sizler tüp bebek tedavisinde hangi ilaçları kullandınız???

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve yexsxbxux tarafından 25 Mart 2008 başlatılmıştır.

25 Mart 2008
    Konu Sahibi : yexsxbxux
  1. yexsxbxux

yexsxbxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar banada uzun protokol uygalanacak... ve ilk etapta... lucrin bir süre kullanacağım...adetimin üçüncü günü gidip muayene olacağım ve ondan sonrada gonal-f ve ovitrelle diye ilaçlara devam edeceğim....birde lucrinle beraber başlayıp sürekli içeceğim hatta gebe kalırsam da devam edebileceğim bir vitamin ilacı var...ve eşimle benim kullanmam için bir antibiyotik adlarını unuttum şimdi...lucrini hemşireler tarif etti göbekten vurulacağım...

sormak istediğim sizler hangi iğneleri yada ilaçları kullandınız yada kullanacaksınız?

2. 25 Mart 2008
  3. benefic

benefic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    anladığım kadarıyla tüp bebeğe başlamışsın. daha öncede bahsettiğin gibi adana ankara tüp bebek merkezindemi tedavine başladın ben de orada tedavi görüyorum.daha önce 2 negatif aşılamam oldu. şimdi tüp bebeğe geçtik uzun protokol uygulanıyor banada doğum kontrol hapına başladım önümüzdeki hafta 2 nisan kontrole gideceğim.lucrin istedi ilk etapda sonra adetin 2 yada 3. günü iğnelere başlayacağım sanırım transferlerimiz yakın tarihlere denk gelebilir. iyi haberlerini bekliyorum

4. 25 Mart 2008
  5. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım orda tedavi görüyürum bende... daha dün gittim... ve zaten doğum kontrol hapı kullanıyordum ve lucrine başlayacağım haftaya...ondan sonrada adetim 3. gideceğim diğer iğnelere geçeceğiz... tedavi sürecimiz hemen hemen aynı bakarsın beraber hamiş kalırız... yerimseniben :nazar:

6. 25 Mart 2008
  7. benefic

benefic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    haftaya lucrine mi başlayacaksın bende haftaya başlayacağım salı 15.30 gibi ordayım sen ne gün ordasın.. doktorum gökhan bey çok iyi hemşirelerde öyleler tek düşüncem labaratuar şartları o konuda fazla bilgi edinemedim biraz acele karar verdik sanırım yoksa istanbul amerikan hastanesi idi bizim planımız bende 2.5 yıllık evliyim spermde ileri hareket problemimiz var.herkese göre acele ediyoruz ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum sizde yeni evlisiniz sanırım allah hepimizin gönlüne göre versin.
    ben ve eşim adanalıyız evlendikten sonra hatay a işi nedeniyle gittik şuan geçici görevle adana dayız hazır buradayken bu işleri halledelim dedik .sen şuan nerede oturuyorsun...

8. 25 Mart 2008
  9. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben iskenderundayım...bizde temmuzda 3 seneyi dolduruyoruz..istiyorumki 3. senemize 3 kişi girelim..benimde doktorum gökhan bey... bende çok memnunum.. haepsinden çok ilgililer...bende labaratuvar konusunda araştırma yapmadım nasıl yapılabilirki....ben o konudada çok güveniyorum...ben doktor konusunda çok şansılıkalr yaşadım...istediğim aradığımız dokor tipini bulamadık biz...ama gökhan beyden .çok meemnunuz...bilmiyorum benim bu merkez konusund aiçim çok rahat...çok güveniyorum... ve tüp bebek olumsuzla sonuçlansa bile (tabi inşallah böyle birşey olmaz) benim onlar hakkındaki fikirlemi hiç bir zaman değiştirmez... sonuna kadar bu ekiple devam edeceğim inşallah... ben daha dün ordaydım biz adetimin 3. günü gideceğiz...sanırım oda nisanın 2. haftasına denk geliyor..

benimde eşimin bazı değerleir düşük ama sorun olcaka kadar değil...sorun bende çikolata kisttinden dolayı 2 ameliyat geçirdim ve tekrarladı kistler...yapışıklıklarım var ve tüpümün biri kapalı çıktı hsg de... işte benimde hikayem kısaca bu canım... a.s.

10. 25 Mart 2008
  11. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar kimse yok mu ilaç konusunda birşeyler yazacak????

12. 25 Mart 2008
  13. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar allah yardımcınız olsun inşallah benim ve bi çok arkadaşım gibi ilk denemenizde tutar gerçi ben 3 aşılama geçirdim ilk tüp denememde tuttu çok şükür rabbim size de nasip etsin bana kısa protokol uygulandı sadece 7 gün iğne kullandım ve 9.gün opu yapıldı 13.günümde ise tarnsferim yapıldı kısa ve güzel bir süreydi enim için aşılamalardaki gibi uzun ve yorucu bir süreç geçirmedim dr um ve ekibim çok anlayışlılardı moralmen çok yardımcı ldular ve rabbimde yardım etti hastaneye eğlenerek güle oynaya gidiyordum arkadaşlar lütfenn sadece dr unuza ve ekibinize güvenin moralinizi yüksek tutunn

en sona bıraktım kullandığım ilaçları

gonal-f 450 günlük 225 ml göbekten vurdum sonrasında 4 .gün ovitralle iğneye başladım en son olarak çatlatma iğnesini vurdum ve opu oldu .opu dan sonra progestan jel-- folikasit başladım
    tarnsfer sonrasında ise prugestan jel folikasit coraspirin ve estroderm band kullandım hala devam ediyorumm

bol şanslar diliyorum

14. 25 Mart 2008
  15. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok teşekkür ederim...benim aklım şu jellere ve bantlara takıldı bana ondan ayzmamış doktor..onlar ne için...

16. 25 Mart 2008
  17. txuxrlxux txuxrlxux

txuxrlxux txuxrlxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende endo hastasıyım. tüp bebek yaptırdık cuma günü sonuç alacağız.bana uzun protokol uygulandı. lucrin (koldan) ile başladım. adetimin 3. günü gonal f e (göbekten) başladım.daha sonra çatlatma iğnesi şuanda progesteron hap,bebe aspirini ve vitamin kullanıyorum

18. 25 Mart 2008
  19. yexsxbxux

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok saol...canım inşallah hayırlı sonuçlar alırsın...:nazar::nazar::nazar: