sizin eşiniz de istemediğiniz bir şeyi yapmaya zorlar mı?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve jeelibon tarafından 11 Aralık 2009 başlatılmıştır.

11 Aralık 2009
    Konu Sahibi : jeelibon
  1. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar eşiniz siz istemediğinz halde illada yapacaksın die herhangi bişe için sizi zorlarmı?siz ne yaparsınız bu durumda mesela annemlerde onlara git die.kısaca anlatim benim eşim gece vardiyasında çalıştığı için bazen annesinde kalmamı istiyor bense istemiyorum.bi gün annemde bi gün kayınvalidemde kalcakmışım bizde kalırsam ordada kalcakmışım.bunun gibi daha bi çok şey yorumlarınızı bekliyorum:sm_confused:

2. 11 Aralık 2009
  3. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    zor bir durum. kendi ailen için ne yaparsan benim aileme de dyor.

asla eşim böyle bişiy yapmadı. ve ben 7 aylık evliyim. şimdiye kadar hiç kayınvalideme tek başıma gidip oturmadım gidip gelmedim. ve benim anneme kalmaya gideriz. 2-3 gün kalırız. bir gün bile kayınvalidemde kalmadık. eşimin de hiç öyle bir talebi olmadı. ki kayınvalidemle hergün tel. ile konuşuruz aram da iyidir.

bu durumu konuşup halletmelisiniz. kendi ailelerinizle daha çok görüşme isteğiniz gayet normaldir. benim annem bana her akşam gelir. ama kayınvalidem haftada bir gün gelir. ve hergün tel de söyler yavrum anneni çağır ister sıkılma der. benimde kocam sürekli gece 3- 5 arası geliyor. gündüz 4 de gidiyor. sabaha kadar yalnızım.

eşinize sen yokken böyle kalmaya gidemem. beni bu konuda çok zorlama aileni seviyorum. ama gittiğimde yük oluyormuşum gibi geliyor. anneme gittiğimde hiç iş yapmadan uzanıp tv izliyorum ama oraya gittiğimde bunu yaparsam ayıp olur. diken üstünde kalıyorum diye anlat. o yüzden istersen gündüz vardiyesinde beraber kalalım de.

4. 11 Aralık 2009
  5. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynen bunları söyledim off çok zor hemde böyle bir durumda olmak hiç ama hiç istemediğim vede beklemedğim birşeydi çıktı başıma .ama gelde anlat anlamıyor olayı farklı yerlere çekiyor keşke bende senin yerinde olabilseydim benim eşim öyle olsa neler vermzdim:KK43:senağlama

6. 11 Aralık 2009
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.091
    Ödül Puanları:
    463
    kendi evinde kal

ayrıca annende kalırsan benim annemde de kalcaksın ne garip komik bi dayatma, senin annenlere hafiften gıcık oluyor olmasın
    :uhm:

8. 11 Aralık 2009
  9. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    benim eşimde zorlamaz. ilk başta ben ailesiyle görüşmeme kararı aldım. ben gitiğimde yanımda ol benim gururum filan dedi. ben direttim gelmem sen tek gir dedim ve ben kazandım.
    ama eşinin dayatması çok garip. annende kalırsan benim annemde de kal demesi ilginç. annende rahat ettiğin gibi rahat olamadığını anlat. aileni seviyorum ama rahat olamıyorum sabaha kadar uyamıyorum filan de. niye illa senin annen benim annem kıyaslamasına giderler. insanın kendi annesi kayınvalde bir olur mu?

10. 11 Aralık 2009
  11. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    burda başka bi arkadaşa az önce bi yorum yapmıştım bu konuyu açmadan önce ve demiştimki bu dayatması bana çok komik ve çocukca geliyor die.o kadar üzülüyorumki aileme karşı sanki bi tavır almış gibi öncedende bazı problemler yaşadık ondan dolayı olabilir ama konu yine buna benzer bi konuydu.ben çalışıyorum pazar günlerim bo ve aileme o günlerde gidebiliyorduk beraber gidiyorduk ama surat 5 karış hep tartışmayla.bayramdan önce bi tartıştık ayrılmaya kadar geldik 6 aylık evliyiz bu arada.sebepse hafta içi bir gün git ailene fırsat yarat kendine.hafta sonu pazar günü gitmiyceksin haftada bi gün gitceksin dedi ve kestirip attı.babama söyledi arayıp babamda bana öle istiyorsa öyle yap kızım dedi.şimdi hafta içi bi gün kendim gidiyorum beraber gidelim dediğimde bahaneler uyduruyor.ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ben zamana bıraktım düzelcek die umutla beklyorum.fakat düzelmesse bu pskolojik ve saşma baskıyı ne kadar daha çekerim bilemiyorum..

12. 11 Aralık 2009
  13. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zaten kendi evimde kalıyorum bi gün akşam annmelerde kaldım die illa bi günde annemde kalcaksın die diretiyor.sade bu değilki ailemden biri gelse bana illa onun ailesindende birileri gelecek hep karşılıklı yani..

14. 11 Aralık 2009
  15. birumutt

birumutt boncuk gözlüm Üye

Beğenildi:
    304
    Ödül Puanları:
    188
    işin zor valla canım allah yardımcın olsun.

16. 11 Aralık 2009
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bizde canım yeni evliyiz. haziranda evlendik. ama bir süre alttan al.. tamam hayatım de sıcak yaklaşımda bulun. kayınvalidene de annene de bir süre gitme. bunu eşine de söyle. bu mevzulardan çok rahatsızım senin ailen benim ailem derdi yaşamak istemiyorum ben bizim ailemizde ki hasarı onarmak istiyorum de. bir kaç gün evde de aşk fırtınası estir. iyi niyetli ol. adam da belki tamam canım annene git abarttım diyebilr. bir erkek abarrtığını yada yanlış yaptığını kolayca ifade etmez aksine inat ederek yanlışı büyütür. bu yüzden bir süre de öyle dene bakalım. aranızın çok iyi olduğu zamanda senin ailende kalmak istemememi yanlış anlıyorsun dimi diye sor. açıklama bekle.
    ben eşime birşeyi anlatmak istiyorsam genelde sevgisinin çok yoğun olduğu zamanlarda anlatırım. yani işten gergin geldiğinde yada işe giderken değil. sakin sakin tv izlerken pc deyken. ve birşey anlatıcaksam sıkıldığım bişiyi iyice sarılıp anlatırım. olayın ciddiyetini öyle anlar benim kociş de:) kaydirigubbakcemile3
    aradaki sevgi bağı çok önemli önce bunu güçlendirin. saygınız sevginiz artsın ki biribirinizi inciltmekten o zaman biraz daha kaçarsınız.:asigim:

18. 11 Aralık 2009
  19. jeelibon

jeelibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    amin:KK43::KK43: