Sizlerden başka bir dert ortağım bile yok ...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve CASIO tarafından 22 Ocak 2010 başlatılmıştır.

22 Ocak 2010
    Konu Sahibi : CASIO
  1. CASIO

CASIO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm: mrb arkadaşlarr kızmayın lütfen ama sorun gene eşimmmm.bir çogunuz biliyorsunuz neler yaşadıgımıı ama gitmek herşeyi biranda silip atmak zor geldii..tahammül edemedimm bende herkes gibi mutlu olucam bigün diye diye inadına zorladımm bişilerii..ev tutum kendi bütçeme göree(hatırlatıyım sorumsuz eşim borç yapmıştı benden habersz ve o kendi kazandıgıyla halan kendi şahsi borçlarını ancak ödeyebiliyor)...evim di kiramdıı geçimdii bişileri yoluna koymaya çalışıyordum 2,5 aydır.eşimle de herşey normal gidiyorduu bazı sıkıntılarıda görmezden gelmeye çalışyordum...bana karşı iyiydii o daa....ama ailesiii eşim ailesine resmen töbe haşa tapıyor.....tabiki ailesi sevecek ama ailesikiii;biz ev tutamıyoruz huzursuzluklaarından boşanma aşamasına gelmişken kayınpederim kendisine dublex ev yaptıryor taksilerde geziyorr oglunun bir yarasına merhem olmuyordu..düşük yaptım 1 kere bile arayıp geçmiş olsun demedilerr...benim yüzüme gülüp kızım sen haklısın sen şölesin bölesin diyip KENDİ akrabalarına arkamdan gelinimle baş edemiyoruzz ne yaptı yaptıı ev tuttuu ailesi dolduyorrr diyorduu.ben onlara 2 yıldır en ufak bir saygısızlık etmemiş olmama ragmen bayramlarda benim hatırım için bile benim aileme gitmiyorlardıııı....halen bilee 2,5 aydır kendi evimizdeyim birtek benim aldıgım maaşla kira faturalar yeme içme ufak defek taksitler karşılanabiliyorrrr ve eşimin ailesi son sürat evleriniiii yaptırma derdindelerr umurlarında bile deiliz..hepsini de bi kenara bırakıyorum yine günde ondefa annesi ayrı babası ayrı kardeşi ayrıı ararlarr özellikle kayınpederimm telefonu açar açmas sorarr x (yani ben)yanında mıı diyee ona göre konuşacak yaaa.sürekliii ararlar gizlii konuşmalar felann anladınızumarımm...en önemliside eşim ailesine resmen tapıorrr hiç birşekilde ailesi bi yana dünya bi yanaa....sürekli arayıp çagırıyorlarr dün gene bi çagrı geldi kardeşindenn bende sinirlendimm " ne yanı x hanım yüzünden evimizdee 5 dk başbaşa oturamıycaz mıı "dedim...bağırdı ve itti beni bende bagırınca bana bagıramazsın kes sesini diyipp elini kaldırdıı bendee ; o bi kere affedilir bana el kaldıramazsın 1 kere görmezden geldimm bidaha gelemem dedii sen kim oluyorsun dedi tokat attı hırpaladııııı..:KK43:((( çok agladım sabaha kadarr evden kovdum gitmedi burası benim evimd edii .yalvardı yakardııı geceboyuncaa...özür diledii.hayır affettmiyorum dedim....ne yapıcam ben.....kimim ben ......ben mi haksıızm bilmiyorum......böyle bir evlilik ne kadar normall...İRDELEMEKTENN bu tür basitliklerden nefret edenn saygı için can veren ben nelere tahammül eder oldumm :KK43:(((( çok uzattım derdimi dökebilecegim bir tek allahın kulu bile yok.....2 tane yakın arkadaşım var ama utanıyorummm anlatamıyorum eziliyorum....

2. 22 Ocak 2010
  3. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    cok uzuldum adina, ne yapmayi dusunuyorsun, affedecekmisin onunu gorebiliyormusun

4. 22 Ocak 2010
  5. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadasim inan seni cok iyi anliyiorum ama o arkadaslarina icine dökmelisin ki sana kol kanat gelsinler. Tartisma cok kücük birsey ama geldigi boyut hic hos degil. Esin senin canini acitti mi yani hirpaladi derken siddet mi uyguladi? Eger Siddet uyguladiysa canim bak kendi parani kendin kazaniyormussun zaten lütfen bunu kendine yapma...

Iyi düsün birzamanki gelecekle olan hayallerin bunlar miydi, hakediyor musun acaba? Tabi ben kavganizin boyutunu bilmiyorum ama esin eninde sonunda yine siddet uygulayacak gibi geliyor bana. Sen kendi degerini bilmezsen senin degerini hickimse bilmez canim unutma.

Dedigim gibi arkadaslarina bu konuyu acman cok önemli tek basina cesaret edemezsin bazi seylere özellikle bu aralar dert ortagina ihtiyacin var.

6. 22 Ocak 2010
  7. bulazere

bulazere Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bi kere ailesinden yardım beklemeyi bırak hayatın bunu sana öğretmesi lazımdı şimdiye kadar ''tırnağın varsa başını kaşıycaksın''herkes bi yere kadar çünkü.Evi idare etme şeklin takdire şayan iyiki çıkmışsınız ayrı eve, eşinle kesin cümlelerle konuş böyle yürümediğinden bahset ve sana şiddet uygulamasına izin verme. Allah yardımcın olsun:Saruboceq:

8. 22 Ocak 2010
  9. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    canım bak birinci oldu ikinci olursa affetmem demişsin ikinci de oldu zaten herşeyi kendi başına yapıyorsun ne işn var senin böyle bir adamla Allah aşkına gerçekten sorumsuz sana saygısı da yok eğer o gitmiyorsa sen çık git bakaım evi nasıl geçindircek sen olmayınca sevgili ailesi yardım etcek mi sürt biraz burnunu ikinci oldu bunun üçüncüsü de olur iyi düşün taşın

10. 22 Ocak 2010
  11. feryalcan

feryalcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi her şeyi bırak diyecem bu sefer yuvan dağılacak zaten evin nerdeyse bütün ihtiyaçalrını sen karşlıyosun zaten diyecem bu seferde olumsuz şekilde yönlendirmek istemem .affetmem demişsin dediğin halde yine 2 .kez olmasına rağmen tekrarlamış demek ki 3,4,5,6 da bu böyle devam edicek bu biraz insanın karakteriyle ilgili bi şey eğer bunları kaldıracak gücün varsa seni manevi anlamda daha büyük çöküntülere hazırlamıyacaksa çekebilecek gücü kendine buluyosan devam evliliğine ama tam tersiyse zaten ekonomik özgürlüğün var kendine yeni bir yol çizebilirsin....

12. 22 Ocak 2010
  13. CASIO

CASIO Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok saolun canlarım...haklısınız öncelikle bazı şeyleri omuzunda aglayabilecegim birileriyle paylaşmam gerek aslında..ne yapıcam inanın bilemiyorum.gidiyorum üzerine gidiyorummm yuvam mutlulugm diyorum yok tek başıma beceremiyorum..bu gerçegi kabul etmeliyim galibaa mutlu olamıycagım gerçeginii.yerimin neresi oldugunuu nereye ait oldgumu kabul etmeliyimm sanırım benim evim sadece sadece baba ocagım..
    bu arada tekrar sölüyorum tokat attı ittiiii ve koltuga dogru tekrar attıı resmen .....sonrada ; ben sana bagırma dedikçe bagırıyorsun beni bütün apartmaana resil ediyorsun dedi hırsımı alamaıdmm bagırdıkça bagırdımm....15 dk sonra yanıma gelip yalvarıp sen sabrımı zorluyorsun deyip gönlümü almaya çalıştıı.senin canını açıtmak istemiyorum büyütüyorsun dedii.onlar benim ailem her gün de çagırsalar her dk da çagırsalar giderim bunu kabul et dedii.bende ; tamam ailen anlıyorummmm ama sen ailenin olmadıgı bi evliligi kabul etmiyorsn resmen dedim.her dk onlarla olmak zorundayız gibi davranıyorsund dedim.son olarak eve gelme bundan sonra dedim ve sabah çıktım....ne yapacagımı bilmiyorumm çevremde kınadıgım şeyleri yaşıyorum.böyle evlilik olmaz dedigim bi evlilik yaşıyorum.eşimin ailesin e en ufak bi terbiyesizlik bile yapmadım bu güne dek......karakterim itibariyle önceligi hep kendi yuvama ve eşime veririm öncelik kendi hayatımız derimmm. oysa sürekli babasıyla ilginç dolaplar çeviriyor anlayamıyorum çogu zaman ...işin içinden çıkamıyorum aslında evi terkmeliydm hemen saglıklı düşünmek istiyorum önce o yüzden gitmedim ; baba evine gidip 1 ay kalıp sonra eşimin yalvarıp yakarmalarıyla geri dönmek istemiyorum birdaha.artık ailemede yüzüm yok...

14. 22 Ocak 2010
  15. jesabel

jesabel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    aynı fikirdeyim.

hakettiğin hayat bu mu gerçekten? onsuz daha mı kötü olur hayatın? hiç sanmıyorum. iyi düşün. balık baştan kokar demişler. eşin rengini iyice belli etmiş.

16. 22 Ocak 2010
  17. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    evi gecindirme sende kira fatura odemeyi kes

18. 22 Ocak 2010
  19. _chocolate_

_chocolate_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ailenin evine gidipde geri dönmek cözüm degil ailen sorun degil onlara bir ayligina kafami dinlemeye geldim sadece de diyebilirsin ama sen her babanin yanina gidipde geri döndügünde, senin onu terketmeyeceginden dahada emin olacak.

Zamanla babanin yanina gitmenide ciddiye almiyacaktir.. bu erkeklerin gözünü korkutmak ya ilk seferde ise yariyor yada hic yaramiyor aksine ayrilma taleplerinin hicbirini ciddiye almamaya basliyorlar zamanla.

Canim evi terk etmeden bunlara ceza vermenin yolunu bir bulsam inan bende uygulayacagim canim benim üzme tatli canini