Size bol lâflar ama boş lâflar

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 7 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Gençken,gönül kapılarımı aralamışken....
    Öyle boş,saçma lâflar olurdu ki o zamanlar. O ne dedi,bu ne cevap verdi,kim kiminle neden darılmış,sebep ne gibi ...Anlamsız tek taraflı dinlenen,komşular,akrabalar,arkadaşlar,hatta evlâtlar arası boş lâflar
    Sonraları hep düşündüm... İki kişi niye darılır,kırılır birbirine...Yüzleşmediklerinden... Yüzleşmekten korktukları ,daha doğrusu gerçekler acıttığı için.

İnsanlık hali,hatam olduysa.... Açıkça yüzüme söylemelerini isterim.Haksızsam,özür dilemeliyim
    haklıysam anlatmalıyım. Gerçekleri bilmek hakkımız
    Başkasından duyarsam,birinin bana kırıldığını üzülürüm. Lâfı getirene hiç ama hiçbir şey söylemem.Çünkü
    lâflar ürer yalan yanlış geri gider .
    lâfı edene gider anlamaya,anlatmaya çalışırım...Sevdiğimse değer....Değer verdiğimse anlar..Tanır beni

Anlamamakta ısrarcıysa...Canımı sıkmak...Maksat arkadan konuşmaksa...
    Ben bunları çoktan aştım güzelim.Size bol lâflar ama boş lâflar ...Der geçerim.

Yeşilimin duyguları a.s.

2. 7 Ağustos 2007
  3. ceku

ceku Yeni açmış bir çiçek Üye

Beğenildi:
    111
    Ödül Puanları:
    163
    öyle bi durumda yapılması gereken tek şey o e tabi doğrusu da
    çok güzel bi yazıydı ellerine sağlık a.s.

4. 7 Ağustos 2007
  5. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    161
    Ödül Puanları:
    353
    Ben arkadaşlarıma ve dostlarıma hep bunu söylerim .Eğer kırıldığınız ,gücendiğiniz bir durum varsa lütfen yüzüme söyleyin .Başkalarından duymaktansa kendim duymayı yeğlerim .En azından haksızsam özür dileme ,haklıysamda ispatlama imkanım olur .KKdostum sevgiler .

6. 7 Ağustos 2007
  7. hira_nur

hira_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İnsanlar arkadan konuşmakta da duydukları lafa laf eklemektede ustalar...
    ben lafı getirenle mesafe koyarım çünkü ondan bana getiren benden de ona götürür ve iyi bir arkadaş değildir...lafı söyleyende değer verdiğim biriyse sorarım değilse yolu açık benden uzak olsun...

8. 7 Ağustos 2007
  9. EU2

EU2 Guest

Ablacim cok dogru seyler yazmissin..Benimde düsüncelerim bunlar ama..herseyi söyledigin biraz tepki oluyor galiba.Dogru söyleyeni köyden kovaliyorlar..
    Evlenmeden önce basimdan bir olay gecti.Ablamin cok yakin arkadasi devamli geliyor esini karaliyor ..Karalamasinda hakli esi cok pislik birisi ..Agliyor devamli,aldatiyormus beni herkes öyle söylüyor diyor.Bizde o zaman dersaneye gidiyoruz üniversiteye hazirlik bahcede oturuyoruz.bir kiz agliyor,arkadasim yanasdi ne oldu dedi.Erkek arkadasinin evli oldugunu kendini aldattigini söyledi,bizde kim oldugunu sorduk.Megersem bizim bizim kocaymis..
    Bir gün yine ablama gelmis dertlenirken ben dayanamayip söyledim..Böyle böyle dedim...
    Ayyyy Ablacim ondan sonra bizim basimiza ne coraplar ördüler..Ondan sonra dedimki..Sen bir daha söylermisin ? bak basina neler geldi..
    Bu tabiki biraz büyük olay ufak tefek seyleri bende söylerim arkadaslarima banada söylemelerini isderim..Ama baska seylerde,üc maymulari oynuyorum.
    Ayy ne uzattim ya..Kusura bakma Ablacim..Ama senin her yazinda benim hayatimda bir sey var...Sevgilerimle..

10. 7 Ağustos 2007
  11. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Yorumlarınıza teşekkürler En doğrusunu bulmak zaman alıyor ama bulunuyor...

12. 7 Ağustos 2007
  13. Nixe

Nixe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dost acı söyler derler,gerçekten ben katılıyorum,bende başkasında duyucağıma yaptığım bir hatayı veya bir lafı,dostum tarafında uyarılmayı onuşmayı tercih ederim.Bence en doğrusuda bu zaten üçüncü sahıslar olaya dahil olduğu zaman konu dallanıp budaklanır ve iyice büyür,dedikodu haline dönüşür...Ben her zaman açık olmuşumdur karşımdaki dost ve arladaşlarımdada aynı şeyi beklerim...Bu konuyu ele aldığın için çok teşekkürler yeşilim.

14. 7 Ağustos 2007
  15. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ÇOK HAKLISIN CANIM DOĞRUYU BULMAK ZAMAN ALIR AMA ENİNDE SONUNDA BULUNUR..
    ÇOK AMA ÇOK GÜZEL Bİ YAZIYDI PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER..a.s.

16. 7 Ağustos 2007
  17. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Ceku,Lereenim,Hiranur,Ceyhanlı,Nixe,Gamze..teşekkürler

18. 7 Ağustos 2007
  19. seyran

seyran Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    karsimdaki beni kirmissa onunla bununla haber yollamam yada, laf sokusturmam yapanada sinir olurum neyse derdin anlat guzel ,guzel..amaaa yoookkk dedikodu baldan tatli bazilari icin..Allaha sukur bu tip durumlardan hep uzak oldum ve olacagim..dedikodumu?elbet olacak:))ama kimsenin canini yakmadan..