Sizce Türkiye'de İngilizce öğrenilir mi?

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve kivilcim tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kivilcim
  1. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    dil eğitimi için özel bir kursa yazılıcam..fakat okadar çok araştırma yaptım ki,
    gördüğüm yorumlar hep olumsuz..herkes ingilizcenin türkiyedeki dil okullarında öğrenilemeyeceğpinden yakınıyor..en iyi en pahalı kurslar bile iyi eğitim vermiyormuş..
    erkek arkadaşım geçen yıl inkura gitti..bu sene de english time a yazıldı..english time izmitin en pahalı kursu fakat internette hakkında bir tane olumlu yazı göremedim..ben hala karar veremedim hangisine gideceğimi çünkü hiç biri hakkında olumlu yazı yok..
    herkes ingilizcenin yerinde öğrenilebileceğini savunuyor..sizcede öylemi?

2. 1 Eylül 2009
  3. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki de ingilizce ve de her dil türkiyede hatta evde bile ögrenilir. yeter ki istensin... calisilsin...

kurslara gidenler kursa gider, cikarken kitabi kapatir sonra da tekrar kursta acar... bu sekilde dünyanin en iyi dil okuluna gitseniz de ögrenilmez. eger evde de konu tekrari, hatta merak edilen ekstra diger konular arastirilip bakilirsa da ne kursun ne ülkenin önemi yok. kurs katilimcilari genelde kendileri caba sarfetmeden ögretmenin bir sekilde herseyi onlari zorlamadan kafalarina sokmasini ister. bazen kurs ögrencilerinin , ögretmenlerin onlarin kafatasini acip icine bilgileri tikmasi gerek gibi düsündügünü saniyorum :)

ingiltereye dil ögrenmeye en güzel dil okullarina gidip 4 yil kalip cat pat ingilizceyle dönenler de gördüm. hersey sizin elinizde yani yerimseniben

4. 1 Eylül 2009
  5. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sağol canım..
    erkek arkadaşım türkiyede öğrenemem yurt dışına gitmem gerek diye tutturdu bi ara
    istese öğrenebilir demekki..
    onun derdi başka ayol..
    aslında bende tereddüt ediyordum çünkü doğru düzgün kurs bulamadım
    hedefim şöyşe ana dilim gibi konuşmak ya
    iş ilanlarına bakıyorum hepsinde ingilizce koşulu var neredeyse
    bu yıl halletmem lazım
    olmadı en fazla bir aylığına gitmeyi düşnüyorum

6. 1 Eylül 2009
  7. scallywag

scallywag catmania Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    valla kursa gir alt yapı al..ama birşey diyeyimmi pratik yapmazsan istersen 30 sene otur gramer çalış kelime ezberle hiç bişecik olmaz..mümkünatın varsa turistik yerlere git hatta mümkünse en aşağı bir sene yurt dışına git..benim arkadaşalr mezun olduktan sonra ingiltere-abdye gittiler..pompacılık-garsonluk-fabrikada işçilik..herşeyi yaptılar..hem para kazan hem hayatı öğren hemde dil öğren:)ama bir ay gittiğinden hiçbişe anlamazsın diyeyim..bide gittiğinde türklerin yanında bulunmayacaksın çünkü tembellik ediliyor..hatta arkadaş bangladeşlilerle kaldı ağzı iyice bozuldu..

8. 2 Eylül 2009
  9. Catharsis

Catharsis Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.947
    Ödül Puanları:
    163
    kıvılcım, sorunu benım topiğime de yazmışsın. fikirlerimi orada belirttim yerimseniben

10. 2 Eylül 2009
  11. rakun

rakun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Türkiyede teorik olarak öğrenebilirsin, fakat pratik yapmak çok zor. O yüzden yerinde öğrenilmeli diyenlerdenim.

12. 2 Eylül 2009
  13. kivilcim

kivilcim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    1 sene kalabileceğimi sanmıyorum ben
    en fazla hadi 2 ay olsun
    ama erkek arkadaşım için sorun değil o 2 senede kalabilir
    ama buna da ben razı olamam
    benim alt yapım var
    geliştirmem ve kelime ezberlemem lazım bol bol
    2 ay da yurt dışı yapsam bilmniyorum ne duruma gelirim
    ama benim odun kafa napar bilemem =(

14. 2 Eylül 2009
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    vereliniortak

16. 11 Eylül 2009
  17. dine

dine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence dil eğitiminde mesele süreklilike ve ilgililik. yani kitaplardan ve kurslardan bir hayli verim alınabilir. neden olmasın? tek mesele o dili hayatın bir parçası haline getirebilmek. o dilde düşünmeye başlamak. kitap okumak, film izlemek...
    tabii pratik de önemli ama bunun için yıllarca kalmak gerekmez. gerçekten bu dili öğrendiğini düşünmeye başladıktan sonra o dilden başka bir iletişim aracı kullanmadığın veya kullanamadığın bir yerde 1-2 ay kaldıktan sonra da gerisi çocuk oyuncağı.
    benim tecrübelerimden çıkardığım sonuç bu. ( bu arada ingilizceyi anadolu lisesinde öğrendim, yurt dışında değil ve bir yaz bir buçuk aylığına yurt dışına çıkıp pratik yaptım. şimdi gayet rahatım.)

18. 11 Eylül 2009
  19. derinderin

derinderin huzurlubirhayatistiyorum. Üye

Beğenildi:
    3.942
    Ödül Puanları:
    163
    kendine bi mektup arkadaşı bulmanı öneririm. çok yararlı oluyor..
    benim var mesela çoğu şeyi ondan öğrendim.. çok yararlı oldu olmaya da devam ediyor..