sizin kayınvalideniz hangisi? :)

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve DilaNaz tarafından 1 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Ekim 2009
    Konu Sahibi : DilaNaz
  1. DilaNaz

DilaNaz Körler sağırlar,birbirini ağırlar. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    153

: Kaynana Çeşitleri

--------------------------------------------------------------------------------

Asabi Kaynanalar:

Anlaşılması en zor tiplerdendir. Söylenen her sözün altında bir art niyet ararlar. Her zaman sorun çıkarırlar. Çözümlerinde kaba kuvvete bile başvurabilirler. Neye kızdıkları, neye sevindikleri pek belli olmaz. :eek:klava:

Yardımsever Kaynanalar:

Her durumda birilerine yardım eden kaynanalardır. Yardımseverlik adına her şeyi yapabilirler. Hastanelerde hastabakıcı, kabul günlerinde pasta yapıcı, bulaşık yıkayıcı olarak görev alırlar. Bazen bunu o kadar abartırlar ki karşılarındakine zarar bile verebilirler.:dilcikar:

Şikayetçi Kaynanalar:

Sürekli her şeyden şikayet eder, karşılarındaki insanları canlarından bezdirirler. Aldıkları eşya, yiyecek ve kıyafet konusunda hep şikayetçidirler. Gelin ya da damat hiçbir zaman istediği gibi çıkmamıştır. :hulya:

Köylü Kaynanalar:

Gelin veya damat, şartlar ne olursa olsun gelen giden misafire iyi davranmalıdır. Gelini köyden gelen her türlü şeyi pişirebilme ve onların yemeklerini yapabilme yeteneğine sahip olmalıdır. Gelin ve oğlu, özel günleri, çok erken saatlerde gelerek onlarla geçirmelidir. Eğer bir yere gidilecekse onun mutlaka haberi olmalı, kendisinin yanına alacağı bir kaç kişilik kafile halinde gidilmelidir. Gelin kendi başına bir şey almaya karar veremez. Damatta ise durum farklıdır. Damadın annesi de bu konuda kendisiyle aynı haklara sahiptir ama kızını ezmemek kaydıyla. Gelin misafir çağıracağızaman ondan izin alır. :eek:lmaz:

Şehirli Kaynanalar:

Şehirde ulaşımın zorluğu nedeniyle damadın veya gelinin evini kendi evlerinin yakınına isterler. Mümkünse aynı mahallede oturmayı tercih ederler. Gelecek misafirleri çok fazla kabuletmek istemez, gelin veya damadın evine gelecek misafir trafiğini kendileri yönetmek isterler. Yeni gözlük modelleri, mayolar piyasaya çıktığında ilk olarak onlar alırlar. Yeni mobilya, halılar, perdeler onların en önemli istekleridir, ama gelin yeni perde istediğinde “müsrif” olarak değerlendirir ve taş koymaya çalışırlar. kafamçokkarıştı

Şen Kaynanalar:
    Bulunması en zor tiplerdir. Gelin ya da damatlarına karışmazlar. Her türlü sorun için bir çözümleri vardır. Kimseden iş beklemezler. Kırılsalar da kimseye bir şey belli etmezler.Her şeye gülüp geçmeyi başarırlar.:roflol:

2. 1 Ekim 2009
  3. DERin83

DERin83 RUZGARİN ANNESİ:-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biraz şehirli biraz köylü, biraz şen, biraz tuhaf ortaya karışık anlayacağın hihoyyyt ama kesinlikle asabi değil. birbirimizi idare ediyoruz işte.

4. 1 Ekim 2009
  5. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    şen kaynana ve yardımsever kaynana modellerinin ortayaa karışığıı..:kedi:
    canım annemm o benimm:kedi:eek:puyorumnanaktan

6. 1 Ekim 2009
  7. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim de öle biraz sen kaynana biraz yardım sever birazcıkta sehirli kaynanadır kendisi allaha süküür iyi insandır sever beni bende onu bazen bana belli etmeden kusurlarımı da kapattı olur ama ben anlarım allah uzun ömürler versinde torunlarınıda görsün

8. 1 Ekim 2009
  9. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    yardımsever ve şen kaynanam...
    ama ben asabi ve sinirli geli!!!
    ve annesinin biricik oğlu???

10. 1 Ekim 2009
  11. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    şikaytçi kaynana ve asabi kaynana arası gidip geliyorum ben

12. 1 Ekim 2009
  13. EVRXIXMCE

EVRXIXMCE Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Biz henüz evlenmedik, nişanlıyız ama bizimkide herşeye karışan cinsten.

14. 1 Ekim 2009
  15. *mavili*

*mavili* ...:::Ruzişim:::... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    biraz yardımsever,
    biraz köylü,
    biraz şehirli,
    biraz da şen dir

16. 1 Ekim 2009
  17. kestane

kestane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benimkide şen ve yardımseverdir hiç karışmaz bize allah razı olsun kendisi kaynanasından çok çekmiş ve hala daha çektiği için zorlukların farkında o yüzden hiç şikayetçi değilim severim annemi

18. 1 Ekim 2009
  19. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.