Sizce normal mi? Fikirlerinizi bekliyorum...

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve PeSpEmBe tarafından 28 Aralık 2008 başlatılmıştır.

28 Aralık 2008
    Konu Sahibi : PeSpEmBe
  1. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar sizden bir konuda fikir almak istiyorum.Bana yardımcı olursanız çok sevinicem.Eşimle birbirimizi çok seviyoruz ancak benim sevgimin yanında eşime aşırı bağımlı olduğumu düşünüyorum.Bu da benim en ufak görünen bir şeye bile alınıp kendi içimde kuruntu yapmamam sebep oluyor.Örnek vereyim hemen,mesela eşimle izinli olduğu bi gün evde otururken o genelde her zaman oturduğumuz koltuğumuzda oturur ben başka bi koltukta oturakalmışsam ona bakıp için için" hiç de benden ayrı oturmaktan rahatsız değil" diye düşünüp içleniyorum,misafirlikten kalktığımızda arabamıza doğru ilerlerken elimi genelde tutar öyle gideriz ama eğer o gün tutmadan arabamıza gittiysek hemen "neden tutmadı" diye için için üzülüp surat asıyorum (ama o sebebini bilmiyor,söylemiyorum) ..Birgün bir yerde oturup çay içiyorduk,orda bayan garson için eşim "filan şarkıcıya ne kadar da benziyor"dedi ,o an çaktırmadım ama sonra gün boyu yüzüm gülmedi.Bunun gibi örnekler o kadar çok ki hayatımda, şimdilik aklıma bunlar geliyo.inanın çok rahatsız oluyorum huzursuzluklar yaşıyorum devamlı,yapı gereği sevdim mi aşırı sahiplenici ve derin seven biriyim(arkadaşlarımı da )sorun tamamen benim içimle ilgili...Ben gerçekten normal miyim sizce,ya da ne yapabilirim böyle olmamak için???:çok üzgünüm:

2. 28 Aralık 2008
  3. Lillyum

Lillyum çok bilmiş Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    duygularını bu derece derin yaşarsan üzülen sen olursun :1no2:
    hayatında ufak ayrıntıların çok önemi var
    karşındaki insan bu derece titiz düşünmeye bilir :1no2:
    huyunu biraz daha olayları üstünden görme doğrultusunda değiştir bence
    bu derece hashas ve ayrıntıcı olmanın zararı tek sana olacak :teselli:

4. 28 Aralık 2008
  5. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Karşılıklı sevgi olduktan sonra durumu eşinle paylaşırsan seni anlayabilir elinde olmadan etkilendiğini bu durumdan kendininde rahatsızlık duyduğunu ifade edersen en azından isteyerek değilde elinde olmadan tepkiselleştiğini anlar. Ters karşılayacağını sanmam kıskanılmak her insanın hoşuna gider ki hiç yoktan bir sebebten olduğu için uzunca bir tebessümün ardından hem onunda kafasında ? işaretleri var ise onların silinmesinin mutluluğunu yaşayabilir. Belki farkında olmadan mutsuzluğunla eşini de mutsuz ediyorsundur bunu aşmış olursunuz.

6. 28 Aralık 2008
  7. PeSpEmBe

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    O sorduğunda yok birşey diyorum,ben sürekli gülümseyen biriyim,gülümsemediğim zamanlar nadirdir.Ona diyorum ki"Sen hep benim gülümseyen yüzüme alıştın tabi,ondan sana surat asmışım gibi geliyor,birşeyim yok benim" diyorum.Ya da bazen patlak veriyorum söylüyorum ama onu kızdırıyor,buna mı kızdın diyor ve bu sefer o bana surat asıyor :KK43:

8. 28 Aralık 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    arkadaşım sorununuz yok anlaşılan sizin de böyle basit şeylerle hem kendi hem eşinizi sıkıyorsunuz..mirmirmirmir
    hayatta daha önemli dertler var;doğalgaz zamlandı..elektriğe zam geldi..maaşlar yerinde sayıyor..kirayı ödeyemeyen bir sürü insan var..aç yatan,ısınamayan..:çok üzgünüm:
    5 kuruşa muhtac olan,ihtiyacı olan insanlar var..
    onlardan biri değilsiniz ne mutlu size..benneyaptımki
    şükürler olsun bir çoğumuz değiliz..:Saruboceq:
    bence bi silkinin siz,ben ne saçmalıyorum deyin..:mymeka:
    eşinizin,mutlu yuvanızın tadını çıkarmaya bakın..
    :a.s.

10. 28 Aralık 2008
  11. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    sen biraz da nazlısın sanırım canım, aynı hataya ben de düşmüştüm ve inan ki bu erkeklerin çoğuna çok itici geliyor, bizi olayları yaşamadan kurgulamakla suçluyorlar, o yanına gelmiyorsa sen git, elini tutmayı unuttuysa sen tut. yoksa sen zararlı çıkarsın.

12. 28 Aralık 2008
  13. PeSpEmBe

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Haklısınız biliyorum ve ben her gün tv de bu yaşananları izlerken ağlıyorum.Çok içli ve hassas biriyim yani bu eşime karşı da böyle...Ben de zaten nefret ediyorum bu kadar hassas olduğum için,,elimden gelen ,kontrolüm dahilinde birşey olsa keşkeeee,böyle hissettiğim zaman tüm iliklerim harekete geçiyor bir refleks gibi yaniiii.Nasıl geçer bilmiyorum :KK43:

14. 28 Aralık 2008
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    kendi kendinize aşacaksınız bu durumu..

16. 28 Aralık 2008
  17. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım konuşmanında bir zamanlaması olmalı suratın beş karışken kendini ifade etmeye çalışırsan ister istemez yanlış anlaşılabilirsin, şöyle güzel bir anınızı yakalayıp o zaman konuşmayı denesen daha anlayışlı olacaktır. Amacınız haklı veya haksızı gözetmek olmasın sadece birbirinizi anlamaya çalışın hani bazen kendi içinde konuşur ya kendi kendine konuştuğun gibi tarafsızca konuşun.

18. 28 Aralık 2008
  19. glsh85

glsh85 Guest

bende bazen böle yapıyorum ve uzulen hep ben oluyorum :KK43: