Size de hiç böyle oldu mu?

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve CoskuylaYasamak tarafından 19 Ocak 2009 başlatılmıştır.

19 Ocak 2009
    Konu Sahibi : CoskuylaYasamak
  1. merhabalar size sunu sormak istiyorum ya ben sözlüyüm bir ay sonra nişan var 4 yıldır birlikteyiz ailelerin arası çok iyi hatta eskiden beri dostlar velhasılı kelam bunlardan ziyada sorun bende sanırım ben 23 yasındayım ünv. son sınıfım ama kendimi hala lisedeki çocuk gibi düşünüyorum yani ne bileyim evlilikmiş nişanmış o tür şeyler bana göre deil gibi daha yaşım küçük gibi gelio ama deil normal yaşayım daha yemek yapmasını bbilmiom pek temizlik ütü vs diğerleri tanmam ama yemek yok mesela pek ugrasmadım şimdiye kadar ama bunalrı gecelim bunlar elbet öğreniir ya ben kendime gelin olmayı o tür bi sıfatı yakıstıramıyorum yaa neden böyle sizede böyle oluyor mu hiç ben ve gelin olmak.sanki millete bana şuna bak koca derdinden yanıyor acelesi neymiş der gibi gelio kendimi küçük gibi görüyorum bu yüzden pek evlilk konusu acılınca geciştiriyorum sorunlu birimiyim ben yaa yardımcı olurdsanız bi fikir verirseniz cok sevinirim:1no2:

2. 19 Ocak 2009
  3. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    807
    Ödül Puanları:
    153
    Bende 22 yaşındayım ve aynen senin gibi 15-20 gün sonra nışanım olacak...
    Ve tabi ki bende bazen kendimi çocuk gibi görüyorum...
    Yemek yapmayı ev işlerini kimse annesinin karnında öğrenmiyor bunu hiç sorun yapma...
    Ve önemli olan senin kendini evliliğe hazır hissetmen, başkalarının ne dediği hiç önemli değil...
    Bana görede yaşın öyle evlilik için küçük de değil...
    Sıkma canını bence boşuna..

Son düzenleme: 19 Ocak 2009
  4. 19 Ocak 2009
  5. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Cnm,durumunun yaştan çok evliliğe hazır olup olmamanla ilgisi var.Sakince otur düşün hayattan önceliklerin neler,sırala yaz.Sonra bir bak bakalım evlilik kaçıncı sırada geliyor.İlk iki sıradaysa sorun yok 3 veya sonrasında geliyorsa zamanlaman yalnış.
    Kendimden örnek vereyim benim birincil önceliğim işti bunun paralelinde de kariyer.Evlilik her zaman olur bu fırsatları değerlendirmeliyim dedim.Sonuç;önceliklerim gerçekleşti ve 32 yaşındayım 12 gün sonra evleniyorum.Tabi benim kadar beklemenede gerek yok bu yıl mezun olacaksın,25 yaşına kadar şayet çalışmak istiyorsan ortalama durumun belli olur sonrasında evlilik yolu açılır.
    Karar senin cnm,nitekim hepimizin hayata bakışında farklılıklar var ben nacizane fikrimi paylaştım.Sevgiler...

6. 19 Ocak 2009
  7. teşkler ya önce okulumu bitirmek sonra formasyona baslamak ama o sırada evli olsa sorun olmaz yüksek lisans gibi bişey zaten ama öncelikle sözlümün iş sahibi olması o benden 3 yas büyük ve haliyle artk bşeyler olmasınım istio cok karısık yaaa inş. herşey bi düzene girer en azından birimiz calıssak şimdilik olur ebende formasyonda sonra atanrım inş.

8. 19 Ocak 2009
  9. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Tatlım öğretmenlik formasyonundan söz ediyor olmalısın.Ne yazık ki iş onla bitmiyor sonrasındaki sınav daha beter,sevgilininde işi yoksa hiç yola çıkma cnm.Hangi bölümde okuyorsun bu arada?

10. 19 Ocak 2009
  11. canm edb okuyorum yaa bende ööle düşünüyorum önce iş önce onun olsun ben yavas yavas da hallederim cünkü benm formasyondu atamaydı beklemeye niyetim yok o kadar zaten ben istesem o istemezz olacak iş olmayacaga dogru gider yoksa llah korusun yaaokusan dert okumasan dert yaa devlet okutmak için ugrasıo ama okusan bu seferde sana bişi vermöio basta pışpışlıyo sonra banane okumasaydın gibi bişeye dönüo yaa sinir valla

12. 19 Ocak 2009
  13. ozicelcius

ozicelcius üçüzlerime kavuştum.:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    mısraaa ya şiddetle katılıyorum....kendine yaptıgın en büyük kötülük olur bu....ayrıca karsı tarafada yazık ,sonuçta o da hayatı seninle paylaşmak için hayatında....evet belki evlenmek için ortalama ideal bi yaş,ama kendini kaç yaşında hissettigin,bu sorumlulugun altına girip giremeyecegin önemli,yoksa bi şekilde zaten evlenilir,önemli olan onu devam ettirebilmek....okul bitsin,iş olayını çöz,kariyer yapıp yapmayacagına karar ver,daha dogrusu ne yapacagına karar ver,ama öncelik senin olsun,unutma nişanlın yada adayın degerli olabilir ama senden degerli olmasın,önce sen....ne istedigini bilememek normal bi davranıştır ama ne istemedigini bilememek anormal bi davranıştır,sen önce ne istemiyorum demelisin ve bence su durumda evliligi istemiyosun...

14. 19 Ocak 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    aynen bende senn gibiyım
    23 yaşındayım..arkadaşlarım bir bir evleniyor..
    erkek arkadaşım olmasına rağmen bile evliliği hiç gözüm yemiyor
    ev işleri yemek konusunda iyiyim onları dert etmiyorum ama ne bilim
    sorumluluk almayı göze alamıyorum..birine bağlı kalmak korkutuyor
    sanki evlilik işini beceremicem karşımdakini üzücekmişim gibi..kafama göre
    gezmeye gidemicem ne bilim ev geçindirmesi falan..bir de burda boşanmaları,kaynana
    muhabbetlerini okuyunca daha çok uzaklaşıyorum evlilikten 18,19 yaşında evlenenlere falan hayret ediyorum bence sende bu konuda acele etme hazır oldugun zman dusunursun.
    körler sağırlar birbirini ağırlar oldu galiba..kaydirigubbakcemile3

16. 19 Ocak 2009
  17. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    25 yaşında başladığım ilişkim 27 yaşımda bitti... sevgilim benden 3 yaş büyüktü... ben ailemden ayrı yaşıyordum son 6 aya kadar ... ve bir ev nasıl idare edilir herşeyin sormuluğu üzerimdeydi ama evlilikse hayır... şimdi bir ilişkim yok ; birini buldupum zaman da hemen evlenmem mümkün değil... önce tanımak lazım... ve evet benim evlenip ; çocuğu olan arkadaşlarım var ... neyse ki evlenmeyenler de var...

yani önemli olan yaş değil kesinlikler... önemli olan başka birinin hayatını kendi hayatınmış gibi yaşamaya hazır mısın ? yani tabii ki yine kendi arkadaşların ; kendi zevklerin olacak ama başka biri senden ; sen başka birinden sorumlu olacaksın...

yemek ; bulaşık vs ... dert değil öğrenirsin elbet...
    ailenle yaşadığın için bu rahatlık ... ben şu an hiçbir şeye el sürmüyorum mesela evde...

sen hayatta nerde durmak istediğine karar ver...

18. 19 Ocak 2009
  19. ben öncelikle simdi okuumu bitirmek istiyorum haliyle okul yaza bitio ama işte sonrası muallakta ya bende aslında artk evlenmek istiom yani hayatımı onunla gecirmek istiorum ayrı kalmak istemiom ark ama şartlar insanı oldukca düşündürüor benm kayınvaldemle aram ii şükür ama zaten 4 senedir beraberiz bi iş ne kadruzarsa o kadar tadı kacaıor sorunlar cıkıor gibi oluo ama hallediyoruz onlarıda artk kesinolarak yaza dogru belli olur daha fazlda beklemek i,stemi,om bööle iki mulakkakta kaldım boşa koysam dolmuo dolua koysam almıo hesabıı önce iş kesinlikle yoksa nasl gecinilcek

küçük böcük ben zaten ailelmle yasıyorum ve ev işlerini yemek hariç biliorum onlar sorun deil 4 yıldır birbirimizin herseyini neye tepki veriri bi konuda ne düşünür herseyimizi bilioruz ne düşündüğümüzü ne hissettiğimizi biliyoruz o ben oldu ben o oldum haa tabiki ayrıldıgımız noktalar yok deil elbet var ama oblakrıda asıyoruz rahatlıkla ondan yana hiç bi problemim yok ama işte ben sanki evliliğe yakışmıyormusum gibi gelio sacma bşi biliom ama ne bileyim ya neden bööle oluo kendimiemi yakıştıramıorum nedir bi garip kızıyorum kendime

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ocak 2009