sizce yengem ne yapmalı:((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Elif26 tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

4 Haziran 2008
    Konu Sahibi : Elif26
  1. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar yengen iki gün önce hamile olduğunu öğrenmişti.Bugün doktora gittiğinde bebeğinin sağlıklı olmadığını ve gebeliliğin sonlandırılması gerektiğini söylemişler.İki doktora gitti biri isterse bekleye bileceğini ve 4.ayda bazı testlerle daha emin olsbileceğini söylemiş.Ancak ozaman sakat olduğu anlaşılırsa yengem için daha zor olucak kalbi attığı halde sakat olsada bir bebeği öldüremem diyor.Ne yapacağını şaşırmış durumda.Siz olsaydınız ne yapardınız.Gebeliliği daha 3.haftasındamı yoksa 4.ayındamı sonlandırırdınız.Yada zihinsel özürlü bir bebeği dünyaya getirirmiydiniz.............​

2. 4 Haziran 2008
  3. eldeniz

eldeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızkardeşimin bebeği 5 aylıkken doktorların kafa anomallisi olduğunu teşhis etmeleriyle sonlandırıldı...inan ki zaman geçtikçe daha zor ve acı oluyor...
    eğer engelli bir bebeği doğurmamaya karar verirse bunu uzatmanın anlamı yok...
    bir an önce yaptırmakta fayda var...
    ben kendi adıma böyle bir kararı yıllar önce vermiştim...
    engelli bir bebeğim olacaktı..ben yaşadığım süreceseverek bakardım ama ya bana bir şey olursa onu kime emanet edebilirim dedim,çok düşündüm ve ağlayaraak gebeliğimi sonlandırdım...aklımdan hiç gitmiyor,hep üzülürüm.

4. 4 Haziran 2008
  5. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    canım anlayamadığım 3-4 haftalık bebekde anomali olduğunu nasıl anlamış doktor kese bile görünmezki ozaman kalp atışı bile duyulmazken bir yanlışlık olmasın bu işde.

6. 4 Haziran 2008
  7. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım eminim çok zor bir durumdur...
    allah kimsenin başına vermesin. ama şu şekilde düşümsün yengen bence diyelimki bebeği dokurdu ve teşhisler doğru çıktı çocuk için ileri yaşlarda çok büyük problem olacak artı bakana bakılana zor bence. düşünsene o bebek kendi yaşıtlarını gördükçe daha kahrolacak belkide neden beni doğurdunuz diyecek. ama anne karnında bir canada kıymak ayrı dert tabi:çok üzgünüm:
    allah dert verip derman aratmasın

8. 4 Haziran 2008
  9. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    bence hersey daha basindayken bitmeli.cunku 4 aylik olunca bebegin kalbi atacak ve yengen icin daha zor olacak..ki o zaman daha cok uzulecek...bence basindan sonlandirilmali...ilerde daha cok pisman olmaktan iyidir...sakat bir bebegi dunyaya getirmek hem ona hem de yengene eziyet olacaktir...

10. 4 Haziran 2008
  11. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    ama çok erken bu teşhis için eminmisiniz?
    sonra pişman olup daha çok üzülmeyin...
    3 haftalık bir bebekte kalp atışı bile duyulmaz ki anormal olsun...
    bence iyice araştırın bir can sonuçta yavrum kıyamam ya....

12. 4 Haziran 2008
  13. barcli

barcli ELVİN'İM ABLA OLUYOR Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    nasıl anlamış ki bu kadar erken ki bebeğin kalbi bile oluşmamıştır daha bırak ki organları oluşsun bence başka bi dra gitsin vakit kaybetmeden kendini de üzmesin

14. 5 Haziran 2008
  15. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bebeğin kesesinin etrafında kanamadan dolayı pıhtılar oluşmuş bizde erken olmasından dolayı tedirgin olduk ama yengen ilaç kullanıyordu ve bunlar ağır antideprasanlardı ilaçlarında zarar verdiğini söylüyolar...zaten ara ara kanaması oluyo...

16. 5 Haziran 2008
  17. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    aynı durumu bende yaşadım ama bebeğimin gelişimi 8.haftasında durmuştu doktorum hep bekleme taraftarıydı ve sonuçta bebeğim öldü.kalbi sadece bir hafta attı...

18. 5 Haziran 2008
  19. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    Anladım canım ağır antidepresanlar kullanıyorduysa riskli evet ilerde daha çok üzülmesindense şimdiden sonlandırılması daha iyi Allah kimsenin başına vermesin çok zor bir durum:KK43: