Sizde mi böylesiniz ?

Konusu 'Haziran Anneleri' forumundadır ve Shirin seyler tarafından 3 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Shirin seyler
  1. Shirin seyler

Shirin seyler Oriflame ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba arkadaşlar, umarım iyisinizdir, ben 36.haftaya giren, yakında bi kız annesi olacak olan bir anne adayıyım, benim şikayetim vücut ağrılarım, artık eskisi gibi ev işi falan zaten yapamıyoruz ama, bütün yaptığım sadece yemek yapmak ve günü geçirmek olsa bile ağrılarım hemen başlıyo :KK43: hele dünden beri, kasıktan ayaklarımın altına kadar yemin ederim benim değiller, canım çok yanıyo, kalan haftalar böylemi geçecek, bu ağrılar doğumla mı bitecek? Size de mi böyle oluyor, ve bu durumda ne yapıyorsunuz? Allah yardımcımız olsun hepimizin,Sevgilerle...

2. 3 Mayıs 2008
  3. scapula

scapula 2 yavrulu anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben ev isi yapmaz oldum gibi bisey,öyle hergün yemekte yapmiyorum..(bende esimde ögrenci hayatina aliskin oldugumuzdan cokta aramiyoruz)yinede bazen halsizlik bazen agrilarim oluyor,uzaniyorum...baktim hic hareket etmemisim ogün biraz yürüyüse cikiyorum ama kisa mesafe..benim agrilarim beni genelde gece buluyor,cok uyaniyorum,sabahta agrilarim oluyor sanirim dinlenemedigim icin,birazda oyüzden gündüzleri uzanma ihtiyaci duyuyorum..

4. 3 Mayıs 2008
  5. cilemsin

cilemsin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    bende 34 haftalık hamileyim evet ev işlerinde biraz zorlanıyorum artık göbeğim beni engelliyor gece çok uyanıyorum tuvalet ihtiyacı için sırtım ağrıyor ama kasık ağrım yok halsizlik var ama bu günler tatlı günler bebklerimiz için değer allah yardımcınız olsun arkadaşlarım:teselli:

6. 3 Mayıs 2008
  7. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Allahın izniyle 12 gün sonra doğum yapıcam 38.haftadayım. ve inanın 34.haftadan sonra hergeçen gün bir öncekini arıyor insan.ağırlaşma ve iş yapma anlamında tabii. doğum yaklaştığı için farklı bir heyecen oluyor ama son haftalara hiçbir işinizi bırakmayın derim.kişiye göre değişir ama mesela benim ağrımayan yerim yok diyebilirim son 2 haftadır.

Hepimize hayırlı ve kolay doğumlar diliyorum Allahtan.

8. 4 Mayıs 2008
  9. EU1

EU1 Guest

kızlar bu konuyla alakası yok ama bişey sorcam benim şimdi son adet tarhim 3 eylül buna göre ben şimdi 34+5 günlük hamileiym ancak ultrosondaki ölçümler biraz küçük çıkıyor ama allaha şükür bebegimde bir sorun yok yani gelişim geriliği yok merak ettiğim dr larınız size sat gör emi dogum tarihi verdi ultrosona göre mi benim dr um yumurtlamam geç oldugu için böyle oldugunu söyledi 9 haziran olan tarihi 25 haziran yaptı şimdi bendne 9 ay 10 gün adlı kitapdan baktım şöyle yazıyordu

Hamilelik Tarihinin Hesabı...

Tıbbi hamilelik haftası “son adet tarihiniz’in ilk gününe göre hesaplanır. Hamilelikte yapılacak testler, sizde ve bebekte ortaya çıkan değişikliklerin yorumlanması ve olası doğum tarihi, her zaman “en son adet tarihiniz”e göre hesaplanır.

Tıbbi hamilelik haftası hesabı yumurtlamanın adet döngüsünün 14’üncü gününde olduğunu varsayar. Bazı kadınlarda yumurtlama daha erken (erken yumurtlama) veya daha geç (geç yumurtlama) olabilir. Bu tür durumlarda daha ileri hamilelik haftalarında suni bir “son adet tarihi” oluşturularak takibin bu tarihe göre yapılması gerekebilir.

Sizin hamile kaldığınız tarihe göre yaptığınız hafta hesabı, doktorunuzun belirttiği hamilelik haftasından iki hafta geridedir. Siz doktorunuza örnek olarak “ben tam olarak ne zaman hamile kaldığımı biliyorum ve buna göre 3 haftalık hamileyim” şeklinde yorum yapabilirsiniz; ancak siz, aslında bu verilen örnekte tıbben 5 haftalık hamilesiniz.

Son adet tarihi hesabına göre hamilelik ortalama 40 hafta sürer. Bu sürenin ay karşılığı “9 Ay 10 Gün”dür. Hamileliklerini aylarla ifade etme eğiliminde olan anne adaylarının bazıları bir ayın 4 haftadan, yani 28 günden daha uzun olduğunu gözardı etmekte ve yine doktorun hesaplarıyla kendi hesapları çelişmektedir.

yani o zaman ben 9 haziran damı doguracagım yani gerçekt beklemem gerekn tarih bu şimdi demi :uhm: yerimseniben siz ne anladınız bundan yoksam ben hayal mi ediyorum ha :çok üzgünüm:

10. 4 Mayıs 2008
  11. EU1

EU1 Guest

valla bende bu tarz şeyler daha hissetmiyorum ama sonuçda artık son günlerdeyiz hayatım normal yani bunlar demi ama bol bol dinlen hayatım bol bol dinlen lütfen ayakların agrırsa altına yastık koy sırt üstü yat kan dolaşımın hızlansın bu agrılar için bol bol potasyum içeren yiyecekler yemeliymişsin muz gibi mesela ve kalsiyim almalısın bend ebugün bu konuyu okumuştum tam bendede başlar heralde ama belkide olmaz portakal da tuket n ebileyim allah yardımcımız olsun hayatım

12. 4 Mayıs 2008
  13. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    canim ben dogum yaptim ama benim de son zmanalrım oyleydi
    mutfaktan salona zor yuruyordum
    merak etme bebisin doguna kadar dinlen
    kolay degil sonlardasiniz artik
    saglıkla bebisine kavusman dilegiyle

14. 4 Mayıs 2008
  15. nesihan

nesihan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sara son adet tarihine göre alınır normalde. aynı sorun bendede vardı 1 hafta geciktirdi doktor doğumu 10 hazirandan 15 hazirana attı. ama ne kadar içimizde kalırlarsa o kadar iyi bence panikleme.

16. 4 Mayıs 2008
  17. EU1

EU1 Guest

haklısın canım işte insan heeycanlanıyor istiyor ki hemen kollarında olsun işte yani saglıkla gelsinlerde gerisi boş demi aslındaama işte elde degil allahın izniyle saglıkla kucagımızda olsunlarda ne yapalım bir iki hafta geç gelsinler

18. 4 Mayıs 2008
  19. ezozgun

ezozgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı durum bendede var son adet tarihim 17 ağustosken dr 30 ağustosu baz alıyor gebelik kesesine göre hareket ediyor e bu durumda bende doğum tarihim hakkında kesin bir söylemde bulunamıyorum ya mayıs annesi yada haziran annesi olucam...Rabbim hayırlısını yaşamayı nasip etsin...