Size evlenme teklifi edecek mi?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kuzum85 tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  15 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 1. kuzum85

  kuzum85 aşk bir yangın Üye

  Katılım:
  1 Mart 2008
  Mesajlar:
  2.970
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  148
  Kadınlar, bir erkeğin uygun birini, yani 'o' kişiyi, bulduğu anda evlenme teklif edeceğini düşünürler. Bu durum erkeği evlenme teklif etmeye teşvik etmeye yeterli değildir.
  Sizinle evlenecek mi?
  Erkek arkadaşınız ve siz dünya üzerindeki en ideal çift olabilirsiniz ancak bu onun size evlenme teklifinde bulunması için yeterli olmayabilir.

  Psikolog Alon Gratch evlenme teklifi almanızı sağlayacak ipucunu açıklıyor.

  Kadınlar, bir erkeğin uygun birini, yani 'o' kişiyi, bulduğu anda evlenme teklif edeceğini düşünürler. Ancak, If Men Could Talk (Erkekler Konuşabilse) isimli kitabın yazarı ve psikolog Alon Gratch'e göre, bu durum erkeği evlenme teklif etmeye teşvik etmeye yeterli değildir. Peki ya evlenmeyi istemesi için gereken nedir?
  İşte erkeklerin evlilik kararını etkileyen faktörler...1. Size aşık olabilme kapasitesi
  Erkek arkadasınız her ne kadar ilişkinizin cicim aylarında havalarda uçuyor da olsa bu size bağlanmak istediği anlamına gelmez. Bir erkek aşık olabilir. Bu, kafasında birini idealleştirme kapasitesine sahip olduğunun bir göstergesi. Bu da, partneri gibi düşünüp hissetmesi ve sahip olduğu ilişkinin eşşiz olduğunu düşünmesi anlamına geliyor. Karşısındaki insanın kusurlarını göz ardı edebiliyor ve aynı zamanda kendini değerli, özel hissediyor. Diğer yandan aşk, karşınızdaki insanla iletişim kurabilmek, onu anlayabilmek ve onu, olmasını isteyeceğiniz bir insan gibi değil de, olduğu gibi kabul etmek demektir. Her iki kavram arasındaki farkı yorumlayabilmek biraz zor gelebilir. Ancak ilk ipucununuz zaman testi.

  Aşık olmak, ilişkinin ilk zamanlarında, yani daha çift birbirini çok iyi tanımıyorken yaşanan bir durumdur. Yakınlaşıp birbirlerinin pozitif ve negatif özelliklerini öğrenmeye başladıklarında ilk hissettikleri o aşka dair hisler yok olur. "Sadece aşık" olan bir adam ilgisini yitirecektir. Gerçekten seviyorsa da sevgilisinin yanında kalacaktır.

  Gerçek aşkın bir başka işareti de bencilliği bir kenara bırakarak başkasını düşünebilme kapasitesidir. Erkek arkadasınız sizin için fedakarlık yapıyor mu? Sizin isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ilk sıraya koyabiliyor mu?. İlişkiler tamamen alıp vermekle ilgilidir, ama aşk sadece vermekten ibarettir.
  2. Kusurları kabul edebilme yetisi
  Mantıken, hepimiz biliyoruz ki mükemmel İnsan ya da mükemmel ilişki diye bir şey yok. Ancak, olgunluk ve yaşadığımız randevu deneyimlerine dayanarak buna inanmamız mümkün oluyor.

  Gerçek dışı beklentilere sahip olması, bir erkeğin yakın bağ kurmasını engelleyecek en önemli faktör. Eğer hazırlıklı olmayan bir erkek, bir kadınla yakın bağ kurmaya başlarsa bilinçli veya bilinçsiz olarak kusur aramaya başlayacaktır. Bu da iki insan arasında mesafe yaratır ve sonuçta ayrılmalarına sebep olur.3. Bağlanmaya gerçekten inanması
  Bir erkek size uzun soluklu bir ilişki istediğini söylese bile bunun gerçek olup olmadığını ancak ilişki zora girdiği zaman anlayabilirsiniz. Hazır değilse ilişkinin olumsuz yanılarını kaldıramaz veya sizi kendinden uzaklaştırır ya da ilişkiden tamamen vazgeçer. Bağlanmaya gerçekten hazır olan erkek ise ne problem yaşıyor olursanız olun bunları beraber çözmek için sizinle birlikte çaba gösterir. Bu hiçbir zaman şüphesi olmayacak veya sizi terk etmeyi düşünmeyecek anlamına gelmez. Ancak önünde sonunda, ilişkisinin kendisi için en önemli şey olduğunu fark edecek ve onu iyisiyle kötüsüyle kabullenecektir.4. Sizin o insan olduğunuzdan emin olması
  Her ne kadar artık erkeğin eve ekmek getiren birey olma durumu klişeleşmiş olsa da, birçok erkek halen böyle olmaları gerektiğini düşünerek endişeleniyor. Birçok kadın da onlardan bunu bekliyor.

  Eğer bir erkek kendisinin veya partnerinin beklentilerine cevap veremeyeceğini hissediyorsa, ciddi bir ilişki yaşamayı tamamen aklından çıkarır. Bu kendi egosunu korumanın bir yoludur. National Marriage Project'e göre erkeklerin yüzde 41'i kendi evlerini satın alabilecek maddi güce sahip olmadan evlenmek islemiyorlar. Yüızde 46'sı da güzel bir nikah törenini karşılayabilmek istiyor.
   
 2. 15 Şubat 2009
  Konu Sahibi : kuzum85
 3. EU2

  EU2 Guest
  BEN MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDEEE SÜPER BİR SÜRPRİZLE ALDIM BİLE DÜN EVLENME TEKLİFİİNİİİ:asigim:
   
 4. 3 Mart 2010
  Konu Sahibi : kuzum85
 5. ich123

  ich123 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2010
  Mesajlar:
  17
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  anlatmak ıstermısın bencok merak ettım nasıl bı teklıf yaptını lutfennnkaydirigubbakcemile5
   
 6. 12 Ağustos 2012
  Konu Sahibi : kuzum85
 7. koleston

  koleston beyaz atlı prensimi bekliyorum :) Üye

  Katılım:
  31 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  29
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  33
  inşallah :KK1: :KK52: :KK52:
   
 8. 12 Ağustos 2012
  Konu Sahibi : kuzum85
 9. Ns9

  Ns9 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2011
  Mesajlar:
  137
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  41
  Merhaba.. Biz 4 senedir birlikteyiz ve 4 sene boyunca hiç gereksiz kavgalar kıskançlıklar kötü sözler sarfetmedik birbirimize. Bu devirde bie kızın karşısına çıkabilecek nadir düzgün erkeklerden bi tanesi bana denk geldi sanırım. Şuanda askerde askerden geldikten sonra kafasında bir evlenme teklifi planı var ağzımdan laflar almaya çalışıyor konuyu başkalarının uzerinden açıp beni deniyor. Ekim ayında istemeye gelebilirler. Tabiki bunlarn hepsi geldikten sonra belli olacak son 10 günümüz kaldı allahımın izniyle bayramdan sonra kavuşuyoruz.
   
 10. 12 Ağustos 2012
  Konu Sahibi : kuzum85
 11. sevdimama

  sevdimama Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  786
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  26
  senin adına çok sevindim her şey istediğiniz gibi gider inşallah