sizce

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve elf.elf tarafından 21 Haziran 2010 başlatılmıştır.

21 Haziran 2010
    Konu Sahibi : elf.elf
  1. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaslar bu sitenın böyle içini dökmek için bir yerı oldugunu bılmıyordum. iki gündür kafam bır seye takıldı..bız ev aldık düğünde takılan blezıklerı satıp üstüne kredı cekip 2+1.6 yıl kredı borcumuz var..taksıtlerı bır ay kayınvalıdem bır ay kayınpederım bır ay bız öduyoruz..onlar istedı zaten ev alınmasını.ve ben işimden cıkıp gelıp yerlestım bu sehre ev var dıye.çok ıyı bır işim vardı.neyse..kayınvalıdemın oturdugu evde kendısının 3+1 bızım evın nerdeyse 2 katı ve denız kenarında.2 oğlu var..o evıde şimdiden diğer oğlunun üstüne yapacak.o ölünce onlar oturacakmış.ama bu durum benıı bıraz rahatsız ettı.neden dersenız bedavan ev sahıbı oldular. onlar altınlarıyla araba alırken,benımkıler eve gıttı.ve daha bu ev hıpoteklı bızım olacagı kesın bıle degıl..şimdiden o evı dıger oğluna yapması...
    içim içimi kerımırıyor...mal mülk para meselesı degıl ama o evle bu evi aynı degerde görmesı..ha oturdugu evı satıp onada 2+1 alsa ve dıger oğluna verse gıkımı cıkarmam.
    sizce ben bu konuyu kayınvalıdeme söylıyım mı içimdekılerı yoksa susup oturayımmı..
    şimdiye kadar hiç bir sorunumuz olmadı...çok şükür..ama haksızlıga tahammül edemıyorum..
    aynı seyı benım aılem yapsa bundan daha sert bır tavır gösterırdım..

2. 21 Haziran 2010
  3. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    bence haklisiniz
    susup oturmayin ilerde ne olacagi belli degil allah korusun
    bence ev sizin üzerinize olmali sonucta o altinlar sizin

4. 21 Haziran 2010
  5. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizim oturduğumuz ev bizim üzerimize zaten...kayınvalıdem kendı evini diğer oğlunun üzerine yapıyor..sorun onun üzerıne yapması degıl esasında o evin hem büyük olması,hem de altınlarınlarının kendılerıne kalması...
    bazen dıyorum kendı kendıme fesatlık mı yapıyorum dıye.. fakat sindiremıyorum işte...benim altınlarım satılmıs..kredi borcu da ödüyoruz...

6. 21 Haziran 2010
  7. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ne olursa olsun sonuçta senin isteğinle altınların satılmış ve borçlu eve girmeyi sen kabül etmişsin.
    Kayınvalidenler,onlar nasılsa borçlada olsa ev sahibi oldular,biz diğer oğlana bu evi verelim demişlerdir.
    Biraz şanssızlığına denk gelmiş.
    Eğer içinde uhde kalacak ise söyle kayınvalidene
    ama sonuç değişmicek,en azından rahatsızlığını dile getirirsin.

8. 21 Haziran 2010
  9. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    hmmm simdi anladim olabiliyo böyle seyler
    anneannemle dedemde ne varsa dayimin üzerine yaptilar
    üstelik dayimin hic ihtiyaci olmadigi halde villada oturuyor 5 arabalari var (esinin,kendisinin,2 oglunun,ve isyerine ait 1 minubüs)
    annem ise 10 yildir dul,dikis dikerek gecimimizi saglamaya calisiyor
    kardesim parasizliktan gecen yil üniversiteye kaydini yaptiramadi dndurmak zorunda kaldi
    ama dedem gecen yil kuzenimin arabasini yeniledi buyrun burdan yakin
    bizde cok aliniyoruz üzülüyoruz ama yapacak bise yok kendi paralari istedigine verirler diye avutuyoruz kendimizi
    beterin beteri var yani lafin kisasi bosverin ne halleri varsa görsünler en güzeli kimseye muhtac olmamak

10. 21 Haziran 2010
  11. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    Aslında aynı sorun bizde de var ama ben birşey demiyorum karışmakta istemiyorum sanki birşey dersem para da pulda gözüm varmış gibi olacak gibime geliyor. Bizim şu an oturduğumuz ev kayınvalidemlerin eski oturdukları ev. Sonra dubleks eve çıktılar bu ev boşmuş baştan aşağı tadilat yapıldı biz oturuyoruz ama 2+1 bizimde ve çocuk olunca zor durumda kalacağız. Bu ev satılıp tadilat yapılacağına üstüne koyulsaydı ev alınabilirdi biz eskişehirdeyiz.Kayınbiraderim Amerika'da çalışıyor seneye kesin dönüşü var ve Etilerde stüdyo tipi ev var orayı ona vermişler. ıster sat ister otur demişler.. Ama kağıtta satış yok daha yani ama o ev daha çok para ediyor yeri gereği ve tek başına olmasına rağmen daha geniş bir ev alabilir.. Benimde arada gücüme gidiyor biz burada otuyoruz o o evi satacak daha genişe çıkacak neden ayrım var diye ama takılmyorum artık eşim çok ilgili anlayışlı kira ödemiyoruz, aidatımızı bile kayınpederim isteyerek ödüyor sağolssun bu da birşey.. ılerde ne olur bilemem.. Allah korusun bişey olduğunda nasıl dağılım yapılacak bilemiyorum onlar dışında bir yalovada yazlık ve Bodrum devremülk var dublekste kime kalır bilmem ki ben birşeycik istemiyorum ben sadece 3+1 rahatla oturacağım bir ev istiyorum daha da birşeyde gözüm yok...

12. 21 Haziran 2010
  13. Pozi

Pozi Hayat neden şekil yapıyor Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    148
    Sonuçta bu onların vereceği bir karar. Üstelik taksitlerinize de yardım ediyorlarmış. Hangi oğluna isterse ona verir evi. Dertsiz başınıza dert aramayın derim ben..

14. 21 Haziran 2010
  15. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bır tarafım söyle alındıgını bılsın dıyor,bır tarafımda söyleme kötü gelin kıskanc gelın olursun dıyor..

bız baska sehırde oturuyorduk.sırf buraya getırmek için bu ev alındı bıze..ve ılk basta oturdugu evı bıze verecektı haksızlık olur kardesler arasında dıye vermedı..
    yenisi alındı..
    ama bırde kayınvalıdem diğer oğluna büyük ev size,bızede küçük ev size dıyor..aradaki farkı o da biliyor yani..

16. 21 Haziran 2010
  17. elf.elf

elf.elf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de ondan çekiniyorum bazen eltımlerle olsun kayınvalıdemlerle olsun cok ıyı aramız.. huzursuzluk cıkar dıye cekınıyorum ama içime de sındıremıyorum.diğer ev yerı gereği buradan daha pahalı..
    valla ben de evi bosverdım altınlarımı versınler bari..ilerıde satıp bende 3+1 alayım onlarla...

biz insanoğlunun nedense gözü hiç doymuyor..

18. 22 Haziran 2010
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kusura bakma ama seni ilgilendiren bir konu değil bu. ev onun evlat onun istediğinin üzerine yapar buna siz karışamazsınız. evet evlat ayırımı apması kötü ama sizin birşey söylememeniz gerekir. bırak eşin tepki versin. hem 3 ayda bir krediyi ödüyorsunuz bak ne güzel iki ayını eşinin ailesi ödüyor buda bişeydir. biz hem düğünümüzü yaptık hem arabamızı hemde evimizi aldık. hiç kimsedende destek görmedik hatta eşimin ailesi köstek bile olmaya çalıştı. eğer siz bu duruma karşı çıkarsanız o ödedikelri ayalrıda ödemezler bunu iyi düşün. herkes her ay nasıl ödüyor güzelim. ona yapıldı bana yapılmadı muhabbetine girersen buna kıskançlıktan başka bişey denilmez. sen kendi yuvana bak elalem seni ilgilendirmesin kim ne alıyorsa alsın satsın boşver. bunalrı sürekli kafana takarsan evdeki huzurunuda kaybedersin bunu unutma. ya daha kötü bir durumda olsaydın ne yapacaktın bunları düşün ve şükret boşver sen onalrı. evlat ayırımı yapsın bir gün bedelini öder.