sizce sadece bu eşyalarla ev kurmak ayıp mı?

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve balımmert tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : balımmert
  1. balımmert

balımmert Guest

Bu temmuz başında evleniyoruz. :asigim: Ama nisan ayına kadar limitlerimizi doldurmuş durumdayız çeyiz için.ve ondan sonra düğüne sadece 2 ay kalıyor.sıra yavaş yavaş mobilyalara gelmeye başlayınca bizide telaş sarmaya başladı tabi.Ki hepinizin bildiği gibi en pahalı eşyalar onlar.Ben küçük ve şirin bi köşe koltuk bir televizyon ufak bi kitaplıktan oluşan oturma odası ve yatak odasını şimdi alalım diğerlerini sonra alırız diyorum.Ama nişanlım laf ederler diyo.Durumunuz yoktuda niye evlendiniz derlermiş.Ama ne benim ne de nişanlımın ailesi yardım etmiyor sadece ikimizin aldığıda yetmiyor.Sİzce öyle olur mu kızlar.Oturma odası+yatak odası.Yani tv üniteli yemek odalı güzel güzel koltuklu odamız olmadan evlenmek ayıp mı?

2. 8 Ocak 2009
  3. burcucello

burcucello Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim olur mu oyle sey? kime gore neye gore ayıp.. bundan ayıplayacaklarsa eger sizi bence bu onların ayıbıdır!!

bossveer takma bunları.canınız nasıl isterse oyle yapın.onemli olan mutlulugunuz,huzurunuz.
    bende şimdiden mutluluklar dilerim :)

4. 8 Ocak 2009
  5. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kime laf dusermis bitanem yaa
    Olurmu oyle sey hayret birsey
    Takma sen kimseyi, durumuna gore evini duz, dugunden sonra da elinize para geçince kalanlari alirsin
    Oyle saçmalik mi olur
    Aileler yardim etmeyince çok zor bilirim...
    Simdiden mutluluklar bitanem

6. 8 Ocak 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    hiç de ayıp değil canım..
    çul çaputta mutluluk arayanların sonunu görüyoruz..malum durumlar:nazar:
    ikiniz anlaştıktan mutlu olduktan sonra inanki herşey hikaye..

8. 8 Ocak 2009
  9. balımmert

balımmert Guest

çok teşekkür ederim burcucello ve yaralım içimi rahatlattınız.Benim gibi düşünen birileri olduğunu olduğunu görmek çok güzel :1hug: inşallah bu fikrime nişanlımı da ortak edebilirim.Çünkü bu şekilde yaparsak yarıyarıya geliyo masraf ve biz çok rahatlamış oluyoruz.Ailesi biraz çok bilmiş olduğu için çekiniyo o biliyorum ama inşallah istediğimiz gibi yapabiliriz herşeyi..Evet bende evlendikten sonra diğer odayı alırız diyorum ama evgörmeye gelindiğinde herkesi nerde oturtcakmışız.Bi köşe koltuk kime yetermiş.Çevremizde bu konuyu paylaştığımız ailemizden kişiler bile hep böyle deyince artık giderek umutsuzlaşmıştım ama gerçekten çok mutlu oldum bu düşüncelerinizi okuyunca..çok teşekkür ederimm..

10. 8 Ocak 2009
  11. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Eşya bir evin teferruatıdır canım önemli olan eşinle içinde huzurlu olabilmen bir koltukla bir halıyla evlenen ve 30-40 yıllık evli olan insanlar var canım zamanla hepsi olur zaten takma kafana

12. 8 Ocak 2009
  13. balımmert

balımmert Guest

çok teşekkür ederim sarıböceq.inşallah herşey gönlümüzce olur.Hayırlısıyla şu altı aylık süreci bi tamamlasak o kadar mutlu olacağım ki..

14. 8 Ocak 2009
  15. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm hiç canını sıkma eşya konusunuda aceleye getirme şimdilik neyini alabiliyorsan onları al. borcun bittikçe ihtiyacın olan eşyaları aciliyetine göre sırayla alırsın. sonuçta millet laf edicek diye şimdi alıp kendinizi kasmanızın anlamı yok sonra onları ödemek içinde kendinizi sıkıntıya sokucaksınız olan size olucak. herşeyin hayırlısı. daha sonra alırsın içine sineni alırsın. ağzı tadıyla kullanmak nasip etsin herşeyi gerisi boş.

16. 8 Ocak 2009
  17. .melegim.

.melegim. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiden Allah mesud etsin, Allah tamamına erdirsin canım. sizin neyinizin olup olmadığı kimseyi ilgilendirmez. o evde siz yaşayacaksınız onlar değil. bu arada herşeyinizi alıpta evlenseniz bile sürekli eksik bişeyler çıkacak. eksik hiç bitmiyo emin ol. ayrıca sen herşeyini alıp evlensen bile millet konuşacak bişeyler bulur . açık aramayı seviyo insanlar . kimseyi umursama kesenize göre hareket edin. sonra borçları o konuşanlar ödemicek sonuçta

18. 8 Ocak 2009
  19. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    niye ayıp oluyomuş ya :mymeka:
    kim dört dörtlük evlendiki :nazar:
    valla bizim 2 yıl olcak hala eksiklerimizi tamamlıyoruz
    televizyonumuz bile yoktu evlenince şimdi ise Allah a şükür herseyimiz var :Saruboceq: