Size Gore En Iyi Anne Olma Yasi Nedir ?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve lora tarafından 11 Nisan 2008 başlatılmıştır.

11 Nisan 2008
    Konu Sahibi : lora
  1. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar Ben Yeni Bir Kararla Bu Ay Hamile Kalmazsam Yaklasik 1 Yil Korunma Karari Aldim Temmuzda 24 Yasina Girecegim Anne Olmak Icin Gec Kalmaktanda Korkuyorum Acikcasi 1 Yil Ara Verince Sonrada Bi Kac Ay Sonra Hamile Olacagimi Hesaplarsak 26-27 Yaslarinda Olacagim Sizce Cokmu Gec Kalmis Olurum Yoksa Bu Yaslar Anne Olmak Icin Idealmi Ne Dersiniz Dusuncelerinizi Bekliyorum

2. 11 Nisan 2008
  3. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Loracım ben bekarken hep en iyi anne olma yaşını 22-23 diye düşünürdüm. Şimdi senin yaşını da biliyorum kasıtlı gibi olacak ama öyle düşünürdüm. Ama 25 yaşında evlendim 26 yaşında anne olacağım kısmetse. Yani ruhuna bakınca insanların geç sayılmaz, hatta bırak geç olmayı tam vakti, tam olgunlaşıyorsun, herşeyi daha bilinçli yapabiliyorsun, o yüzden 25-26-27 gayet normal. Yalnız bir de şu açıdan bakmak lazım, tıbben yaş ilerledikçe hamile kalmak ve doğumlar zorlaşıyor. Bir de ikinci bir çocuk istediğini düşün, en azından kendi adıma konuşayım birincisi okula başlamadan ikinciyi yapmayı planlamıyorum. E birinci okula başlayınca 7 yaşında olacak desem ve o zaman hamile kalsam 26+7 eşittir 33-34 yaşlarında ikinci çocuk olacak. Bu da sağlık açısından çok ileri düzeyde olmasa da tehlikeli olabilir. Ayrıca öğretmen olduğum için öğrencilerimden biliyorum, her zaman anne-babasının genç olması hoşlarına gidiyor, özellikle okul çağında annesi böyle iyi giyimli, bakımlı bir kadınsa çok mutlu oluyorlar. O sırada 3. 4. çocuğu olan kadınlar biraz daha yaşlı oluyor tabi onların çocukları huysuzluk çıkarıyor, sen de bu teyze gibi süslensene falan diye. Ben bunlara birebir şahit oldum, o yüzden erken anne olmak daha iyidir diyorum. Ama son olarak şunu da kesinlikle biliyorum ki, insan kendini ne zaman hazır hissederse ve ne zaman mutlu olacaksa o zaman anne olmalı, bir de Allah'ın nasibi onu bilemiyoruz ve oraya müdahale edemiyoruz. Benim şahsi düşüncelerim bunlar, ama hangi kararı alırsan al sonuna kadar arkandayım ve desteklerin Lora'cım a.s.

4. 11 Nisan 2008
  5. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    ah canım ya ben 25 yaşındayım 5 aydır deniyorum ama hala bebiş yok:çok üzgünüm: ya daha geçikir diye düşünüyorum ve beni bir korku sarmaya başlıyor acaba geçmi olacak diye yani bende merak ediyorum. ama benim bildiğim kadarıyla 20 ile 35 yaş arası idaal yaşmış gebelik için umarım yardımcı olabilmişimdira.s.

6. 11 Nisan 2008
  7. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 31 yaşında hamile kalabildim, böyle kısmetmiş.
    Gönül tabi daha önce olsun isterdi ama okul, iş derken bu zamanlara kaldı.
    Ancak yinede 24 yaş erken bence...
    Rahat rahat yaşa bi ryıl sonra yine denemey başlarsınız. :enbuyukkk:

8. 11 Nisan 2008
  9. seçko

seçko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım karar senin tabii ama anladığım kadarı ile birsüredir korunmadın ve bebiş yok , peki 1 yıl sonra hemen hamile kalabileceğinden eminmisin? ben 25 yaşında bıraktım korunmayı . ilk sene dr lar olur bekleyin diye birşey yapmadı ikinci yılın ilk 3 ayı abuk sabuk tedavilerle geçti gene birşey yok. Bende vücudum daha fazla hormon alıp yıpranmasın diye bu ay tüp bebek tedavisine başladım 27 yaşındayım ilk seferde tutarsa 28 yaşının içinde anne olacağım tutmazsa 30 yaşını bulur gibi geliyor ben bilseydim evlendiğimden beri hiç korunmazdım .çünkü 1-2 sene korunuyorsun ondan sonra eğer gebe kalamıyorsan 1-2 senede tedavi sürüyor hooop yaş oldu kimbilir kaç ?yinede sen bilirsin tatlım a.s.

10. 11 Nisan 2008
  11. lora

lora buyrun benim!!! Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    SECKOCUM ONCELIKLE TESEKKUR EDERIM EVET 8 AYDIR DENEDIK VE BU 8 AY ICINDE 2 DUSUK YAPTIM MALESEF VE IKISIDE DUSTU MALESEF ASLINDA HEMEN HAMILE KALABILDIM SUKUR VE SUAN ARASTIRILIYOR DUSUK NEDENIM:ARA VERMEMIN SEBEBINE GELINCEDE GUZEL BIR IS BULMAM.VE BU BIR YILI KARIYER YAPMAK ICIN DEGERLENDIRMEK ISTIYORUM ALMANYADA YASAYANLAR BILIR 1 YIL CALISAN BAYANLARIN COCUGU OLDUGUNDA COCUK PARASINI NORMALDEN FAZLA ALIR.VE BENDE BUNU DEGERLENDIRMEYE KARAR VERDIM.BU ZAMAN ICINDEDE DUSUKLERIM BELLI OLUR TEDAVISI VARSA OLURUM DIYE DUSUNDUM AMA GEL GORKI HER ZAMAN KUCUK YASTA ANNE OLMAK ISTERDIM BU KARAR BENIM ICIN COK ZOR OLDU CUNKU ANNE OLMAYI COK ISTIYORUM AMA HEM COCUGUMUZUN GELECEGI ICINDE ONCE KARIYER YAPMAK ISTIYORUM AMA OGRENMEK ISTEDIGIM 26-27 YASINDA ISTEYEREK BEKLEYIP ANNE OLANLAR SIMDI ONCEDEN YAPSAYDIM DIYE PISMAN OLUYORLARMI ACABA

12. 11 Nisan 2008
  13. elizab@

elizab@ pımpığın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    28 yasindayim,1,5 yildir korunmuyorum,cocugum olsun cok istiyorum ama gec kaldigimi da dusunmuyorum,sadece hic olmazsa diye endiseleniyorum. Kesin olacagini bilsem 30a kadar korunurum.Cocuk buyuk bir sorumluluk ve ister istemez sosyal hayatimizi kisitlayacak. Sen neden 1 yil korunmaya karar verdin? Su anda denediginize gore istiyorsunuz. Umarim ciddi bi sorunun yoktur.

14. 11 Nisan 2008
  15. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben ilk bebeğimi 21 yaşınd doğurdum şimdi oğlum 4 yaşında ama ikincisi malesef olmuyor ben erken yaşta anne olduğum için çok mutluyum çocuğumla büyüyor gibi hissediyorum kendimi o yüzden sana tavsiyem bence korunma inşallahta korunmana gerek kalmazda bebeğin tutunur sana canım

16. 11 Nisan 2008
  17. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bir kadının en kolay hamile kaldığı yıllar 22 ile 27 yaş arasıdır ayrıca bu yaşlarda yumurta ve spermlerin en kaliteli olduğu dönemlerdir.yaş ilerledikçe kalite düşer.
    ayrıca bunlardan daha önemli olan şey kendini anneliğe hazır hissettiğin zaman anneliği düşünmendir.

18. 11 Nisan 2008
  19. galisra

galisra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım ben 27 yaşındayım ve inşallah kısmetse seneye düşünüyorum.Geç kalmış değilsin rahat ol 40 ından sonra evlat sahibi olan var rabbimin takdiri bize değil yüce rabbime bağlı bu o yüzden dert etme derim ben..Bence ne zaman diye sorarsan en uygun yaş insanın kendini hazır hissettiği yaştır canıma.s.