlar diye dert yanarsan ne olacak ?

bırak boşver gelmesinler aramasınlar eşin yardımcı olmaya çalışsın sana

4. 22 Mayıs 2009
  5. limonilezeytin

limonilezeytin cansın sen canım kocam:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım sen niye hata yapasın haklısın tabii ama boşver kendileri bilir hiç düşünme bile bunları sen yuvana bebeğine bak isteyen gelir görür isteyen gelmez hiç umurun olmasına.s.

6. 22 Mayıs 2009
  7. ilksen_77

ilksen_77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence onları boşver, snei sevmek zorunda değiller saygısızlık yapmasınlar yeter, saygısızlık yaparlarsa da eşin tepki gösteriyorsa onu da takma.. Önemli olan eşinin sana karşı tavrı seni sahiplenmesi bence.. Çoğu ailelerde erkek eşine sahip çıkmıyor sorunlar bundan çıkıyor..

8. 22 Mayıs 2009
  9. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sen resmi davran...zaten onlardan bişey de bekleme....beklersen üzülürsün...
    kim ne derse desin sne kendi işini yapabiliyorsan bebeğine bakabiliyorsan ne ala boşver yaaa...

10. 22 Mayıs 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Haklisin...insan deger görmek istiyor...ilgi alaka bekliyor...lakin zorla güzellik olmuyorki arkadasim...:nazar:

Bir insan erken dogum yapmis gelinine eltisine gitmeyecek bir yardima ihtiyacin varmi diye sormayacak kadar düsüncesizse ne denirki?
    Yeri geliyor 40 yilik yabancidan gördügün ilgiyi alakayi en yakin akrabandan görmüyorsun...insanlik cok baska birsey iste...:nazar:

Herkes ayibinla kalsin..bosver sen...takma böyle seyleri...kizini güle güle büyüt...:1hug:
    Ve unutma...

Bugün sana yarin onlaraa.s

12. 22 Mayıs 2009
  13. sevibade

sevibade Güzel Bakan, Güzel Görür Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ailen uzaktamı canım? Uzakta bile olsalar minnet etme bence, eşin sana yeter, bende iki kez doğum yaptım, ikincide sorunlu bir hamilelik geçirdim, ilk hamileliğimde de mide bulantılarından üç ay yattım, ikincide önce düşük tehlikesi, son 2 ayda ilaçlarla erken doğumu engellediler, büyük kızım bir rahatsızlığından dolayı hastanede yattı, büyük testler vs.ler yaşadı....bunların hepsini eşimle atlattık Allah razı olsun eşimden, o varken kimseye minnet etmem, sende öyle yap...Eltinde ayıp etmiş bence, bende büyük eltiyim her konuda korur kollarım, o küçük sonuçta aileye sonradan katıldığın için sahiplenmeyi beklemekte haklısın bence, ama olmayınca olmuyor be güzelim, insanlar çok farklı olmuş, boşver sevgiyi saygıyı sende görsünler, onlar yapmıyorsa sen onlara yap, babamın bir lafı var; ıyiliğe iyilik her kişinin karı, kötülüğe iyilik ER kişinin karı, Sevgiler....

14. 22 Mayıs 2009
  15. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kaynanadan ve eltiden birşey beklememek gerek diye
    düşünüyorum
    ama işte insan yinede umuyor.
    sanki onlar diğer komşularmış gibi bakmaya çalışsan.
    belki üzülmezsin.

16. 23 Mayıs 2009
  17. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim kızlar..geç cevap veriyorum kusura bakamyım..eşim erken geldi eve..haklısınız..onlara minnetim yok şükür ama ne olursa olsunun..bi ilgi bekliyorum..göremeyince sinir oluyorum..doğum sonrası hassaslığıda var tabii..kendi ailem uzak değil sağolsun annem yapabileceğinin fazlasını yaptı..dün yine eşimle tartıştık..bi krediyle ev biz aldık ve şu an ödemede çok zorlanıyoruz..bu konudada abisinin payı var..eşimle abi ortak açmış işi işler tutmayınca abisi başka bi yerde çalışıyor ve eşim çok zor bi dönemden geçerek işi ilerletiyor..abisi baktı iş iyi gidiyor hemen damladı tabi o öle görüyor...benim eşim gelme bu iş iki aileyi kaldırmaz deyince inanmadı...artı abisinin evi var biz kiradaydık..ev alıcam diye tutturdu beyefendi..bu aylarca sürekli söyledi..siz almazsanız ben alıcam diyerek..aynı şekilde kayınvalidemde abisi için alın diyodu evi..evi aldık hepsi bi köşeye çekildi..işler kötü malum kriz..ben eşimi suçluyorum..abisinin ağzını kapayamadı..şimdi pişman..bilirsiniz erkek dışarda yaşadığı zorlukların ceremesini eşinde çıkarır.. bizim ki o hesap oldu..eşim bu kadar sıkıntı içinde mücadele ediyor..annesi hala eşimin abisi için üzülüyor..yok elin işinde çalışıyomuş..ben o işi ikisi için açtım bilseydim açmazdım..yazık oldu paralarıma diyo..bende ona dedim ki senin diğer oğlun ekmek yiyiyor oradan..zamanında ev alcam araba alıcam sevdasına düşmeseydi oğlun şirkete yatırım yapsaydı..sonbları bu olmayacaktı..şimdi kızımın ihtiyaçlarını zor karşılıyorum ama düşünen kim..kızlar bana kalsa daha uzatıcam..içimi döktüm valla dinlediğiniz için sağolun kızlar.a.s.:enbuyukkk:

18. 23 Mayıs 2009
  19. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    bence hıc takma bosver kımsenın kımseye faydası yok su devırde
    esın ve bebegınle mutlumusun gerısı hıc önemlı degıl kım ne derse desın
    benımde 2 eltım var asla görusmeyız böylesı en ıyısı ne kadar uzak o kadar rahat
    yakın zamanda dogum yapıcam kayınvalıdem hıc dogru durust aramaz
    zaten benı hıc aramıyo yıne esımı arada bır arıyo toplasan 5 kere anca aramıstır 8 aydır
    bısey desen sen benı arıyomusun der hemen uste cıkmaya calısır
    keyfı bılır yarın bugun dogum yaptıgımda benımle annem ılgılenırken o uzaktan bakınmakla yetınıcek ancak boşverrr:1hug: