Sizde sevdiklerini mutlu etmek için kendini unutanlardan mısınız?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Christian_Louboutin tarafından 24 Aralık 2008 başlatılmıştır.

24 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Christian_Louboutin
  1. Christian_Louboutin

Christian_Louboutin Tek askim ve iki kizim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    "Keşke bende birazcık bencil olabilseydim" dediğiniz zamanlar oluyor mu?
    Sizin içinde mutluluk denilen şey sevdiğiniz insanların mutlu olması halini almış ve farkında değil misiniz?

Aa birgün silkindim kendime geldim bir baktım ki hep kendimden ödün verir olmuşum. Kimseye kızamayan hep ara bulucu, ortamı yumuşatan, her iki tarafın gönlü olsun diye uğrasan, sevdiğinin tercihine önem verip yavaş yavaş kendi tercihlerini öldüren silik biri olup çıkmışım.
    En kötüsü insanlar senin bu haline öyle alışmışlar ki aksi bir durumda sana kızar olmuşlar. Azıcık kendini düşünmek istesen hemen bencil demişler. Halbuki ben değilmiydim onların kocaman direnişlerini alttan alan ve hem herkesin gönlünü yapıp hem de ortasını bulan.

Aynı duyguları hissettiğini düşünen birleri var mı acaba buralarda?

2. 24 Aralık 2008
  3. lakhesis

lakhesis Guest

iğrenç bişey olduuna karar vermeme ramen hala aynıyım..
    bencil olamıyorum.. yediğim darbelerden kötülüklerden hiç ders alamıyorum..
    bunun için psşikolğa bilwe gitmeyi düşündüm..
    kaç kez arkadaşlarıma para vermerkten aç kaldım kaç kez dertlerine koşturacam die binbir zor durumda kaldım.. ama ne fays,da?
    insanlr iyiliklerinize alıştıklarında sanki artık iilik yapmak sizin görevinizmiş gibi algılıyolar. buda bizim ne kadar saftirik olduumuzun göstergesi..
    lanet olsun kimse demesin iyi biri. ama kıymet bilenim olsun. her derdime koşacak dostum olsun..
    allah kahretsşin ya yarama tuz bastın

4. 24 Aralık 2008
  5. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben bu konuda biraz bencilimdir.oğlumun isteklerinden sonra kendi isteklerimin yapılmasını isterim.eşim bu konuda fedakardır.bizim isteklerimizi yerine getirirken kendininkileri 2. plana atar.

6. 25 Aralık 2008
  7. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Bende öyleydim başkaları zor duruma düşmesin diye hep kendimden fedakarlık yapardım ama kimse benim için böyle bişey yapmadı ailem hariç :sm_confused: onun için bende boşa kürek çekmekten yoruldum önce kendi mutluluğumu düşünüyorum artık kaydirigubbakcemile5

8. 25 Aralık 2008
  9. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Valla ben de aynıyım. Hep herkesin arasını bulan, herkesin istediğini yapan, herkesin gönlünü hoş tutan, ama kendisi bir türlü hoş tutulmayan biriyim. Birazcık itiraz edecek olsam, bencillik, şımarıklıklık yaptığım söylenir. Ama nedense herkes başı sıkışınca benden yardım ister.

Ama farkındayım ben de tükenmek üzereyim. Kimse benim isteklerimi, sıkıntılarımı, derdimi sormuyor bile.

Acaba biraz fazla mı fedakarım ben de?

10. 25 Aralık 2008
  11. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ya bunu demediğim gün yok ama bencil olmakta istemezdim her ne kadar ruhen ve bedenen yorulsamda

12. 25 Aralık 2008
  13. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bencillik eşittir yalnızlık bana göre
    bense aksine paylaşmayı seviyorum,koşullarım ne olursa olsun
    çünkü gerçekten paylaştıkça çoğalıyo insan,sevgide öyle
    Sizin içinde mutluluk denilen şey sevdiğiniz insanların mutlu olması halini almış
    ki,mutlu olması içindir benimde çabalamam zaten...
    çünkü ne kadar çok insanı memnun edersem kendimde o derece keyif alırım yaşanılanlardan....
    zaten günümüzde toplumca en çok yitirdiğimiz şey,hoşgörü ve paylaşım...
    seni anlıyorum,demek istediğin belkide kullanılıyor olmak
    bu noktada dikkat edeceğin şey,seni kullananı ve senden gerçekten yardım isteyeni birbirine karıştırmaman olabilir tatlım...
    bence sen içindeki şevkati köreltmeye çalışma,sana verilmiş erdemlerin kıymetini bil ve bencilliğe özenme.........a.s.

14. 25 Aralık 2008
  15. AnnemBirMelek

AnnemBirMelek Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    elimden geldiği kadar insanları mutlu etmeye çalısırım,paylaşırım.birsey olsun ilk koşacaklardanım,çevremdekıler bana rahatca sıkıntılarınıı anlatırlar bir yol bulmaya çalışırız,yardımcı olmaya çalışırım...
    herkes için didinmişimdir kendimi unutup başkalarını mutlu etmek bana huzur veriyor....
    ama çevremdekılerden bir kaç kişinin sadece kendi düşündüğünü gördüğümde,kullanılıdığımı gördüğümde kırıldım,eksildim....şimdi herkesle konuşur muhabbet etmeye çalışırım.
    ama artık insanları tanıyorsun herkese gerektiği kadar olmalı die düşünüyorum.

16. 25 Aralık 2008
  17. Christian_Louboutin

Christian_Louboutin Tek askim ve iki kizim Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    Liberty75 cim çok güzel yazmışsın çok teşekkürler.a.s.
    Ama işte bende sanki azcık insanlarda bazen benim onlara davrandığım gibi beni alttan alabisinler istiyorum. Tabi ki birilerini mutlu ederek mutlu olmak erdemlidir ama bu hoşgörü birazcık karşılıklı olsa daha erdemli olmaz mı?
    Ki şu ana kadar cevaplayan arkadaşlarımında tek müzdarip olduğu konu bu. Hiçbirimiz ne kadar istesekte değişemeyiz işte ama karşılık da bekliyoruz gibi. Birilerininde bizi mutlu etmek için fedakarlık yaptığını görmek istiyoruz belki de.

18. 25 Aralık 2008
  19. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

eğer ilk önceliği kendine vermek bencilliksee,
    evet ben bencilim:nazar:
    ilk kendi isteklerimi yerine getiririm,
    öncelik benimdir hayattaa diye düşünürüm:nazar: