sizde kim haklı??

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve esyag tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : esyag
  1. esyag

esyag kararsızz :( Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar ben sözlüyüm..ve sorunum sözlümle.
    şöyle anlatayım kısa ve öz.
    benden ailesine yakın durmamı sıcakkanlı olmamı istiyor.ben bunu elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorm.tam ailesiyle çok iyiyiz derken bana bi yanlış yapıyolar tekrar soğuyorum onlardan.ama sözlüm hep bana iyi geçin onlarla benimse artık annen baban olduklarını diye söyleyip duruyor.bende anlatıyorm kendileri soğutuyo onlar beni kızı gibi görmeyince bende annem babam gibi göremiyorm ama elimden geleni yapıyorm diyorum.yok yok yine ben suçlu oluyorm.sözlüm şimdi askerde.gitmeden sıkı sıkı tembih etti ara sor ailemi ziyaretlerine git diye.sürekli aradım sordm.hiç boş bırakmadm.
    yemin törenine gittik ailesiyle ve onuda alıp eve döndük.bi gece kalıp ertesi gün askeriyeye gitti teslim oldu.yolda gelirken gayet iyiydi.sorun yoktu.ama gittikten sonra 5 gündür aramıyor beni.ben arayayım dedim aradım.çok soğuk davranıyor bana.hala bıraktığm gibi herşey diyor.hiç bişi yapmamışsn diyor :KK43:
    sizce bi insan sırf bu yüzden hemde askerdeyken sözlüsünü sevdiği insanı 5 gün aramazmı? özlemezmi? gerçekten benmi suçluyum çözemiyorm :KK43:

beni dinlediğiniz için şimdiden teşekkürler

2. 15 Ocak 2010
  3. mevsim_

mevsim_ hiç bişeye değmezmissin Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sözlünün tavrı çok saçma ya
    sen onun ailesiylemi evleneceksin yoksa onunlamı
    tamam sözlünün ailesine karşı iyi davranman gerekiyor .sende iyi davrandığını söylüyorsun
    sözlünde bi tuhaflık var bence

4. 15 Ocak 2010
  5. nursevde

nursevde bayılazaaaammmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    o da senin ailenle samimi ve sıcakkanlı mı peki??
    erkeklerin bu tek taraflı beklentilerine sinir oluyorum...
    o senin ailene nasıl davranıyor?? onlar da onun anne babası olacak sonuçta???

6. 15 Ocak 2010
  7. The_lady_legend

The_lady_legend ZamanSonBulanaDekSeninle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bencede sözlün bu şekilde davranmamalı,kendi düşüncesiyle sana ceza vermek istiyor sanırım.ama senin içinden gelmiyorsa da fazla zorlamamak gerekir,kendi ailesiyle hiç konuşmuyor mu,sende onların davranışlarından rahatsızsın.

8. 15 Ocak 2010
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    ne kadar baski yapiyo size boyle?
    acikca soylesinize senin baskindan dolayi icimden gelse bile hevesim kaciyo diye.
    ailesi ile ski fiki olmak zorunda degilsin. sayginda kusur etmezsin o kadar.
    o nasil davraniyo senin ailene?

10. 15 Ocak 2010
  11. esyag

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    asla saygıda kusur etmem ailesine karşı.hiç bi söz söylemem onlara Allah şahidimdir.
    oda benim aileme karşı saygılı ama annemle muhabbet ederken bazen annem onun ailesinin yaptıklarını ona söylüyo oda anneme çok sert çıkışıyor.haklı olsak bile siz haksızsınız diye annemin yüzüne söylüyor asla onlarla ilgili laf ettirmiyor.bikere bile olsun bana canım sen haklısın annem babam hata etmiş dediğini görmedim .

tekrar askeriyeye teslim olmadan önce acaba ailesi ona birşeymi söyledi de böyle yapıyo diye düşünüyorm günahlarınıda almak istemiyorm ama hiçbişi de yapmadımki.5 gündür aramaması için çok önemli bi sebep olması gerekmiyormu sizcede.bu bi bahane değil değil mİ?
    ne yapıcam bilmiyorm annem hergün ailesinden yana dert yanıyor bana.
    hadi ailesini geçtim sözlüm bunlara kulak asmayıp benim yanımda olması gerekmiyormu sizcede

12. 15 Ocak 2010
  13. nur ummm

nur ummm Bayılıyorum o gözlere:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ailesi belki bişey demiştir yoldayken iyiydik diyorsun inş aranız düzelir canım
    Allah yar we yardımcınız olsun

14. 15 Ocak 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.368
    Ödül Puanları:
    363
    Bence öncelikle sizi bu kadar yönlendirmeye çalışan adamı bir kere daha düşünün derim..
    Ne demek ailemle samimi olacaksın???
    Böyle bir kanun mu varmış?alsanaalsanasmile
    Anne baba sizi çok severler sizin de içinizden gelir karşılığını sunarsınız ama ne bu böyle zorlamalar..
    Ayrıca annenize diklenmesi de hiç hoş değil..
    İşte samimiyet arttıkça tartışma çıkıyor,herkes mesafesini,yerini bilse kimsenin başı ağrımaz..:nazar:

16. 15 Ocak 2010
  17. esyag

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    108
    Evet lalecim.haklsın.samimi olmak zorunda değilim sevmek zornda değilim.sevmiyosam sevmiyormdur.sevdirmiyorlarki kendilerini zatn.herşeye bi kulp takıyorlar.

18. 15 Ocak 2010
  19. nursevde

nursevde bayılazaaaammmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yok artık... o senin annene mi çıkışıyor??
    daha neler yahuuu??
    yok öyle çifte standart.. sen onun annesine bişey demediğin halde sana kızacak, ama o senin annene demediğini bırakmayacak???
    sen de cevap veremiyomusun kuzum?? sen ne zaman benim annemi sevip sayarsın ben de o zaman demiyormusun?
    bu kadar anne baba kavramı değerliydi madem nasıl senin annene çıkışır, haksızsın der yaa.. sen de o an posta koymalıydın bence.. hoop kardeşim, sen annene bırak laf söyletmeyi, ona şirin davranmadım diye tavır yapıyosun, şimdi benim anneme de bunları diyeceksen böyle saygısızlık yapacaksan al yüzüğünü git diyecektin..
    kusura bakma sert oldu, tamam seviyorsundur belki ama şimdiden ailem diye deli olan biri evlenince onlara tapınmanı isteyecek herhalde..