Sizin için evlilikte para ne kadar önemli?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve BenBihter tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : BenBihter
  1. BenBihter

BenBihter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Evet arkadaşlar sorum bu..evlilikte paranın sizde ne kadar önemi var?opuyorumnanaktan
    Hiç önemi yok açta açıkta yatarım yeterki kocam yanımda olsun diyenlerdenmisiniz?
    Eh hiç yoktan geçinecek kadar olsun isterim diyenlerdenmisiniz,yoksa sen kaç kuruşluk adamsın diyerek sizin için herşeyden önemli olan parayımı seçersiniz,?CADIARZU
    Evlilikte sıkıntılı an yaşayınca bunalımlaramı girersiniz?Bunları merak ediyorum..
    laelaelaelaelae

2. 24 Temmuz 2009
  3. -deniz-

-deniz- Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    94
    Ödül Puanları:
    108
    henüz evli değilim
    ama evleneceğim zaman evleneceğim kişinin maddi durumunuda göz ardı etmem:eek:lmaz:
    aşık oldum gözüm yok parada pulda demem:umursamaz:
    çünkü ileride çocuklarımı aşkımın esiri yapamam buna hakkım olmadığını düşünüyorum:1closedeyes:
    ama öyle fazla parada istemem geçinebileceğimiz kadarı kafişakkıdı

4. 24 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

2 gönül bir olunca samanlık seyran olmuyor malesef.. kesinlikle çok para olsun die bi derdim olmaz hiç olmadıda şuana kadar çok şükür, ama yeterki yanımda olsun açıktada yatarım diyemem, belirli bisüre sonra aşk kalmıo ortada maddi sıkıntılardan dolayı(bizzat şahit oldum) mafoldumben ben orta karar takılim yeter, Allah sağlam el ayak wersin bana eşime çalışalım kazanalım hayatımızı...opuyorumnanaktan

6. 24 Temmuz 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    eşimi çok seviyorum.maddiyat tabii önemli.yaşamak ,nefes almak,yemek içmek için gerekli.eşim yanımda olsun ama maddiyatta olsun ,çok malda,parada gözüm yok.

8. 24 Temmuz 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    maddiyat benim için de önemli..
    babamın evinde sıkıntı yaşamayıp;akılsız bir kocaya düşerek bunu yaşamak istemezdim açıkçası..
    ben kadınım ister çalışırım ister çalışmam..gelirim ister olur ister olmaz..ki şu an çalışmıyorum ama ailemden gelirim var fekat eşim bilmez bunu.vermem..
    eşimin evin ihtiyaçlarını karşılaması,kimseye muhtaç etmemesi,deli gibi çalışması çabalaması..bir şeyler yapabilmek için yorulması önemli olan aslında benim için..
    yoksa yatım olsun,katım olsun derdinde değilim..

10. 24 Temmuz 2009
  11. Lotus

Lotus kimse olmadı senin gibi.. Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148

evlilik için bakmamak gerkli diye düşünüyorum...
    hayat için paranın önemi var...
    hiç önemi yok kocam yanımda olsun demem...
    sen kaç kuruşluk adamsın da demem... zaten böyle bir adamla evlenmem..
    geriye geçinecek kadar olsun kalıyor... evet geçinecek kadar olsun fazlasını istemem ama "geçinecek kadar" ı kişinin hayat şartları belirliyor diye düşünüyorum...
    herkesin "geçinecek kadarı" bir değil...

12. 24 Temmuz 2009
  13. karamelito

karamelito Guest

Paraya normalde kıymet vermedim de evlilikte mi vereceğim, eşim yanımda olsun bırakın açık kalmayı , aç bile kalırım.

Ama birşeyler olmuyorsa eşim işsiz kalmışsa iş bulamıyorsa, asgari müşterekte bile geçimimizi sağlayamıyorsa , geçimizi sağlamak için bende iş bulamasam temizliğe bile giderim.

İyi kötü harcamalarımızı karşılayacak para bulurum.

Önemli olan sağ, salim ve mutlu şekilde bir arada olmamız.

Birde şu var eşim mühendis ama mesleğinde benim için hiç bir kıymeti yok, mühendis olmasaydı da bir fabrikada işçi de olsaydı bana standardımdan çok çok aşağı bir hayat verseydi de gene de hiç önemi olmazdı.

Para araç elimin kiri, amaç değil o yüzden her duruma, her şarta hemen uyarım yeter ki eşim sağlıkla yanımda olsun.

Birde becerebilirsek onun piçikosu :))))))))))

14. 24 Temmuz 2009
  15. xoxzo_35

xoxzo_35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    para benim için hiç öenmli değil dersem yalan söylemiş olurum çünkü önemli. eşim ailem benim için vazgeçilez onlar ayrı ama maddi sorunlar başladı mı tartışmalar devam eder, sorunlar büyüdü mü biraz sarsılmalar başlar. Allahım kimseye maddi manevi sorunlar yaşatmasın. gözüm yükseklerde değil azıcık aşım kaygısız başım olsun diyenlerdenim. opuyorumnanaktan

16. 24 Temmuz 2009
  17. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    para sadece bir yere kadar önemli. parasız yaşanmayacağı bir gerçek. bizim rahat edecebileceğimiz yani buzdolabımın dolu evimin gıda temizlik ihtiyaçlarının alınacağı kadar ve arada bir gezmeye gidecek birazda para harcayacak kadar para yeterli. fazla parayı ben de istemem. huzur bozar. kendimize ait bir ev fazla paraya ihtiyaç duymazdım.
    eşim önceden çalıştığı yerde aldığı sabit bir maaşı vardı. biraz daha rahattık. şu an kendi işi. ama işlerin durgun olması nedeniyle eline az bir para kalıyor. bense asgari ücret alıyorum ve ev kira. şu an zor günler yaşıyoruz. ama hiçbir zaman yeter bıktım bu hayattan demedim. şükrettim hep çünkü sağlıklıyız. bu günlerde geçecek elbet. birlikle el ele sırt sırta olduktan sonra parasızlığı pek umursamıyorsun. yeter ki sağlık ve huzur olsun.

18. 24 Temmuz 2009
  19. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Para herkes için önemli,
    bir evde huzursuzluk çıkarsa,parasızlıktan,yokluktan çıkarmış derler,
    öyle kuru soğan,ekmekle geçinirim,yeterki sevdiğim yanımda olsun
    gibi arabesk laflar çooook eskide kaldı...
    evlilikte herzaman var olacak diye bir kural yok,bazen ciddi anlamda,
    maddi sıkıntı da yaşabiliyoruz ama
    bu sıkıntıyı en aza indirmek,karşılıklı dayanışmayla mümkün...
    evlenirken ne diyoruz,iyi günde kötü günde,
    işte bunu laf olsun diye demiyoruz ...
    sevgiler...