Sizinde Szlnz-Nianlnz byle mi?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve teremm tarafından 22 Kasım 2009 başlatılmıştır.

22 Kasım 2009
    Konu Sahibi : teremm
  1. teremm

teremm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar sözlümle ailelere gidip gelme mewzusu hep sorun oluyor.biz boşnağız bizde gelin ailesiyle beraber gider gelir damadın ewine ve buda pek sık olmaz.ama damat tanınması açısından gelin ewine daha sık gelebilir.sözlüm ne zaman bize gelse 2 gün sonra bize gelsene der babamdan aşırı gelenekçi biri deildir ama her baba gb orta yollu olmayı sewer..tek başıma iftara da gittim.kahwaltıyada gittim ama sözlüm aynı onda olduğu gb sık sık gidip gelmemi istiyor ama kız için erkek için farklı diyorum anlamıyor..bu yüzden çok yıpratıyor bizi..bundan sonra ne sen bize gel nede ben size dedi..bayramdan bayrama dedi..ben zaten temelli size gelecem..ama ailem seni tanıcak kime kız werdik tanımak isterler diyorum..bu arada benim gitme aralılklarım ona az geliyor halbuki normalin üstünde gidiyorum..ama beni kendiyle kıyaslıyor..kızlar çok sıkıldım bu durumdan sizce doğru olan hangisi?

2. 22 Kasım 2009
  3. cokmasum

cokmasum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    153
    doğru olan senin yaptığın aslında ben boşnak değilim ama boşnak mah büyüdüğüm için boşnak adetlerini az çok bilirim hep dediğin gibi olur gelin ailesi ile gider damat evine damat ne kadr sık gelir bilmem ama bende trakyalıyım aslında benziyo adetlerimiz babamda beni pek salmazdı o zaman onlara o daha çok gelirdi ama sorunda etmezdi yani ben geldim sen gelmedin diye şimdi hep onlardayım fazla yüzgöz olmamak en güzeli evlenmeden sende nişanlına izah et canım umarım çözülür durumun ahh erkek milleti işte

4. 22 Kasım 2009
  5. teremm

teremm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    malesef nedendir anlamıo beni..ama ben ne olursa olsun gitmem bizde böyle sonuçta..onunda kızkardeşi war ve adım gb de eminim oda büyüdüğünde böle olduğunda asla izin wermezler..benim ailem kadar da toleranslı olmazlar..bunu da söledim ona herşeye bi cewabı war seninde erkek kardeşin war dio bende gerekli cewabı werdim kendisine

6. 22 Kasım 2009
  7. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    durmadan ne gitcenki zaten cok sacma....o külltür bizdede öle..gelin kiz özel günlerde gider kaynana evine...cok fazla gitmez....

8. 22 Kasım 2009
  9. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben gelenekleri fln bilmiorm
    ama sen bize şu kadar geldin ben size bu kadar geldim tartışması saçma
    canın ister müsait olursun gidersin o da aynı şekilde
    sana neden baskı uyguluoki
    yapmayınca da çocuk gibi o zaman bayramdan bayrama
    bu kadarda küçük bişeyi ne kadar büyütmüş
    acaba ailesimi senin sürekli gelip gitmeni istio

10. 22 Kasım 2009
  11. teremm

teremm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    senin ailen nasıl istiosa benim ailemde istio dio..haklı olabilir ama ben düşüncelerimden tawiz wermem kendisi de bilir..istediği kadar konuşsun umrumda değil ben nasılsa öyle dawranırım..

12. 22 Kasım 2009
  13. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım o zaman sen gittiğinde ailesine geleneklerden konuyu aç
    "bizim ailede kızlar nişanlılık döneminde erkek tarafına daha az gider mesela bende bu yüzden size az geliyorum alınmıyorsunuz dimi" gibisinden güzel güzel anlat

14. 22 Kasım 2009
  15. teremm

teremm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    9 yaşında bi kardeşi war herkesin içinde sen nie bize az geliosun dedi bizde böyledir merwecm dedim zaten bi süre sonra hep burda olucam merak etme dedim ..hepsine der gb

16. 22 Kasım 2009
  17. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende bulgarıstan gocmenıyım.nısanlıyken fazla gıtme taraftarı degılım.kız fazla gıtmemelı bence.bayramda hastalıkta falan gıtmelı.dogru olan senın yaptıgın.nişanlın nereli canım?

18. 22 Kasım 2009
  19. teremm

teremm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    bulgaristan göçmeni canım sözlümde ama çok eski bilecike yerleşmiş büyükdedeleri.dedeleri de ama ailesi istanbulda tatlım..biraz karışık yani