sizinde sinir oldugun şeyler varmııı

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve yexsxilxoxzen tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : yexsxilxoxzen
  1. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben henüz ek gıdaya başlamadım kızımın kilosuda gayet iyi ama yakınlarım yemek yerken yemeklerin suyundan veriyolar büyük oldukları için de bişey diyemiyorum desem bile bizde böyle büyüttük bişey olmaz laflarıyla karşılaşıyorum bide ilk oldugu için bizi tecrubesiz görüyolar uyarmaya kalsan kaç çocuk büyüttün ki senin bildiklerin kadarbenim unuttuklarım var diyolarr budurumada çok sinir oluyorum
    sizinde böyle sinir oldugunuz şeyler varmıııı

2. 24 Kasım 2008
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Olsun sonuçta büyük onlar hoşgöreceksin canım neden sinirleniyorsunki?
    Ben kızım emmediği için 3 aylıkken başladım ek gıdalara ve masada ne yediysek azar azar onada yedirdim....

Ve şimdi ne yaparsam yiyor hiçbirşeyi ayırt etmiyor bu konuda büyüklere katılıyorum....

4. 24 Kasım 2008
  5. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben de sinir oluyorum...ben emdiği sürece bir bebeğin ilk 6 ay sadce anne sütü almasını gerektiğini düşünüyorum...tüm bilimsel veriler de bunu destekliyor...tabik annenin sütü yetmiyorsa formulamamalar verilebiliri ama ek gıdalar için 6.ay....bazıalrı bunu 4. aya da düşürüyor tabi...

6. 24 Kasım 2008
  7. yexsxilxoxzen

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tamam hoşgörelim göremsine ama dr ek gıdaya başlarken salçasız tuzsuz baharatsız olarak başalayın diyolar ve yemeklerde de salça tuz ve baharat muhakkak oluyor

8. 24 Kasım 2008
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

Aşırıya kaçmadan veriyoruz canım zaten tat alması alışması için...

Yaşadığım için önerdim zaten benim kızım 11 aylık ve herşeyi yiyor hiç zorlanmadım yani...

Tabi takdir yine senin sıkma canını....

10. 24 Kasım 2008
  11. suprise

suprise Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya aynen ya bende sinir oluyoooruuum. ya sonucta cocuk bizim.basimiz sikissa zaten sorariz.bide simdikilerin cocuk buyutme yontemi eskilere gore kat kat daha iyi.cunku en azindan simdi bilincli yapiyoruz herseyi.hele eskilerin banyo yaptirmalari.cocugu allem gallem ediyolar. halbuki koy cocugu kuvetine tepinsin dursun. valla canim kim ne derse desin.cocugunun sagligi soz konusuysa kusen kussun al ellerinden. bende senin gibi yapiyodum cocugum bi hastalandi.5gun hastenede yattim.buna sebep olanlarinda hic biseyden haberleri yoktu.ne cektiysek bebegimle ben cektik.

12. 24 Kasım 2008
  13. gurbetim59

gurbetim59 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yalan değil bende sinir oluyorum,özellikle kayınvalidem bu konuda beni falan takmaz durumda,Allahtan bizimki sadece meyve suları veriyor,bu aralar mandalina,portakal,nar ne bulursa suyunu sıkıyor,bu arada bebeğim 4 aylık henüz,doktorda vermeyin daha erken,anne sütünü bırakır sonra dedi,ama velhasıl büyüklere karşı boynumuz kıldan inceee :KK43:

14. 24 Kasım 2008
  15. nil1299

nil1299 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    buyuklerde buyukugunu bılmeli sonucda bunlar bızım cocuklarımız 9 ay boyunca bız tasıdık cocuklrımız ıcın en ıyısını yapmaya calısıyoruz arkadasın dedıgı gıbı canları acısa bizden cok ici yanan olmaz ok tecrubelilr ama bıraksınlar herkez cocugunu istedigi gibi yetıstırsın canım sende guzel bı dılle soylesen onların yemekleri kesınlıkle ayrı olmalı tuzsuz salcasız desen sonucda zamanı gelınce bız zaten yedircez

16. 25 Kasım 2008
  17. yexsxilxoxzen

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım söyledigim zaman bizde böyle büyüttük sanki sen kaç çocuk büyüttünki diyolar.arkadaşımızın dedigi gibi bizler daha bilinçli yetiştirmeyeçalışıyoruz ama gel de büyüklerimize anlatt

18. 25 Kasım 2008
  19. papatyam_83

papatyam_83 civciv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aynen benim kayınvalidede başlar ben 3 çoçuk büyüttüm valla onları melekler korumuş ölmeden büyümüşler allahtan yiyecek içecekleri varmış diesi gelio insanın bazen diorum da,,
    ama karışmadan etmiyo yolladım zaten! olmadı sırf o yüzden baktım gelecek kötü 6 ay ücretsiz izni sırf ben bakayım bari 9ya kadar kullandım,,,yolladım onu da kendi gitti anlaşamadık,,
    inanıorum ki dr süte devam hiçbişi verme dedi ama o burda olsaydı benden habersiz de olsa verirdi,,çıldırtırdı bizim de toruunumuz olunca öyle mi yapcaz acaba