Sizce ne yapmalıyım, çok kötüyüm çok :(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve cananben tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

2 Ekim 2010
    Konu Sahibi : cananben
  1. cananben

cananben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Önceki konularımı okuyanlar bilir. İşimden ayrılıp başka bir işe girdim. Şartları, maaşı, ve imkanları daha güzel bir işe..

Ama gelin görün ki, iş baya meşakatli çıktı. Eski çalıştığım yerden kat kat işi daha sorumluluk istiyor. ve daha ciddi çalışıyorlar orda. Bunlar kötümü değil ama benim derdim... bu işyerinin bazı konularından anlamamam, hesap işlerini baya ileri düzeyde tutuyorlar. Kendime çok güvenirim fakat insan bilmediği anlamadığı şey olunca gözü korkuyor. Ama tabi belli etmiyorum zaten 3 gündür çalışıyorum. Yani rezil olmaktan korkuyorum. İş güzel ama yoğun bunu tahmin ederek işe başlamadan önce kısa bir kurs aldım. ama yetmedi temelimde yok o konular çünkü. sadece bir gün arkadaşım anlattı o konuları...Diğer iş yerimde baya rahattım, bu baya baskın çıktı. bu iş ilerim içinde iyi beni tecrübe sahibi edecek belki ama tabi kovulmazsam......
    akannehir

2. 2 Ekim 2010
  3. Gms

Gms ßitqin Hatun Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    mutLaka boş ZamanLarında araştır Canım öqrenmeye bak..Ciddiyeti Middiyeti ßoşwer qüLeryüzünü eksik etmeden zorLandıqı Yeri Sor Sna denk biriLeri mutLaka Vardır..

4. 2 Ekim 2010
  5. kirmizicilek16

kirmizicilek16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    aynen Gms ye katılıyorum..mutlaka sana yardımcı olacak birileri vardır...sık dişini ve işi öğrenmeye bak ve asla bilmiyormuş gibi davranma bu sefer ezmeye çalışırlar seni..sen yapılan işler için geri dönük inceleme yapabilirsin ör:önceden kesilmiş faturaları kont.et ne bilim hesaplara bak bende muhasebeciyim..yeni işe adapte olmak zordur elbet ama öğrenince sende tecrübe sahibi olacaksın allah kolaylık versin...başarılarguclubacismile

6. 2 Ekim 2010
  7. cananben

cananben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

Evet yardımcı olacak birileri var ama yoğunlar. kendimi onların yanında bilgisiz hissettim , tabi belli etmiyorum. Sadece farklı yol izliyorlar. İşler yoğun olduğu için carilerde çok kredi hesaplarıda program allak bullak herkes biyandan giriş yapmış çorba olmuş . birde uğaştıkları iş farklı ondanda bu kdar zor geldi bana.. saf gibiyim kaç gündür arkadaşlar. Sanki ben bende değilim. geziniyorum ama ben değilim gezinen.

Birde eski işimi bıraktığım için üzüldüm yıllarımı vermiştim oraya. Burası değişik bir ortam yer edinmek falan derken baya kasıldım ben.... benden öncekiler tabi tabiri caise kıdemliler ve ben saf gibi sanki yabancı gibi oldum orda....

8. 2 Ekim 2010
  9. MuzipRakkase

MuzipRakkase Üyelkiptali istiyrm olmuo Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    Program hangisi bu arada

10. 2 Ekim 2010
  11. eski_bir_masal

eski_bir_masal Bazensınırlarıaşkbelirler Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    151
    Kolay gelsin ...
    Sakın vazgeçme ve elinden geleni yapmaya çalış
    İlk zamanlarda zorlanacaksındır ama başardıktan sonra ki o duygu her şeye değiyor bence

12. 2 Ekim 2010
  13. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Kovulursanızda kovulursunuz.
    İşe başlarken herşeyi bilmeniz mümkün değil zaten.
    Siz öğrenmek adına elinizden geleni yapın,
    gerisi gelir ya da gelmez.

14. 2 Ekim 2010
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.179
    Ödül Puanları:
    463
    canım merak etme, yeni olduğunu düşünerek onlarda sana karşı hoşgörülü olacaktır ilk etapta, bazı işler okumakla falan filan değil çalışılarak öğrenilir, daha 3 gün olmuş, öğrenme hevesin ve isteğinde var ki en önemlisi kesinlikle bu, zaten bunlar olduktan sonra gerisi gelecektir, çekingen olma takıldığın şeyleri diğerlerine soru soruver, kendinde araştır, 2 hafta sonra başladığın yerden çok ilerde olduğunu görceksin, 2 ay sonra çok daha iyi olur

16. 2 Ekim 2010
  17. cananben

cananben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    programı biliyorum canım ama çorba yapmışlar. yıllardır kullanılan bir program ne varsa girmişler... ama yaptıracakları hesaplar biraz resmi muhasebe bilgisine dayanıyor. O da bende yok.

18. 2 Ekim 2010
  19. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    şuan senle tam da aynı konumdayız..bende işleri karmaşık olan,üstelik önceki işime göre cirosu yüksek,pek şubeleri olan vs bir işteyim.haliyle sorumlulukları ,iş yükü çok fazla.her zaman yoğun olunduğu içinde herkese her zaman soramıyorum..ama napıyorum,millet tel de konuşsa dinliyorum,herşeyden bir şey öğrenmeye çalışıyorum.bazı şeyler tabiki karmaşık,önceki yermie göre benimde sorumluluklarım daha çok..önceden mesela müşavir yaaprdı herşeyi bizde ,biz sadece kontrolleri yapardık.şimdi ise onun yaptıklarını yapıyoruz..aslında lehine çevirebilirsen çok güzell..ben mesela o aşamadayım.ilk günler ben de senin gibi düşünüyordum.nasıl altından kalkarım diye ama azcık sabırlı ol,işine odaklan,sormaktan çekinme,cevap vermek zorundalar..biliyorum arada bazıları tepki bile göstericek ama sen öğrenmek zorundasın,zamanında herkes aynı yollardan geçti bunu unutmaaboshayallersmile seni ileriye taşıyacağını düşünüyorsan-her anlamda- çalış,uğraş,didin...