sizce sezeryanmı normalmi?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 15 Haziran 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Haziran 2008
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaslar size bir sorum olacak...
    sezeryanmı normalmi diye düşünürken herkesten bir yorum cıkıyor...bir sorun olmazsa normal yapın diyolar çünkü normal hem ana rahmini temizliyor hemde göbek kalmıyor hemde pis kan gidiyormus fakat vajina sekli bozuluyor ve genişliyormus bidahada düzelmiyormus...sonradan kocalar begenmez diyorlar
    sezeryanda ise ilk basta acı yok ama sonradan agrısı oluyormus...göbek kalıyormus...dikiş izi...ama iyi yanıda vajina aynen kusursuz kalıyormus...

siz nasıl dogum yantınız bu yorumlara katılıyormusunuz....sizce bi sorun olmazsa hangi dogumu neden tavsiye ediyonuz...

2. 15 Haziran 2008
  3. biran78

biran78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben derimki normal doğum..en sağlıklısı vajinanın şeklinin bozulması die bi durum yok biraz genetik yapıyla ilgili bence..arka arkaya doğumlarda bu mümkün olabilir belki..ben normal doğum yaptım 19 yaşında hiç bi sorunda yaşamadım.kimse 12 yaşında bi kızım olduna inanmıyo:)göbiş te kalmadı:))

4. 15 Haziran 2008
  5. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ben sezeryan oldum oldukçada rahat geçti tavsiye ederim

6. 15 Haziran 2008
  7. kedi dili

kedi dili EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben ikinci normal doğum yapacam 3-4hafta sonra,her doğumda (sezeryan vea normal) rahim biraz genişliyoÇok üzgünüm çoookr(hamilelik boyunca),sonra kendini toparlıyor:dance:,özellikle emziryorsan,fakat doktorlar doğumda zaten dikecekler geri, bazı hasarları(kesikler),o üyzden merak edecek bir şey yok,vea basit 20dakikalık estetik ameliatla herşey,,yeni,,gibi oluyor:hooray::nazar::nazar::nazar:

8. 15 Haziran 2008
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    tabiki herşeyin normali ama kendi adıma konusayım kendimi dogum yaparken düşünemiyorum o yüzden tekrar olsa sezeryan derim pişman diilim

10. 15 Haziran 2008
  11. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    ben de sezeryan oldum
    aynen bir daha dogursam yine sezeryan olurdum
    tavsiye ederim

12. 15 Haziran 2008
  13. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben de sezeryan oldum ve abarttıkları gibi değil.doğum sonrası ilk gün ağrım oldu o da yürürken okadar.ikinci gün hastaneden çıktım ve kendi işimi kendim yaptım.yani yatmadım hiç.çok rahattım.doktor içini görerek temizliyor.rahmin pis kalması gibi bi durum olamaz bence.20 gün oldu ve göbeğim çok küçük.normal doğum veya sezeryan eğer kilo varsa göbek de vardır.yanlış mı düşünüyorum? ama tabiki normal olacaksa sezeryanda israr etmenin anlamı yok.birde 3den fazla normal doğum yapıldıysa genişleme oluyormuş.eğer erkekler bu normal doğumdaki genişlemeden şikayetçi olsaydı herkesin boşanması lazımdı değil mi?bence genişleme rahatsız edici şekilde olmaz.

14. 15 Haziran 2008
  15. Charm

Charm Whats up ? Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    bu konu daha önce acılmamısmıydı ?..yerimseniben

16. 15 Haziran 2008
  17. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    bende sezeryanla dogum yaptım basta 24 saat dogum sancısı cektım ve doguramadım sezeryana alındım aptamısım o kadar sancıyı cektım basta olsaymısım sezeryan
    bıde gobekle alakalı hıc bı problemım yok baya ındı sezeryanla alakası yok cnm her dogumdan sonra gobegın toplanması zaman alıyor ben hıc dusunmeden sezeryan dıyorum :kahve:

18. 15 Haziran 2008
  19. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben normal doğum yaptım 2dakıka bile surmedı hem ne dikiş izi kaldı ne gobek 48 kıloyum doğunda 70kıloydum eve gedığımdede 56 rahat hem herseyın normalı ıyıdır bir sorun yoksa normal derım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.