sizi arayan kişilere kanmayın sakın

Konusu 'Tüketici Şikayetleri' forumundadır ve silagul tarafından 15 Nisan 2009 başlatılmıştır.

15 Nisan 2009
    Konu Sahibi : silagul
  1. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bana gelen bir mail bu arkadaşlar daha neler görcez bakalım

'Size cumartesi günü başımdan geçen çok çirkin bir olayı anlatmak istiyorum. Cumartesi günü
    0544 243 87 83 numaralı bir telefon beni arayıp adımı vererek benimle görüşmek istediğini söyledi. Ben de aranan kişinin ben olduğumu söylediğimde bana, ' Ben ..... asayişten arıyorum yaka numaram bu deyip, bu numaradan dün aksam ............ no' lu telefona astsubay ............... isimli kişiye 7 kere küfürlü mesaj atıldığını ve bu yüzden de  telefonumun izlenmeye alındığını ve hakkımda suç duyurusunda bulunulduğunu, savcılığa gidip ifade vermem gerektiği söylendi. Ben de adımı bilen insan benim iş ve ev adresimi de bilir; böyle bir iş varsa gelin beni bulun, şu an size yardımcı olamam dedim. Telefonun diğer ucundaki şahıs (yaklaşık 45-50 yaşlarında) bana bağırmaya başlayıp mecbursunuz yardımcı olacaksınız şimdi sizi .... Savcılığına aktarıyorum 154 tuşlayın dedi. Bende hiçbir yeri tuşlamayacağımı söyleyip bayağı bir bağırıştan sonra telefonu kapattım. Amacım en yakın karakola gidip ilgili numarayı aratmaktı. Bu arada tesadüfen konuştuğum bir mahalle esnafı bunun son günlerde defalarca yapıldığı söyleyip en son bir mağaza sahibinin
    154 tuşlandığını ve telefonu otomatikman yurtdışı görüşmelere açıp yaklaşık 2-3 milyarlık fatura geldiğini söyledi....
    Karakolların ve savcılığın bu olayla son günlerde defalarca karsılaştığını ve sadece o semtte o gün 23 kez bu konuyla ilgili oradaki karakola müracaat olduğunu söyledi. Sadece aman diyorum dostlar aman, dikkat edelim bu bir çete.

154 TUŞLAMAYIN SAKIN.. KİM NE DERSE DESİN...

2. 15 Nisan 2009
  3. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler, gerçekten düşündüm de belki de kanardım ben, dikkatli olmak lazım a.s.

4. 15 Nisan 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ayy şekerim benimde başıma buna benzer bişi geldi..hatta konu bile açtım..kopyalıyorum

arkadaşlar büyük olasıkla sizinde telefonunuza mesaj gelmiştir ayayişten.telefon açıp sizden biz polisiz diyip kontür isteyen olursa inanmayın diye.
    aynı olay buğün başıma geldi ve çok sinirlendim.adamın biri aradı ve polisim dedi.ama arkadan da polis telsiz sesi geliyor ara aronra efendim biri benim bilgilerimi ve hattımı kopyalamış,2000 tl lik konuşma yapmış ( artık nasıl yapıyorsa benim hattım kontürlü hat ve kopyalansa bendeki hat kapanır) ,yok efendim benim hattımı dinlemeye alacaklarmış,kimseye söylememen gerekiyormuş ,ayrıca savcının karısına küfürlü mesajlar falan yazılmış falan filan..bir anda bende jeton düşmedi ve telaşlandım eyvah dedim...sonrada bana markete ne kadar uzaklıktasınız hemen markete gidin dedi...ben bekliyorum dedi telde kapatmayın dedi..neyse tamam dedim.teli bıraktım bir köşeye eşime de bu işin içinde bir iş var.böyle şey mi olur.market ne alaka falan dedim.sonra tamam geldim dedim ,ne olacak dedim..ayyy bana ne dese beğenirsiniz 250 xxxx kontür var mı ? diye sorun demezmi? ayy bağırdım çağırdım kapattım telefonu..
    ya bu şerefsizlik,bu ne adilik..ihtiyaçların varsa git çalış,kazan harca,al..milletin parasına neden göz dikiyorsun neden milleti telaşlandırıyorsun,aptal yerine koyuyorsun? o telefonda kapalı,zaten tek kullanımlık hattan ararlarmış ,polis öyle dedi.şikayet etsemde bulunmayacak yani..
    yazıklar olsun böyle insanlara..asalak bunlar asalakkkkkk

ya işte böyle..salak adam ne olacak...Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın

6. 18 Nisan 2009
  7. SunayAbla

SunayAbla doktor annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bizimde başımıza aynı olay geldi hatta ben uyarı olsun diye duyduk duymadık bölümüne yazmıştım neyseki bizi kandıramadılar aman dikkatli olun

8. 29 Nisan 2009
  9. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    çok sağol canım aklımızda bulunsun...