sizce sezeryanmi yoksa normal dogmmu daha iyi??

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve hell tarafından 1 Nisan 2009 başlatılmıştır.

1 Nisan 2009
    Konu Sahibi : hell
  1. hell

hell Guest

benim icin bnlari dusunmk icin cok erkn ama merak ettim nler yasadinz normal dogmda ve sezeryanda??:teselli:

2. 1 Nisan 2009
  3. gulara

gulara En büyük fener ulenn:) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Ben normal doğum yaptım ve sanada normal yapmanı tavsiye ederim.Her anını yaşamak daha güzel sezeryanda uyuyacan uyanıcan bebek kollarında ama normalinde doğumunu görüyosun bundan daha mükemmel bişi olabilirmi.. eğer bi engel çıkmazssa normal yap derim ben hakkında hayırlısı canım allah tamamına erdirsin inşallah .. ayy hatırladım içim bi hoş oldu ya:))

4. 1 Nisan 2009
  5. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bende normal doğum diyenlerdenim hem sağlık açısından hem o anı yaşamak açısından daha güzel düşünsene onun dakika dakika doğduğunu görüyosun sonra onun ağlama sesini duyuyosun ve bi oh be diyosun bundan daha müthiş bişi olabilirmi sezeryanda uyutuluyosun bebeğin en alemde bilmiyosun bile bide normal doğumda için daha iyi temizleniyo ve hemen ayağa kalkabiliyosun allahım herşeyi insanların iyiliği için yapmış herşeyin doğalı daha iyi ama bi sorun yoksa normal doğum en iyisi bende 7 aylık hamileyim acısada canım yansada normal doğum istiyorum inş bi sorun olmazda kolayca normal doğum yapar kurtulurum

6. 1 Nisan 2009
  7. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    durduk yerde anestezi almak vücüt açısından çok mantıklı değil bide Allah ona göre yaratmış zaten eğer daha iyi olcak olsaydı karnımızda bi fermuar olur ordan alırlardı bebişi delikafadulden bende bi aksilik çıkmadıkça normal doğum düşünüyorum ama eğer sezeryan olcak olursam belden uyuşturma isterim bebişin her anını görmek için gerçi daha benim için çok erken ama kaydirigubbakcemile5

8. 1 Nisan 2009
  9. valla canim tabiki normal onceden sezeryanmi vardi eger bi problem olmazsa normal yapcam kasim annesi olcam bebegimi hemen kucagima almak isterim Allah zaten gucunu sabrini veriyo inan aklindan gecirme bile sezeryani annem son kardesimi sezeryanla yapti hemen kalkamadi dikis acisi cok cekti mecburen yaptirti cunku tuplerini baglatti bidaha cocuk olmasin diye o yuzden ameliyat gerekiyodu zor anliycan sezeryan eger birgun bebisin olursa normal yap bence benim dusuncem bu canim hakkinda hayirlisi olsun ins kib byyy

10. 2 Nisan 2009
  11. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    herşey yolunda ise ,anne ve bebek sağlıklı ise, tabiki normal doğum derim... zaten en sağlıklısı normal doğum....

12. 2 Nisan 2009
  13. hell

hell Guest

bende aynisini dusnyordum benim bir arkadasm beldn igne vurmslar dr sadece ikinmasini sylems yani aci cekmedn olms ve her anini yasayarak insallah herkezin bebegi kolay ve acisiz dogsn allahin izniyle...saoln yormlar icin...

14. 2 Nisan 2009
  15. meryemmeryem

meryemmeryem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    ben 4 aylık hamileyim ama allah kısmt ederde bir sorun çıkmazsa normal doğum düşünüyorum zaten sezeryanı kesinlikle doğum gibi görmüyorum sonuçta o bir ameliyat zamanı elmemiş bebeği anne karnında ameliyatla almaktır bence...

hem anne hem bebek açısından en sağlıklısı normal doğum,eh birazcık acı çekeceğiz ama sonunda çabucak iyileşme var sonunu düşününce kesinlikke o acıyı çekip normal doğum istiyorum

allah sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin

16. 2 Nisan 2009
  17. cemredeniz

cemredeniz Hiçbişeyim.. Üye

Beğenildi:
    232
    Ödül Puanları:
    203
    Normal Dogum..

Bır cok nedenı var..

ama ben kendımı ornek gostermek ısterım dogum yapacak arkadaşlara

TEK BAŞINA IGNE BILE VURDURAMAYAN .. PARMAK UCUNDAN KAN BILE ALDIRAMAYAN BIR KIŞI OLARAK BEN NORMAL DOGUM YAPTIYSAM HERKES YAPABILIR DIYE DUŞUNUYORUM..

EVET BNMDE KORKULARIM KAYGILARIM VARDI OZELLIKLE GUNLER YAKLAŞTIKCA VE DR UM BANA BEBEK 4 KILOYA YAKIN DEDIKTEN SONRAA KORKUM IYICE ARTMIŞTI FAKAT HERŞEYE RAGMEN EŞIMIN VE CEVREMIN DESTEKLERIYLE NORMAL DOGUMA TEŞFIK EDILDIM VE OYLEDE OLDU
    ALLAHIMA BINLERCE KEZ ŞUKULER OLSUN KI HJARIKA BIR DUYGUYDU OMRUMCE BI DAHA ASLA O ANI YAŞAYAMAYACAGIM ICIN BU ANI GORMEK BNM EN BUYUK ŞANSIM DI..
    BEBEGIMIN ILK ÇIKIŞI ILK KUCAGIMA VERILIŞI ILK BAKIŞMAMIZ HEMEN MEMEYE SALDIRMASI .. EŞIMIN FOTOGRAFLARIMIZ CEKMESI .. HERŞEY MUHTEŞEMDI
    SANCILARIM BILE..

ZTN BEBEGIN BAŞI CIKTIGI ANDA TUM SANCILAR BITIYOR SANCILARDA DAYANILMAYACAK DERECEDE DEGIL ADTE SANCINA BENZIYOR ARA ARA GIRIP CIKAN SANCILAR..
    ELBETTEKI O ANLAR KOLAY DEIL YERE ÇÖKUP BEKLEMELER DUA ETMELER DERIN NEFES ALIP HADI HADI GECSIN ARTIK DIYE ALLAHA YALVARMALAR .. AMA OYLE KISA KI O SANCILAR KESIK KESIK GELIYOR ZTN ..
    ONEMLI OLAN BUNLARI 10 SAAT 12 SAAT CEKMEMEK.. BEN 4 SATTE DOGUM YAPTIM .. SANIRIM BIRAZDA SANSLIYDIM..
    VE EŞIMDE YANIMDAYDI DOGUMUN HER EVRESINDE..
    SUYUM BILE HEMŞIRE TARAFINDAN PATLATILDI..

SONUÇ 3 KILO 670 GRAM 52 CM AGIRLIGINDA BIR ARAL DENıZ DUNYAYA GELDI .. O KOKUSU KUCAGIMDAKI HALLERI HERŞEYE BEDELDI...

HEMEN KALKTIM YURUYECEK DURUMDA OLMAMA RAGMEN BENI TEKERLEKLI SANDALYEYLE ODAMA GOTURDULER KORIDORDA KAYINPEDERIMLE SARILDIK :)) YOL BOYUNCA ESPIRILER KAHKAHALAR HIC DINMEDI..

BU ARADA DOGUMDAN SONRA DOKTORUM DIKIŞLERIMI ATARKEN KI KESI YAPILIRKENDE HIC HISSETMEDIM (EPIZYOTOMI) FUTBOL MUHABBETI KONUŞULUYORDU .. KAFAMI KALDIRIP DOKTORUN KIZIYLA OLAN ANILARINI DINLEDIM GULER YUZLEE..

YATAGIMA GITTIKTEN HEMEN SONRA FAST FOOD YEDIM.. EŞIM KOŞA KOŞA GITMIŞ ALMIŞ :)))
    SONRA SIKILDIM KALKTIM DOLANDIM SEZERYAN OLANLARINI ACILARINI GORMEKSE COK KÖTUYDU .. BEN LAY LAY DOLANIRKEN ONLARIN INLIYORDU :KK43:( ZAR ZOR YURUMEYE CALISIYORLARDI
    ERTESI GUN EVE GELDIM EVDE TEMIZLIK YAPILMIŞTI FAKAT DAHA PARLAK GOZUKSUN DIYE LAVOBOMU TEKRAR SILDIM .. VE HICC YATMADIM DOGRU DUZGUN

BU ARADA KILOLAR HEMEN GITTI 23 KILO ALMIŞTIM ESKI HALIMDEYIM ŞUANDA..

TAVSIYE EDERIM KI DUNYANIN BU MUCIZEVI OLAYINI YAŞAYIN..

18. 2 Nisan 2009
  19. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ben sezeryan ile doğum yaptım ilk yataktan kalkış çok zor geldi bana ayaklarımı sürüyerek adım attım tabi sonradan yürüdükçe düzeldi herşey 1 hafta sonra kendi işimi kendim yapabilecek duruma gelmiştim ama ben orda acı çekerken normal doğum yapanlar fıldır fıldır geziyordu :) çok sinir olmuştum...kesinlikle normal doğum yap derim