Sizin yasaminiza yorum yapan yabancilar...

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve fadik86 tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    2 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : fadik86
  1. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba bayanlar,
    Sizin de hayatiniza, yasadiklariniza, yorum yapan, fikir veren, sizin hakkinizda bir nevi karar vermeye calisan, ben de ben onun yerinde olsam vs gibi cumleler kuran yabancilar var mi? Bunlara karsi hisleriniz, yuzlerine soyleyemedikleriniz neler?
    Ben baslayayim, mesela yeni geldigim ulkede kayinvalidemin ilk kez gordugum bayan arkadaslarindan bir kaci dil kursu meselesi icin soyle bir hukum verdi "Amaan ne yapacak dil kursunu ben de dil bilmiyordum ordan burdan uc bes kelimeyle ogrendim dili." ?

Ya da cocuk sahibi olmak konusunda yeni tanistigim bir akrabanin yorumu "Ne yapacaklar cocugu daha yeni evliler tadina varsinlar."

Ya da yine cok bilmis bir beyefendinin yorumu; "Kimse karisinin parasiyla zengin olmuyor, kadin calissa da olur calismasa da, zaten hangi ogretmen cok zengin ki?"

Sadece arada yas farki var diye kendini deneyimli sanan bir yabancinin hayati hakkinda yorum yapma hakkina sahip sanan bir grup tuhaf insan...

tesekkurler...

Son düzenleme: 2 Mayıs 2010
  2. 2 Mayıs 2010
  3. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ohooo, toplasam o öğütleri burdan köye yol olur kaydirigubbakcemile3
    Herkes açıklama bekler hayatınla ilgili her kararda,
    Hele ki benim annem gibi bir anneye sahipseniz herkesin herşeye karışmaya hakkı vardır, bu haddi bulur nedense.

Artık önemsemiyorum, he deyip geçiyorum...

4. 2 Mayıs 2010
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.626
    Ödül Puanları:
    463
    bence onlar sadece sohbet etmeye çalışıyor kendilerince, yoksa bi yabancıya ne ki bizim hayatımızı nasıl yaşadığımız, hiç umurlarında değildir büyük ihtimal
    bak şimdi bende şikayet ettiğin şeyi yapmış oldum
    sempatiksalakcinni

6. 2 Mayıs 2010
  7. katrem

katrem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    neredeyse hergün yaşıyorum
    hamileyim ve kocamdan başka herkes -işyerimdekiler de dahil- hergün birileri şişman olduğumu az yemem gerektiğini söylüyor
    elimde bişey görseler onu yeme bunu yeme artık bıktım
    herkes herşeyime karışıyor

8. 2 Mayıs 2010
  9. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188

Akıl vermeye çalışan ebenineler çok elbette.Kulaklarını tıka,olmadı tepki göster.Onlar üstlerine vazife olmayan konulara karışıyorlarsa terslenmeyi hak ediyorlar.aklinialirimsmile

10. 2 Mayıs 2010
  11. spaniard

spaniard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    ben de var böyle bi hikaye...
    bigün üni.de dersten çıktık gidiyoruz,benim bi ders kalacak alttan,geçebileceğim imkansız yani,hoca o kadar zor biri ki anlatamam,bi sınıf 60 kişiyse 10 kişiyi falan geçiriyor.herneyse yolda gidiyoruz,ben bi daha alıcam o dersi not biriktiriyorum daha iyi çalışabileyim diye,notları alabilirmiyim dedim bi arkadaşa,ordaki biride sen not alsan nolur gelme bile derslere bence dedi.be gerizekalı hadi ben kaldım okey de senin de geçme garantin yok ki,bi kal sen o dersten ben de sana laf sokmazsam...

12. 2 Mayıs 2010
  13. spaniard

spaniard Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    herkes herşeyi çok bildiğini sanıyor var ya çok gülüyorum onlara aynı zamanda acıyorum,her şeye bi lafları oluyo o tarz insanların,ama şöyle bi söz var,çok konuşan boş konuşur...kulaklarımızı tıkıyalım bencekafamçokkarıştı

14. 2 Mayıs 2010
  15. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Günlük konuşmalarımızı kaydetsek eminim ki hepimiz bu tür konuşmalar yapıyordur mutlaka.
    Bunlar kafaya takılacak şeyler olmadığı gibi sizin adınıza verilen bir karar da yok ortada. Ancak fikir beyan ederler bir iki lak lak edilir.
    Ben bu sözlerin sizin hakkınızda yapılan yorum olduğunuda sanmıyorum. Günlük hayatta o kadar çok yapılıyor ki bunlar (hepimiz yaparız) bana oldukça sıradan geliyor.

16. 2 Mayıs 2010
  17. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet dogru diyorsun bunlar tam da birileri sohbet etmeye calisirken oluyor da ben hos karsilayamiyorum nedense garip geliyor...

18. 3 Mayıs 2010
  19. fadik86

fadik86 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bazen ses cikarmiyorum ama bazen dayanamiyorum mesela bir kadinin yurtdisinda yasamakla ilgili yorumu; "sever burayi, bizde ilk geldigimizde onun gibiydik ama alistik zamanla, burada kurulu duzeniniz var, burayi birakip gitmek mantiksizlik ben sizin yerinizde olsam gencleri burda birakirim (benle konusmuyor) insanin dogdugu yer degil doydugu yerdir memleketi." vs. "teyzeee diyorummm insanin mutlu oldugu yerdir memleketi milletin kafasina garip fikrler sokma donucez ulkemize" yok nuh der peygamber demez.... :eek:lmaz:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.