sizce ilk çocuk evlendikten ne kadar süre sonra yapılmalı

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve aysun444 tarafından 17 Ocak 2008 başlatılmıştır.

17 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    eskiden beri hep derdim ki, evlendikten sonra en az 3 yıl sonra çocuk düşünülmeli. ama etrafımda yavaş yavaş aaa ama beklemeyin. ben olsam hemen yaparım(buarada bunu söyleyen nişanlanmadan önce, evlenir evlenmez hamile kalanları eleştiren bi arkadaşımdı, nişanlanınca fikri deişti heralde)

anlamıyo insanlar anneliğe hazır olunması gerektiğini.
    ben böyle düşünüyorum ya siz?
    Ayrıca çocuğu olanlar nekadar bekledi.a.s.

2. 17 Ocak 2008
  3. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Kişiden kişiye değişen bir durum bu.
    Bazı insanların maddi gücü yerindedir,kişilik olarak yeterli olgunluğa sahiptir,hemen bebek sahibi olmak isterler.
    Kimi insanlar da evlendikten sonra önce var olan borçlarını öder,o sırada eşini iyice tanır,ebeveyn olma yetisine sahip olduğuna inandıktan sonra evlat sahibi olur.
    Bunu belli bir süreyle sınırlandırmak çok zor. Kimi 5,6 sene sonra toparlanır kimi ise 1 sene sonra.:sm_confused:
    Herkesin aile yaşantısı farklıdır..:kahve:

4. 17 Ocak 2008
  5. GUZELIM

GUZELIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 4,5 yil bekledim ilk bebegime evliligimin tadini cikardim, esimle birbirimizi daha iyi tanimaya calistik. Banada cok "neden bebek yapmiyorsun hala" diyen oldu ama hicbirine aldirmadim ne zaman istersek o zaman olur deyip gectim. Bebek yapmanin bir zamani varsa oda kendini anne olmaya hazir hissetigin zamandir, hemen bebek isteyip yapanlar oluyo, hic istemeyenler oluyo, gec yapanlar oluyo kisiye gore degsiyo yani.

6. 17 Ocak 2008
  7. DBHS

DBHS Bir pamuğum var artık Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    bende evliliğe hazırlanan biriyim ve büyük konuşmak gibi olmasın ama yakın zamanda da çocuk sahibi olmayı düşünmüyorum.en azından 3-4 yıl.bu süre içinde hem birbirimizi daha iyi tanırız,hem maddi olarak iyi bi durumda ve iyi imkanlarla doğururum çocuğumu.hemde biraz hayatımızı yaşarız.birbirini deli gibi seven insanlar var çevremde.çocuk olduktan sonra hayatımızın odak noktası çocuk oldu diyolar.

8. 17 Ocak 2008
  9. EU1

EU1 Guest

bence bunun bi zamanı olmaz yani birini 1 yıl tanımakla 10 yıl tanımak arasında pek bi fark yok 10 yıllık evlilikler de pat die bitiyo 1-2yıllıklarda..ama ben bi 3-5 yıl beklerim evliliğin tadını çıkarırım die düşünyorum:1rolleyes:

10. 18 Ocak 2008
  11. Gamixsx

Gamixsx çapulcu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2 yıldır nişanlıyım nişanlımı yeterince tanıdığımı düşünüyorum yazında kısmetse evleneceğim ama çocuk yapmayı hemen düşünmüyoruz çünkü evimizi kredi çekip düzceğimiz için ne zaman maddi imkanımız olursa o zaman kısmetse ama bunun bir zmanı yok sanırım

12. 18 Ocak 2008
  13. sarikizim

sarikizim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence eger anormal bir durum olmadigi surece ilk cocugu fazla geciktirmenin bir anlami yok ,ben evlendim ve 4 ay sonra hamile kaldim cok cok isteyerek,ayrica cocuk olunca hayatimizi daha guzel yasadik halada yasiyoruz birbirimize olan ilgide sevgide de hicbir azalma olmadi,ayrica cocugu evlilikte kendilerine ayak bagi olarak goren ve cocuktan once hayatimizi yasiyalim diyenlere bir anlam veremiyorum,cocukluykende hersey yapila biliyor,hatta biz kizimiz yoken evde kalinca neyapiyoduk acaba diye soruyoruz kendimize,herkesin fikrine saygim var ne diyim allah isteyene istedigi zaman versin:kahve:

14. 18 Ocak 2008
  15. nbatur55

nbatur55 baldan tatlı can kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bence 6 ay ile 1 yıl cok normal ondan sonra düşünülmeli ev istenmeli?kii cocouk yapmak artık herkesin elinde değil malesef allah vereck anam o yolda ne para harcayanlar yeterki bir cocugumuz olsun diyee nasiptir her sey ama uzun süreli korunmaya karsıyım ben.

16. 18 Ocak 2008
  17. mondschein2

mondschein2 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    slm canimm,bence insanlarin ne demesi degil,senin ve esinin ne dusunmesi onemli,,,eger gercekten cocuk sahibi olmak istiyorsan,maddi durum iyise,esinle cok mutlu evliligin oturmussa,sorun yok,karar artik senin ve esininn,bu 5 yilda olabilir hemnde olabilir,
    ben evliligimin 3yilinda hamile kaldimm,ilk yil istemedim cunku meslegim bitsin ozamn istedim,allaha sukur herseyde yolunda,,yani kalabalik bir aile evin icinde oynayan,konusan bebislerin olmasi cok iyi helede anne duygusunu yasamak dunyanin en iyi seyi olsa gerek,sevgilerrrrrrrrr

18. 18 Ocak 2008
  19. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bunun karari size ait canim,
    kendinizi her yönden hazir hissediyorsaniz hic beklemeyin.
    sonucta bir cocugun sorumlulugunu alacaksiniz.