Sizce yalancı meme (emzik) kullanmalı mıyım?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve yeniannemine tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : yeniannemine
  1. yeniannemine

yeniannemine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 18 günlük anneyim bebegım çok fazla ıkınıyor gazı mı var tuvaletını mı zor yapıyor bılemıyorum ama kabız degıl emzık versem gecelerı daha rahat uyurmu tecrubelı olanlara sormak ıstıyorum herkese teşekkurler...

2. 27 Ocak 2010
  3. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence 1 aylık olmasını bekle yoksa meme emmekte zorlanabilir çünkü meme emerken ağzını çok açması gerekiyor emzik için az ama çok da geçirme sonra istesen de almaz.

4. 27 Ocak 2010
  5. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla en 1,5 aydan sonra çok zorlayarak emziğe alıştırdım. Ama gecleri uykuda zaten emmiyorlar haberin olsun. Yani beki ilk uykuya dalışta emziğin faydasını görürsün sonra atıyor ağzından. Yani tüm gece emmiyorlar.

6. 27 Ocak 2010
  7. zeyon

zeyon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    108
    hayırlı olsun güle güle büyüt bebeğini ben 3 günlükken bebeğime emzik vermek zorunda kaldım memeyi falan bırakmadı da.. ama sadece uykuya geçiş sırasında veriyorum sakinleştiriyor çünkü emzik.. bu arada emzik alıcaksan avent almanı tavsiye ederim anne memesine yakın ucu..

8. 27 Ocak 2010
  9. meryemtaze

meryemtaze ömer ve betül vee hasanmertin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende oglumda kullandım geceleri benim için iyi oluyoduda bıraktırmak zor oldu başlıycaksan bunuda göz önüne al derim geç kalma alıştırmak için biz kauçuk olanlardan kullandık agzını fazla yormadıgı için bide silikonlar gibi sert olmadıgından çabuk alışıyo agzını acıtmıyo

10. 27 Ocak 2010
  11. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim de alıştırana kadarn canım çıkmıştı.bıraktırmak zor oluyo doğru ama değer çünkü küçükken ağızlarında sürekli bişey istiyolar.emzik kurtarıcı o yüzden.gerçekten de uyurken alıyo sadece dalarken atıyo kendisi. gün içinde de arıyo bazen.bence en ucuz emziklerden başla.biz sayısız emzik aldık (hala hepsi duruyo) hiçbirini emmedi.denemediğimiz model, marka, silikon, kauçuk emzikk kalmadı. eskiden benim küçüklüğümden FATOŞ emzik vardı hatırlarsınız.bakkal emziği denirdi :)))) onu aradım günlerce.sonra çınarcık'ın bi köyünde bi bakkalda bulduk.(50 krş:))) onunla alıştırdım ben.tabi çok adi bişeydi.sonra değiştirdim daha kaliteli bi emzik aldık. ama baştan hepsini boşa almışız. :)))):ecrin_bebek:

12. 27 Ocak 2010
  13. daphneIsLife

daphneIsLife ..hem uzak hem yakın.. Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle evet

çok buyuk rahatlıkmış..iyi ki emzik verdim.

14. 28 Ocak 2010
  15. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben emzık vermeyenlerdenım
    galıba da tekım
    sonrasında bıraktırmak çok zor oluyor.
    bazı bebekler emzıkte almıyor

16. 28 Ocak 2010
  17. meryemtaze

meryemtaze ömer ve betül vee hasanmertin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben bıraktırmak istedigimde kk yardımıma yetişti çünkü burdaki arkadaşların tavsiyesiyle önceleri nekadar beni yorsada burdan aldıgım tavsiyeyle bigünde bıraktı oda emzigi kahveye batırdım verdim baktı ve istemiyorum yaptı bidahada almadı ama şu var dışarıda ve geceleri büyük rahatlık

18. 28 Ocak 2010
  19. efsunkaro5

efsunkaro5 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben alıştıramadım bir türlü.şuan 7 aylık dahada almaz diyorlar bende denemiyorum
    bıraktırmak zor diyorlar ama şuan oğlum beni yalancı meme olarak kullanıyor)))gerçi pişman değilim emzirmek çok houma gidiyor.