sizin kuzularınızda BÖYLE mi? ne yaPMAlıyıM:((

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve aysen_balikesir tarafından 3 Şubat 2010 başlatılmıştır.

3 Şubat 2010
    Konu Sahibi : aysen_balikesir
  1. aysen_balikesir

aysen_balikesir nazlı miray yaşam hediyem Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    SLM KZLAR bizim büyük bir sorunumuz var
    kzım beni bırakmıyor
    sürekli kucağma atıılıyor yere koyup oyuncaklarnı koyuyorum daha bırakırken beni tutuyor
    beni kapıdan çıkarken görse ağlıyor ne yapabilirim sizinde böle mi? ne yapacağıımı şaşırdım.

2. 3 Şubat 2010
  3. aysen_balikesir

aysen_balikesir nazlı miray yaşam hediyem Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    o kadar bakandan hiç biri bu sorunla karşı karşıya değil heralde biz tekiz bakan herkese teşekkürler

4. 3 Şubat 2010
  5. ceylinim2009

ceylinim2009 kuzum benim... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben yeni gördüm inan. ama gerçekten benim böyle bir sorunum yok. yerde oyuncaklarıyla oynuyor, emeklemiyor ama sürünüyor, yuvarlanıyor veya salıncağına koyuyorum. sana dahi bebek eğitim setini tavsiye edebilirim. televizyon yasak diye arada bir onun cd'lerini izletiyorum. dikkatini çeker belki senin kuzununda. ne diyim allah yardımcın olsun a.s.

6. 3 Şubat 2010
  7. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Tatlım valla Defne her zaman öyle değil. Ben kayınvalideme bırakıp 3-5 saat dışarıda olduğum oluyor. Ama bazen öyle bir takılıyorki bana. Kimseyi istemiyor. Sadece benim kucağımda durmak istiyor. Öyle zamanlarda bende doya doya seviyorum onu. Sanırım bu onu biraz rahatlatıyor a.s.

8. 3 Şubat 2010
  9. seherim

seherim MELEKLERİM BENİMLE Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım zor bır durum benımde oglum oyle devamlı kucakta durmak ıstıyor hatta gezmek sadece kucagımd aotursa razıyım ama alıp gezdırıcen her dakka oynuycan hıc bırakmadan devamlı mızırdanma ve aglaması var bırakıp tuvalete gıdınce kapıya gelıyor ben cıkana kadar aglıyor mecbur bırı gezdırecek yanı bır caresını bulamadım malesef cok zor bır durum

10. 3 Şubat 2010
  11. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm çok zor bi durum valla ikizlerim var benimkilerde hiç kucakta durmuyolar biri kucağına alsa sevmeye hemen yere atıyolar kendini...ama ben ikizler diye 4,5 aylıkken attım yere orada kaldılar şimdi büyüdüler birbirlerine zarar vermeden oynuyolar bende başlarında oturuyorum ...bana hiç gelmezler
    tv.açık oluyor ama bakmıyolar reklamlar hariç ...onun dışında oyuncaklarla

valla allah sabır versin cnm ...onunla bir süre oyun oyna öle öle oyuncaklara ve oyun oynamaya alışır gibi

12. 3 Şubat 2010
  13. siribron48

siribron48 ACIBADEM SEKERİM:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canımm benım oglumda ole deıldı ama sanırım buyudukce ole olacak:KK43:(((
    kımızaman babasıyla bıle kalmıyo ıllahı benı ıstıyo kucaıma atılıyo yurutecte dururtken onceden yemek yapabılırıdm sımdı pacamdan asılıyo kucak ıstıyoo anneme falan bırakıp carsıya cıkabılıyorum ama kalıyo bıkacsaat ılgıyı cok sewıyoo ama ben varsam yanında bı sureden sora bana gelmek temas etmek ıstıyooo senınkız kadar deıl ama o yolda ılelıyoruz sanırım bızde..oyuncaklara gelınca bırlıkte oynucazz tek kalmıyo hızc odada mutlaka yanında bırı olacak ne yazıkkıııı.....

14. 3 Şubat 2010
  15. KIVILCIM28

KIVILCIM28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim oglumda cok asiri olmamak kaydiyla, benzer seyler yapiyor(du) canim. Bebekler icin güven duygusu cok önemli, sürekli yaninda birilerini görmek isterler. Bence yapman gereken, panige kapilip onu bagimsiz oyun oynamaya alissin diye, kendinden uzaklastirma. Daha cok kucakla, daha cok sev gezdir ki, "Annem gidecek" sinyali almasin. Icgüdüleri cok güclü bebeklerin, eger bunu bir tehlike olarak algilarsa, yakandan düsmez. Ben yaninda oldugum sürece, Doruk kendi basina oynayabiliyor. Sıkılıp kucak istediginde gezdiriyorum, sohbet ediyorum, kitap okuyorum ve sakinliyor. Agrisi sancisi olmadigi sürece uyumlu bir cocuk.

16. 3 Şubat 2010
  17. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bütün anneler yaşayacak bu durumu çünkü anneye bağlanma yabancılardan korkma devresi geçirirmiş tüm bebekler.benimki 8-9 aylıktan beri aynı durumda asla ve asla ilk gördüğü kişiye gitmiyor,bana yapışıyor hemen.Şu sıralar saçlarım favori sürekli çekiyor ve tokamı çıkarıyor.1,5 yaş civarı bağımsızlaşmaya başlayınca bu duygular da kayboluyormuş.suyu asla sevmiyor,kişilik kazanıyor.isteyip istemediği şeyleri belli etmeye başlıyor artık.

18. 3 Şubat 2010
  19. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ne yapman gerektiğine gelince,bağlılığını yeterince desteklemen gerekir ki,bağımsızlaşması da bir o kadar kolay olsun.Kucağına yapışıyorsa sen de kucağına al canım...