Sizce napayım? Terziyle başım dertte....

Konusu 'Söz, Nişan, Kına Elbise Modelleri' forumundadır ve smyraaa tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : smyraaa
  1. smyraaa

smyraaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    88
    $image-ACE6_4B278104.jpg

$üstü (2).jpg

$aa (2).jpg

Selam kızlar fikrinize, bilginize ihtiyacım var. Nişanlık diktirmek için bir terziyle anlaştımda 3 resim ekledim. İlkinde kırmızılı elbisenin eteğinin aynısı yapılacak, yuvarlak yaka üstü güpürlü gelinlik gibi drape bel olup göğüs kısmından dantel başlayacak. Ve yakası da diğer eklediğim gibi hakim yaka olacak. Göğüsten başlayan uzun kollu(tesettürlü olduğum için) dantel üstüne de taş işlenecek. Buraya kadar herşey tamam. Tamam olmayan kısmı şu ki; ben bu terziyle nişanlık dikilip satın almak için 600TL e anlaştım. Anlaştığım sırada kafamda net olan tek şey eteğiydi. Üstü satenmi olsun güpürmü dantelmi kesin konuşmamıştık. Ama bana güpür yada dantel olursa şu fiyat saten olursa bu fiyat demedi! Hatta kendisi üstüne provalarda karar veririz demişti. Şimdi de kalkmış sen saten dedin sonradan dantele döndün(yalan!), dantel pahalı ve kurtarmıyo 150TL daha almak zorundayım yoksa satmam kiralarım diyo!:eek:klava: Gelde çıldırma. Konuyu çoook uzattım ama anlayanınız varsa soracağım şu: Resimlerde gördüğünün etek,bel ve göğüs-yakadan oluşan bir nişanlık ortalama ne kadara satılıyor yada dikiliyor. Yada siz dantelli olsun olmasın benzeri bi model nişanlık/gelinliğe ne kadar ödediniz? Kadın gerçekten haklı mı yoksa iptal edip paramı geri almayı düşünüyorumda...CADIARZU

2. 4 Nisan 2010
  3. smyraaa

smyraaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    88
    kimsenin fikri yok muuu?

4. 5 Nisan 2010
  5. papatyam2011

papatyam2011 .:AŞIK:. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Anlattigin nisanlik icin 600 iyi bi fiyat canim. Terzilerle bu yuzden ugrasmayi sevmiyorum acikcasi.. Bence once olur diyip sonra olmaz demesi cok yalnis.. Sen dediginin arkasinda dur tatlim biraz sert cikis madem ilk basta provalarda karar verirsin diye anlastin ya 600 ye yap nisanligi yada parami geri ver ben baska bi terzile coktan konustum o 600 e yapacagini soyledi benim istedigimi ne.. Biraz korkut, yapamicaksa parani versin baska bi terzi bulursun canim.. Hayatinin en guzel gununde seni uzmesine izin verme.

6. 5 Nisan 2010
  7. smyraaa

smyraaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    88
    ya konuştum konuşmazmıyım neler dedimde kadın bi tutturmuş biz baştan saten biye konuştuk diye. aslında üstüne kararsız kalıp provalarda konuşuruz demiştik. demek kafasında hesapladı dantel olursa kurtarmıo die böyle açık kapı buluncada hemen fazladan para istedi offf ikna olmo sinir oldum. Bide duygu sömürüsü yapıo en önemli gününde giyceksin 50-100TLnin peşine düşülmez diye. E en önemli günüm diye sömürmekmi gerek?

8. 5 Nisan 2010
  9. m_ucizem

m_ucizem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    nişanlıklar zaten canım kiralama fiyatı 600-700 den başlıyo ki sen diktiriyosun 600 çok iyi demiş kadın
    ama hatası da kumaş konusunda seni aydınlatmaması ilk başta her ayrıntıyı seninle konuşmalıydı sonuçta tecrübeli olano sen ilk defa nişanlık diktiriyosun hatalı yani

10. 5 Nisan 2010
  11. sebbnemm

sebbnemm umutlarbaskabaharakaldı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bencede iyi bir fiyat normalde abiyeler bile pahalı eğer dikimine güvendiğin bir yerse orda diktir

12. 5 Nisan 2010
  13. smyraaa

smyraaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    88
    kızla 600 bence de iyi zaten. ıyi olmayan şu, üstünü netleştirmemiştik dantelmi satenmi diye, dantel olursa fiyt 750 olur diyo. Benim sorum 600 TL için değil 750 için bu kıyafet edermi? sanırım şmdi daha net oldu=)

14. 11 Haziran 2010
  15. nescum

nescum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Kıyafetten anlamam, ama bence terzi de biraz haklı
    Tabi baştan söylememesi biraz sorun ama dantelle, saten arasında fark olur herhalde

16. 11 Haziran 2010
  17. mujum

mujum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    153
    ben 1000 liraya anlaştım gelinlik için 400 lirada verdim.

bugün bi değişiklik yapalım dedim daha kumaş bile kesilmemiş fiyat 1400 oldu.
    konuşup anlaştık vazgeçtim dersem paramı alıcam ve vaz geçtim.

ankarada samanpazarı çıkrıkçılar yokuşu var orayı gezdim. ilk beğendiğim gelinlik 600 dü

nişanlıklarda 300-350 arası değişiyo... Tabiiki yanınızda ağzı laf yapan sağlam pazarlık yapacak biri olması lazım...

1500 lük bi gelinliğin son fiyatı 800 düşünün artıkkk

18. 11 Haziran 2010
  19. mujum

mujum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    153

fark olması gayet normalde onlar uyanık... 3 - 5 lira fazla ne koparsak derdindeler. ( hepsi demiyorum tabii ki)

yani ben şuna karar verdim bugün işinin ehli bi insan hiç bir detay atlamadan tek tek anlatıp bilgi veriyo :)

benim ilk anlaştığım yer katalogtan beğendiğim gelinliğin üzerine hangi taşın işleneceğine benim karar vermemi istedi. işlese o model çıkmıyo bile. ben acemi de bişey bilmiyo nasıl olsa yedim yedim ama çabuk çıkardım.

ben kurtuldum terzi işinden hazır alıcam en mantıklısı bu