sizin aileniz..

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve hazansonbahar tarafından 21 Aralık 2008 başlatılmıştır.

21 Aralık 2008
    Konu Sahibi : hazansonbahar
  1. hazansonbahar

hazansonbahar hayata tutunma zamanı... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşiniz ailenize karşı saygısızca ve umursamaz davranıyorsa ne yaparsnız? sadece kendi ailesini önemserse sizin aileniz yokmuş gibi davranırsa ?ve sizin ailenizle zaman geçirmenizi kıskanırsa ne yaparsınız??:çok üzgünüm:

2. 21 Aralık 2008
  3. mirrorwoman

mirrorwoman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı davranışı görür bendede bu kadar basit ama kısasa kısas olmadan olmuyor bazensengözlerimebaksanab

4. 21 Aralık 2008
  5. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    hiç bişey çünkü benim ailem eşimin sevgisine ilgisine muhtaç değil
    saygıslık yaparsada kendi kayipeder bugüne kadar onun ailesine karşı saygımı bozmamışımdır ama benim aileme saygı göstermese ailesine karşıda benden saygı beklemesin ondan sona

6. 21 Aralık 2008
  7. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Böyle bir şeye hakkı olmadığını,etle tırnağın birbirinden ayrılamayacağını anlatmaya çalışırım.Anlamıyorsa,yaptıklarında inat ediyorsa misilleme yaparım.Beki bu olayları daha da kötü hale getirir. Ama ben de çok bayılmıyorumdur onun ailesine yine de hatrı için sayıyorumdur ondan da bunu beklerim.

8. 21 Aralık 2008
  9. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    kıssasa kıssas yolunu uygulayacak olursak sanki karşı tarafı daha da iştaha getiririz gibi düşünürüm...
    birde iş inatlaşmaya binerse daha kötü olur gibi gelıyor...
    o yuzden anlaşma yoluna giderim...

10. 21 Aralık 2008
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim eltim bunu yaşıyor..gözümün önünde..:nazar:
    kendi ailesi hiçe sayılıyor,bayramlarda bile gözardı ediliyor.eltime oturmaya gelse bir hoşgeldin bile demez kaynım..uzanır.sohbet etmez.hal hatır sorma yoktur..
    kendi ailesine karşı olanca saygıyı bekler.hizmeti,hürmeti bekler..kafamçokkarıştı
    malesef hiç bir şey yapamıyor eltim.artık sallamıyorum diyor.
    kendi kalitesini,ailesinden aldığını gösteriyor sonuçta diyor..:dilcikar:
    benim başımda olsa sanırım ben rahat olamazdım..burnundan fitil fitil getirirdim..:mymeka:

12. 21 Aralık 2008
  13. BEBS

BEBS Guest

kim ne yaparsa kendine yapar.bizde öyle bir sorun yok.ancak olsaydı.ne görüyorsam aynısını yapmaktan asla çekinmezdim.herşey karşılıklı.huzur isteyen.huzur verir.saygı isteyen.saygı gösterir.sonracımada herşey olması gerektiği gibi yani insanca yaşanır.

14. 21 Aralık 2008
  15. schnitCELL

schnitCELL £PİRELİ PİRELLİ GÜZELİ£ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    düşülmesi zor bi durum bu...
    allah korusun
    ailem çok önemlidir benim için,farzı misal eşim aileme çok saygısız ve duyarsız ama kendi ailesine aksine çok titiz
    ben kısasa kısas uygulamam...
    çünkü oğullarının böyle öküz olmasında onların ne suçu olabilirki...
    acısını onlardan neden çıkarayımki...
    aileme böyle davranan kocayla asla işim olmaz....şutarafagitti

16. 21 Aralık 2008
  17. Lyre

Lyre TuğçEgehan Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    konuşmayo denerim faydası olmuyorsa aynısını onun ailesi için yaparım belki o zaman anlar ne kadar zorum duruma düştüğünü insanın.. :tomato:

18. 22 Aralık 2008
  19. sara1

sara1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hakikaten çok ama çok zor bir durum.komşumun başına gelmişti.kadıncağız kızına davullu zurnalı düğün yaptı..aradan 3 ay geçti bana oturmaya geldi geliniyle birlikte.öyle dertliydiki anlatamam.kısaca hemen durumu size özetleyim.kızının evi bizimkine göre 1 saat uzaklıkta.kadıncağız kızına kıyamadığından markete uğramış elim boş gitmeyim die bir güzel mutfak alış verişlerini yapmış.kızının evine varmış.damadı olacak kişi kadıncağızı gördüğü halde hiç istifini bozmadan yanında uzanmış kanepeye ne bir hal hatır sormak var öyle devirmiş yatmış..kadıncağız öle bir üzülmüş ki kalktım geldim dedi.kızıda bana göndermiyor dedi.kesinlikle annenin evine gitmeyeceksin demiş.anneye saygısızlıgı bırakın görüşmesini bile yasaklamış..kızcağızda bir gün onu işe gönderdikten sonra üstünü güzelce giymiş.aradan tabi biraz zaman geçince çıkmış dışarı minübüs beklemek için durağın önüne geçmiş..tam o sırada birde ne görsün kocası karşısında..meğer adam iş yerinin anahtarını unutmuş onu almak için geri dönmüş eve.durakta evlerinin önünde nese yermisin yemezmisin diye birde misilleme yapıp kızı bir güzel dövmüş.çok üzülmüştüm haline.evliliklerde yapılan seçimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum.komşumun kızına çok söyledik evlenmeden evvelde adam zaten davranışlarından ötürü vukuatlıydı.anneside bende bak geri dönüşü olmaz öle iyi düşündünmü die ama dinlemedi kimseyi.birazda kendi etti diye düşünüyorum ki anneside aynı kanıda.bilmiyorum birşeylerin kriteri tabiki yok hayatta ama seçimlerimizi sanırım iki kez gözden geçirmeliyiz bu devirde.bu durumda olanlara çok çok sabır diliyorum..[/COLOR]​

Son düzenleme: 22 Aralık 2008