Sizin de sütünüz bir gelip bir gidiyor mu?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Noyan tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

12 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Noyan
  1. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 5 aylık bebeğim var. doğduğundan beri süt problemi yaşıyorum. hiç bir zaman tam manasıyla gelmedi sütüm. denemediğim şey kalmadı...çemen otu, rezene-ısırgan, incir, armut ne denediysem 1-2 gün işe yaradı sonra etkisini kaybetti. bir tek domperidon biraz uzunca etkili oldu ama onun da artık fayda etmediğini fark ediyorum.
    aynı sorunu yaşayan var mı? ne yapmak lazım acaba...artık bebeğimin de psikolojisi bozuldu...beni emmeyi çok seviyor ama süt olmayınca çok sinirli oluyor.sütüm varken sakin bir bebekken az olunca ağlayıp duruyor...oysa mama verip aç bırakmamaya özen gösteriyorum ama bebeğim beni emmeyi tercih ediyor.

bir de hala tek delikli yeni doğan biberonu kullanıyorum, çok delikli biberona alışıp beni emmeyi bırakmasın diye. benim gibi yapan var mı?

2. 12 Aralık 2009
  3. wetw

wetw Mucizenin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Valla şekerim aynı sorun bende de var.Doktorların dediği gibi su içmekle olmuyor.. Ben de şşırdım, 6. ayını doldurana kadar sadece anne sütü vermek istiyordum ama sanırım olmayacak. Sanırım kişiden kişiye göre değişiyo.. Kabullenmek lazım.

4. 12 Aralık 2009
  5. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben emzirmeyi bıraktım ama emzirme döneminde benimde sütüm bir gelip bir gidiyordu.daha sonra anne sütü arttırıcı bir şişede satılan marka vermem uygunmu bilmediğim için şu an söylemiyorum bir içecek aldım inanılmaz derecede süt yaptıve birsüre onu kullandım marka verebilirsem isteyen olursa adını sonra yazarım kızlar

6. 12 Aralık 2009
  7. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bahsettiğin içecek vitamalt mı canım?

8. 12 Aralık 2009
  9. ikoncan85

ikoncan85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım o benim sütüm azdı bide ikizlerdi o yüzden kullanmak zorunda kaldım ama memnun kaldım

10. 13 Aralık 2009
  11. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    hanimlar benimde sutum az gibiydi yetmiyordu kilo alacagi yerde bebegin daha kilo veriyordu
    birde sarilik oldu iyice benim sutum azalti uzuntuden. ben gunde 3 litre yakin su, 2 buyuk bardak sut, pernir, bir kase yogurt, çorba, bitki çayi 1yada 2 bardak, tahin helvasi 3-5 kasik. dere otu hepsini tukettim hangisinin faydasi oldu bilmem ama ardik goguslerim sutle doldu. birde moralimi hiç bozmadim. SIK SIK da emzirdim. simdilik iyi ins hep boyle devam eder.

12. 13 Aralık 2009
  13. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu yazdıklarını ne kadar süreyle uyguladın canım? bir de dereotundan günde ne kadar yedin?
    inş. sütün hep bol olur...

14. 14 Aralık 2009
  15. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    canim sutum azaldigin da yazdigim yiyecekleri yemege basladim en fazla 3 gun için de geldi geri sutum. dere otunu bir kase yogurdun içine 3-4 dal falan dogradim yedim. bol su içtim
    ha bir de 3-4 tane hurma yiyip su iciyorum. dun aksamda iki tabak bulgur plavi yedim oda çok yapiyormus gercekten oyle. bebegim 2-3 saat uyuyor o uyanasi kdar sutum doluyo ins hep boyle devam eder. her zama,n pozitoif dusunun hanimlar. ne bicim sey ya stresden hemen sutum azaliyor.

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  16. 14 Aralık 2009
  17. Noyan

Noyan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım...senin sütün zaten varmış, maşallah ne güzel...ben resmen yoktan var etmeye çalışıyorum...süt yapan şeyler yemezsem sütüm hiç olmuyor, yediğimde oluyor ama bebeğime yetecek kadar değil malesef...
    ben dereotundan günde nerdeyse bir demet yiyiyorum, hurma da çok yemiştim "artık işe yaramıyor diye yemiyorum", suyu da bol içsem de fayda etmiyor. bulgur, tahin helvası, incir herkeste süt yaparken bende hiç işe yaramıyor:KK43:
    olmayınca olmuyor işte...

18. 14 Aralık 2009
  19. flowersgarden

flowersgarden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde emzirme problemim oldu:KK43: göğüs ucum yoktu, silikon uç ile emziriyordum. sütümde az geldiği için yetmiyordu bebeğime. kilo alamayınca mama vermek zorunda kaldım. emerken süt gelmeyince çok ağlıyordu bende dayanamıyordum. şimdide artık emmek istemiyor:KK43: çok moralim bozuk. kendimi acayip işe yaramaz hissediyorum. sanki bebeğimin annesi değilmişim gibi bile geldiği oluyor.