Sizin aileniz esit davranirmiydi cocuklarina???

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve BasakKadini tarafından 29 Nisan 2009 başlatılmıştır.

29 Nisan 2009
    Konu Sahibi : BasakKadini
  1. BasakKadini

BasakKadini Guest

Merhaba arkadaslar,
    aranizda daha yeniyim, umarim konunyu dogru yere acmisimdir.
    Günlerdir düsünüyorum bu konuyu acip acmamaya icim icimi iyor sanki.
    Konu ailem, ben 12 yaslarindayken zigarra icmeye basladim merakdan, annem bunu ögrendi oklavaynan bi güzel dayak yedim. Sonra ögretmenimiz okulda zigaranin zararlarini anlati ve birdaha zigarraya elimi zürmedim. Genci kiz oldum, annem basima bi is gelecek diye paronoyak olmaya basladi. Dogru düzgün arkadaslik kuramiyordum " onun ailesini tanimiyoruz bu uzakda oturuyor" diye diye arkadaslarimdan sogdum.
    18 yaslarindaydim bi sevdigim vardi evlenmis ayrilmisdi birde cocugu vardi onu cok sevmisdim. Annem bunu ögrendinde" bunu biriyle paylasmam lazim" dedi gitti abime anlatti.
    Ordanda bi güzel dayak yedim. Sevdimi ardilar "kizkardesimden uzak dur" dedi abim.
    Biz gizli sakli yinede beraberdik bi süre sonradan ayrildik.
    Arkadaslarnan gezmeye gitmek istesem iki abime, bi babama, birde annemden izin almam gerekiyordu birtanesi gicikligina hayir dese gidemiyordum. Bende artik sormuyordum evde kalmayi tercih ediyordum. Aradan bir kac sene gecdi evden habersiz arkadaslarnan gece eglenmeye gittim 1-2 kez sabah dogru gelirdik herkes daha uyurkun.

Simdi beni asil düsündüren sey benim bitane kizkardesim var 20 yasinda dün annem, babam ve kizkardesim bana geldiler. Kizkardesim "abla benim bitane erkek arkadasim var" dedi hadi be dedim diyecegini tahmin etmedim icin. Sonra resmini gösterdi evde herkesin haberi varmis :uhm:
    Razi degiller, ama bana yaptiklarinin hicbirini ona yapmiyorlar. Beraber gezmelerine karsi cikmiyorlar telde kionusmalarina izin veriyorlar.
    Kizgandimi düsünmeyin sakin ben gercekden kardesimin mutlu olmasini istiyorum, ama benim dayak yememe sebeb olan hersey artik ona serbest veya göz yumuluyor.
    Bende onca dayaklari bosa yemisim diyorum üzülüyorum senağlama

Annemle bu konuda konusdumuz zaman kavga ediyoruz, sonra annemin agzinda yaralar cikiyor. Sizin ailenizdede böyle oluyormu.
    Biraz uzun oldu arkadaslar, ama icimi dökmem lazimdi okuma zahmetinde bulundunuz icin tesekkür ederim hepinize. a.s.

2. 29 Nisan 2009
  3. Elvira

Elvira acı sözler dilin dikeni Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

canım ilk olarak söylemnek istiyorum konuyu yanlış yere açmışsın
    bir derdim var bölümüne açacaktın. aramızada hoşgeldin.:1hug:

yaşın kaç bilmiyorum ama devir o kadar çok değiştiki artık insanlar bazı kurallarını
    yıkmaya ve biraz daha ileri görüşlü olmaya başladılar.
    eskileri deşmenin hiç anlamı yok bence sen yaşayamadıklarını kardeşine yaşat onu dinle
    onunla herşeyi açık açık konuş sana iyi gelecektir sevgiler.Şeniz

4. 29 Nisan 2009
  5. BasakKadini

BasakKadini Guest

Evet haklisin birazda annemle, babam kiz cocuk büyütmeye hazir degillerdi.
    Herseyden korkuyorlardi benimle beraber onlarda ögrendi hayati olgunlastilar.

6. 29 Nisan 2009
  7. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    şu kırmızıyla işaretlediğim konular zaten doğru davranışlar değil.
    sizin yaptıklarınız da yanlış; ailenizin bunlar karşısında şiddete başvurması daha da yanlış.

benim de kızkardeşim var.
    ben çok rahat büyümüş olmama rağmen kardeşim benden de rahat büyüdü.
    eskiden bana izin verilmeyen bir şey için kardeşime izin verilince ben üzülmüyor, aksine seviniyorum ki kardeşimin içinde kalmayacak diye.
    hala birşey için izin almak isterse önce beni arar abla sen nasılsa razı edersin sen söyle babama diye..

evet dayak yemek kötü birşey ama şimdi aynı sebeplerle kardeşiniz de dayak yese mutlu olacak mısınız?
    sizin çektiklerinizi o da çeksin mi istersiniz, yoksa aileniz biraz daha bilinçli ve sizin kadar eziyet çekmiyor diye sevinmeli misiniz?

8. 29 Nisan 2009
  9. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım ılk cocuklar bıraz daha baskıyla buyuyor galıba bızde 3 kızkardesız ve ben en kucuklerıyım.ablamlar hep der.annem ve babam sende ne kadar rahatlar bıze ızın vermedıklerı seylere sende ses cıkarmıyorlar dıye.sanırım anne baba yas ılerledıkce ve zaman degıstıkce daha esnek ve yumusak oluyorlar olaylara karsı

10. 29 Nisan 2009
  11. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    canım yıllar gectıkce anne babalarda olgunlasıyor hayata daha farklı gozle bakıyorlar
    geneldede bunun ceremesını ılk çocuklar cekıyor
    sen bence bosuna cekmedın aılen o davranısların yanlıs oldugunu anladı buyune bunu yaptık ne oldu barı kucugu ne yasayacaksa gozumuzun onunde yasasın demıstır tabı olan sana oldu
    bende ılk çocugum gercı bana kızdıkları bır olayı kardesım yaptıgında sımdı tepkılerı farklı oldu bırı 40- bırı 50 yasında olgnlastıla
    keske sen bunları yasamsaydın

12. 29 Nisan 2009
  13. BasakKadini

BasakKadini Guest

Evet haklisiniz onlarda pismanlar zaten
    Artik eski defterleri acmaya gerek yok
    Gercekden kardesim icin seviniyorum benim yasadim zorluklari yasamak zorunda olamdi icin Şeniz

14. 30 Nisan 2009
  15. purplem

purplem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    büyük kız çocuk olmak bu anlamda şanssızlık.
    küçük kardeşler hep daha rahat ediyor.
    bu konuda o kadar dertliyimki yazsam roman olur.
    geçmiş geçti birden gözümün önünden

16. 30 Nisan 2009
  17. BasakKadini

BasakKadini Guest

18. 30 Nisan 2009
  19. ilunga

ilunga Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizde de durum tam tersi baskı gören hep ben oldum ablam daha rahattı..tabi ben ona yardım ediodum idare ediyodum...ama o bana ne yaptı,benim ona yaptıklarımın tam tersini...çok acı çektim çok zor günler yasadım,çok yıprandım...amaaann neyse sonuç olarak aileden aileye farklılık gösterebiliyo bence...