Sizce ikinci cocugu dusunmelimiyiz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve pays_bas tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pays_bas
  1. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu benim ilk konum olucak, hepinizden oneri bekliyorum arkadaslar simdiden cevaplar icin tesekkur ederim.

esimle 5 yil once tanistik ve 3 yil once severek evlendik. Esim calisiyor ve ben evlendigimiz yil isten cikmak zorunda kaldim (isyerim iflas etti). cok sukur mutlu bir yuvam var diyebilirim. Bir oglum var 13 aylik, hersey yolunda fakat benim ic hayatim cok karisik. Ben uzun bir calisma donemi gecirdim yani hergun evde olmaya alisik bir kisi degildim ki evlendigimizden neredeyse hemen sonra isten cikinca o donemde hamile kaldim. Tabiki cok sevindik cunki planliydi yani cocuk dusunuyorduk zaten. Ama dedigim gibi o gun bugundur evdeyim calismiyorum ilk zamanlar calismayi dusunmuyordum bebegime bakayim onu ben buyuteyim diye (hala oyle dusunuyorum) fakat bir zaman sonra tekrar calismak istiyorum. Bir sey daha var 2.ci bir cocuk daha istiyoruz ama bunun zamanlamasini henuz tam olarak yapmadik, esim bana birakiyor. Bu arada ben 28 yasindayim. kendi kendime dusunuyorum haftalardir, acaba bir bebek daha yapsakmi simdi diye. Bir yandan cok istiyorum bir yandan oglum daha 13 aylik henuz yuruyemiyor bile ya hamileligim agir gelirse psikolojikman etkilenirsem diye korkuyorum. Cunki ilk hamileligim cok agir gecti bacaklarim kilitlenmisti yuremiyordum son aylar ve ilk aylar ise bulantidan hastanede bile yattim. Cok kafam karisik bana ne olur fikir verin arkadaslar....:KK46:

2. 15 Ocak 2010
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Sağlıklı birey yetiştirmektir ebevyn olmanın ağırlığı..
    Şu aşamada size yeni bir çocuk birşey katmaz aksine götürür bence..
    Oğlunuzun gelişimi için en hayırlısı biraz daha büyümesi bana kalırsa..

4. 15 Ocak 2010
  5. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederim... haklisiniz tabi fakat diger yandan yasim 28 biraz daha beklersem 30 larda olucam, ee birde bir zaman sonra tekrardan calismak istiyorum. Tekrar is hahayatina atilmak icin once cocuklarimi biraz olsun buyutmek istiyorum. Zaman kaybetmemek icin simdilerde boyle birsey dusunuyorum hala kafam karisik...

6. 15 Ocak 2010
  7. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    en azından bebeğiniz 24 aylık olsun
    aralarında 2 yaş olmalı en az diyorlar ama 3 yaş ideali.
    1 yaş arayla olan bebeklerde anne çok yıpranıyor
    3 yaş sonrasında ise kıskançlıklar başlıyor
    Rabbim hakkınızda hayırlısını versin.

8. 15 Ocak 2010
  9. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    ben kardeşlerin arasında hiyerarşi olması açısından ve ailere ekonomik olarak yükün daha az olması açısından (aynı anda başlayan eğitim masrafları vs)kardeşler arasında yaş farkının az olmaması taraftarıyım..

fakat hem 2 çocuk sahibi olayım, üstelik onları ben büyüteyim, bir yandan da iş hayatına geri döneyim. .. bu ülke koşullarında biraz çok şey istiyorsun bence.. bence ya 2.çocuğunu bakıcıya bırakacaksın, ya çalışmayacaksın ya da 2. çocuğu yapmayacaksın sanki..
    naçizane..

10. 15 Ocak 2010
  11. truf

truf Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ha ben bu arada 26 yaşıma giriyorum 2 ay sonra.kızım 22 aylık
    inşallah 2. çocuğu istiyoruz mart sonu nisan başı gibi gebe kalmayı deneyeceğim.
    Hayırlı sağlıklı bir evlat daha istiyorum.

12. 15 Ocak 2010
  13. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    finansal olarak iyi durumdayiz Allaha sukur ve hollandada yasiyoruz. ikincisi calismak istiyorum evet bi donem sonra fakat hemen degil elbette soyledigim gibi once cocuklarimi buyutmek istiyorum en azindan ana okul donemleri bitene kadar yani 5 sene kadar.

14. 15 Ocak 2010
  15. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Truf 'cugum Allah gonlune gore hayirli bir evlat versin insAllah.
    Ben dusunuyorumda.. bir kac ay icersinde hamile kalirsam 2.ci bebek dogana kadar oglum zaten 2 yasinda olucak, yani aralarinda 2 yas olmus olucak...

16. 16 Ocak 2010
  17. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    maddi durumunuz iyi ve kendini manevi olarak 2.çocuğa hazır hissediyorsan hiç bekleme derim
    oğlunun biraz büyümesini bekleyip hamile kalırsan tam ilki büyüdü rahata erdim diyecekken 2.gelecek
    birlikte büyütürsün, çocukların büyümesi açısından aynı zorlukları seneler sonra tekrar yaşamak zorunda
    kalmazsın. yaşın da ideal. şimdi hamile kalsan 29 unda doğuracaksın. ben olsam bir an bile tereddüt etmez hamile kalırdım. çalışmak istediğini de söylemişsin. ikisi de birlikte büyür ve sen bir kaç yıl içinde iş hayatına geri dönebilirsin.

18. 17 Ocak 2010
  19. pays_bas

pays_bas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tesekkur ederim inci tanesi onerilerin icin... dun aksam karar aldim evet en kisa zamanda 1 tane daha Allah nasip ederse cocuk yapmayi dusunuyoruz. insAllah hamileligim boyunca gecen seferki gibi rahatsizliklarim olmaz ki boylelikle oglumlada guzelce ilgilenebilirim...