sızdırmayan bez var mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bir şey sorucam. Kakayı belinden sızdırmayan bir bez markası var mıdır? Prima ve Huggies'i denedim ama bir faydası olmadı. Yoksa benim oğlumda mı tuhaflık var:) Bezi sık değiştirmekle de alakası yok çünkü anlık bir şey. Birden kakasını gürültülü olarak yapıyor ve elimi götürdüğümde kıyafetleri ıslak... En kötüsü de bu olayın sabaha karşı olması... Altı ve üstü değişince uykusu açılıyor... Kaka hep bezin arkasına doğru gidiyor, emici kısmı geçince de... malum. Kıyafet yetiştiremez oldum artık.

2. 28 Kasım 2009
  3. jeandark

jeandark elleyi minik minik Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bebeğim de 4 aylık olana kadar aynı şeyleri yaşadı. Erkek bebeklerde oluyor bu sorun. Ben prima kullanıyorum ama o dönem huggies kullandım. O da fayda etmedi bir büyük numaraya geçtim.

4. 28 Kasım 2009
  5. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bez küçük geliyordur belki bezlerin üzerindeki kilo aralıklarına tam bakma mesela beizim kullandığımız hugiees 7-18 kg ve 9-20 kg cinsleri var kızımın kilosu ilk aralığa uyuyor ama bir büyüğü daha rahat ve sızdırmıyor

6. 29 Kasım 2009
  7. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Büyük boyu da denedim, büyük gelince bayağı aşağıya indi. Zaten 5 kilo olduğundan itibaren 3 numaraya geçtik. Gaz probleminden sanırım, karnı çok şiş olduğu için bez göbeğinin altına düşüyor bez. Hani göbekli amcaların pantolonları bayağı aşağıda durur ya:)
    Huggies'in beli lastikli gibi ama önemli olan emici kısmın nereye kadar geldiği. Neyse katlanıcaz artık:)

8. 30 Kasım 2009
  9. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebegim de gazlı, ben de hemen her bezi denedim. prima yı tavsiye ederim. bebegin gazlı iste hem karnı şiş oldugundan karın kısmı dar gelecek hem de bebegin sık sık ıkınırken karın daralacak ve bu kez de geniş gelecektir.kakasını da bu ıkınma sürecinde yapacagıiçin yani bezi genişken yaptıgından oluyor bu. sana tavsiyem yumuşak dokulu ve esnek bir bez kullan - ki oyüzden prima dedim, bu konuda başarılı başka marka bulursan o da olur*- ve kriterin gazlı hali olmasın. eger iki parmagın rahat giriyorsa beli ile bez arasına, bu yeterlidir. büyük ihtimalle gazlı şiş karnı ile ıkınırkenki halie arasındaki sıkılıkta kapamalısın. esnek bir bezle ne yaparsan yap -abartmadıgın sürece* bebegini sıkmazsın. ben de senin gibi sıkmasın karnı şiş deyip genişbıraktıkça geçerdi bezinin dısına, sonra birazcık daha sıktım aşama aşama idealini bulana kadar. özetle sorun bez degil bebeginin gazlı hali ile ıkınma sırasında minik karnının sıkılaştıgı an arasındaki farktır. bunu en iyi sen gözlemler ve çözersin bence...

10. 30 Kasım 2009
  11. bensibelim2

bensibelim2 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.521
    Ödül Puanları:
    123
    Canim ayni sorunu ben de yasadim bir iki ay icinde duzelir ins.
    Ben de libero kullaniyorum hic sasmadim liberodan

12. 30 Kasım 2009
  13. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok iyi bir açıklama olmuş:) teşekkür ederim. Biraz daha sıkmayı deneyeceğim.

14. 30 Kasım 2009
  15. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

16. 30 Kasım 2009
  17. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Son düzenleme: 30 Kasım 2009
  18. 28 Haziran 2010
  19. ayfersmu

ayfersmu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bizim cok cis sizdiriyor ya.gunde uc sefer islak ya belinde ya bacak arasinda.gecede oluyor sirilsiklam.hep prima kullaniyordum molfix denedim sonra pufies ve libero pantolon gibi giyilenden yok hepsi sirr siirrr akiyor yani.ne onerirsiniz?