Size bir danısayım dedım...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve dertlisezen tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dertlisezen
  1. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Selam arkadaslar,Size birşey danısmak ıstıyorum.
    Ozellıkle daha once dogum yapmıs annelerden de.25 haftalık hamıleyım,kasım sonu aralık bası dogumum gerceklesecek Allahın ıznıyle.Hamıle kalmadan once evımızde ufo ıle ısınıyorduk,evımız catı katı.
    Esım bebegın olmasına yakın badanadan sonra soba kurmak ıstıyor.Antreye soba kuruldugunda ıkı oda ısınıyormus cok guzel sekılde.Sımdı aklımı kurcalayan,dogum yaptıgımda hem soba hem bebekle ugrasabılecek durumda olabılıyormu anneler?Bu sezeryan ya da normal doguma gore degısıyormu?
    Kayınvalıdemle aynı apartmandayız saolsun yardım edecektır o da bana ama o olmadıgı zamanlar ?? Kendı annem en fazla bır hafta kalıp donerım ben dıyor.

2. 20 Ağustos 2010
  3. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Pardon arkadaslar yanlıs tusa bastım yazım yarım kaldı.Ben annem en azından ıkı uc hafta benle olur dıyordum ama o da kalmayacak gıbı gorunuyor.Kendı basıma yerı geldıgınde kayınvalıdemle halledebelırmıyım bu kıs surecını?

4. 20 Ağustos 2010
  5. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.270
    Ödül Puanları:
    238
    sobalı evde yaşamış bir insan olarak şunu söyleyim arkadaşım,sobayla uğraşmak pek kolay değil.çok sıcak olur,sonra aniden buz gibi olur ortalık.çatı katı diyorsun,bildiğim kadarıyla çatı daha soğuk oluyor ama evin yalıtımıyla da ilgili.bence sen kovayı kaldırmakla falan uğraşamazsın,eşin ve kayınvaliden sana bu konuda yardımcı olursa inşallah atlatırsın.

6. 20 Ağustos 2010
  7. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Aslında bana bıraz da dokunan kendı annemın yanımda olmaması.Tutturmus dogumu bızım memlekette yap dıye.40ı cıkana kadar bende kal dıyor. Benden once esım buna ıtıraz edıyor.Annemlerle bızım sehır mesafesı 3 saat.Bbası da halıyle ben bebegımın ılk hallerını goremıcekmıyım her hafta sonu orayamı gelıcem dıyor. Ben de annemlere guvenıyordum annemle babam emeklı lıseye gıden kardesım var.En azından ben bıraz toparlanana kadar kalırlar benle sanıyordum :KK43:

8. 20 Ağustos 2010
  9. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.270
    Ödül Puanları:
    238
    anlıyorum canım,kısmetse benim de doğumum ocakta olacak.daha şimdiden annemle 1 hafta gelip kalması için pazarlık yapıyorum...aslında haklı yönleri çok ama yine de zoruma gidiyor,o günlerde yanımda kayınvalidemin değil annemin olmasını istiyorum.1 yıllık evliyim,3 kere geldi annem evime(şehirler arası 1,5 saat kadar sürüyor)

10. 20 Ağustos 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Biz de ufoyla ısınıyorduk,eşim geçen sene soba kurdu ki oturma odam çok büyük:bbo:
    Giderken altını boşaltıyor,hazırlayıp yakıyor.Kömürlerimizin bir kısmı bodrumda bir kısmıda bizim burda duruyor.Ben sadece bitmesine yakın kömür attım.Ve hiç bunalmadım yani sorun yaşamadım.Terlediğimizde altını kıstım üşüdüğümüzde altını açtım.Ama kovalı alma derim kovalı zor olabilir,bzimki alttan alınmalı,uyuyan ve içi tuğlalılardan.
    Bu arada evinizde kalın bence annenizde bile olsanız ilk zamnalar insan lohusalığı biraz fazla yaşıyor.Kimseye tahammül edemiyorsanız anneniz bile olsa.Bide buna koca özlemi filan eklenince zor olur.
    Hiç düşünmeyin arkadaşım Allah veriyor kolaylığını.O miniği kucağınıza aldıktan sonra sanki 3 çocuk büyütmüş edasıyla sahip çıkıyorsunuz bebeğinize.

12. 20 Ağustos 2010
  13. Sui

Sui Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    86
    Valla ben annem ve kayınvalidemle aynı şehirde yaşamama rağmen yanımda kimse yoktu, herkes arazi oldu. Sonuç: Tuvalete gidecek 5 dakika dahi bulamıyorsun, düzenli yemek yapamamaktan ve dolayısıyla yiyememekten ilk 8 haftada 15 kilo verdim. Yani diyeceğim o ki, yanında kimse olmayacaksa soba işi zor.

14. 20 Ağustos 2010
  15. femmepetal

femmepetal when There is better,good is not enough Üye

Beğenildi:
    723
    Ödül Puanları:
    153
    Canım bence de ufoyla çok da verimli ısınamazsın
    eşin eve gelinceye kadar idare edersin,o gelince sobayı yakar veya kayınvaliden uğradıkça
    yakar,sen uğraşamazsın,zaten uğraşma da ben anlamam,yakamam de çık,kendine bebeğine zaman ayır.:jeyyar:

16. 20 Ağustos 2010
  17. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Bence de. Hele ki birde işler yolunda gitmezde sezeryan olursan hiç hiç uğraşamazsın. Ama saruboceginde dediği gibi alttan almalı olup birde eşin kayınvaliden yardım ederse olabilir. Benim doğumum ve lohusalığım zor geçti. bebeğimin ilk zamanlarını doya doya yaşayamadım. Canını sokakta bulmadın ya, kıymetini bil.

18. 20 Ağustos 2010
  19. dertlisezen

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Valla cnm benım de annem bı ceyız sermeye bı dugunume ıkı kere de evıme geldı sımdıye dek.Kardesımı bahane edıyor sureklı,kardesın var ona kım yemek ısıtıcak fılan gıbısınden,camasırını kım yıkıcak dıye.Ama sureklı buraya ne zaman geleceksınız deyıp dıretıyor gıtmeyınce surat yapıyor konusmuo.