sizlere danışıyorum lütfen yardım...

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ressamderya tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

28 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ressamderya
  1. ressamderya

ressamderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar yaklaşık bir yıldır nişanlıyım.nişanlımla ayrı şehirlerdeyiz.(uzak bi mesafe) birbirimize çok bağlıyız açıkçası ama çok tartışıyoruz ve bu tartışmalar son zmanlarda bardağı taşıran son damla gibi.onunla konuşmak istemior onu hatırlamak istemiyor gibiyim .tartışmalarımız hep onun anlık siniri.saman alevi gibi bi anda parlayıp sönmesi..kendisine ters gelen bişeyi kafasında kurgulamadan düşünmeden benim kalbimi kırıyo,hevesimi kursağımda bırakıyo.e bende sinirlenince bağırışmalar filan...altta kalamam yani bu durumda..o sonra yumuşuyo ama benden çok şey gitmiş oluyo.yani şu dünyada sadece kendi doğruları varmş gibi davranıyor.benim kalbim kırıldıktan sonra anca geri adım atmayı bilio..ve her seferinde böle olduğu için her sefernde düzelecek dediğim için şu zmana kadar uzadı her şey.yakın çevrem yanyana geldiğimizde böle şeylerin olmayacağını söylüyorlar.ben de buna inanmak istiyorum açıkçası.
    şimdi siz arkadaşlarım neler söyleyebilirsiniz??uzaklık mı gerçekten sizce aramızdaki anlaşmazlıklar? benle aynı problemleri yaşayanlarınız var mı??
    çok bunaldım...

2. 28 Şubat 2010
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.107
    Ödül Puanları:
    488

uzaklık özlem hasrettir...
    ama bence bi an önce bir araya gelip sorunlarınızı masaya yatırıp konuşmanızda fayda var...olumunekankayizsmile

4. 28 Şubat 2010
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    beraberken böyle oluyor mu?

6. 28 Şubat 2010
  7. kavgalar ve sonuçları önemlidir. ilişkiyi ileriye taşır. ama çok yıpratıcı olduğunu düşünüyosanız bize ifade ettiğiniz gibi nişanlınızada kendinizi ifade edin.
    kavgalarınızın neden çıktığıda önemli. kıskançlık yüzündense kavgalarınızda hakaret ya da aşşağılama varsa ilişkiyi gözden geçirin. yok öyle değilse konuşarak aşabilirsiniz..

8. 28 Şubat 2010
  9. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Aynen eşimle benim flört zamanımızdaki halimizi anlatmışsın...
    Biz de sürekli kavga tartışma halindeydik...
    Ama yanyana gelince istisnalar hariç (kaynana görümce vakaları) öyle çok büyük tartışmalar yaşamadık...
    Gerçekten de hepsi mesafeden kaynaklanıyormuş...

10. 28 Şubat 2010
  11. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    biz 10 ay nişanlı kaldık ayrı şehirlerdeydik

iletişimimiz sadece telefondu pek tartışmazdık

tartışsakta hiç hakaret boyutuna gelmemişti

bir araya geldiğimizde de hasret gidermekten hiç tartışamazdıkŞeniz

şimdi tartışmalarımız daha şiddetli oluyor belki de mesafe olmadığındandır.

eğer size şimdiden hakaret (misal) ediyorsa ilişkiyi bir gözden geçirin

derim naçizane fikrim.

12. 28 Şubat 2010
  13. ressamderya

ressamderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biz yanyanayken çok iyi anlaşıyoruz.ufak tefek problem olsa bile bana kıyıp da ters bi cvp söyleyemiyo bile.ama uzaklaştıktan sonra 1 ayı geçince özellikle tartşmalar başlıyor.ailelere de yansıdı açıkçası yani sadece anneler en azından biliyor.kayınvalidem beni arayıp yawrum o seni çok seviyor inan bana yanyana gelseniz böyle olmaz diyor.5 ayımız var daha evlenmeye.artık ufacık bi tartışmayı kaldıracak gücüm yok.onun çok stresli bi işi var.fakat onun stresi var diye ben en güzel günlerimi böyle mi yaşayacam...ayrıca kavgalarımızın sebebi genellikle eşya hazırlıklarından çıkıyor.sanırım kız tarafı erkek tarafı muhabbeti çok yapılmş etrafında.benim de en sevmediğim şeyler bunlar tabiki ailemin de.onun tarafında cahil insanlar çok ve sanırım onların yaşantısı da etkilio onu.ben olaya biz olarak bakıyorum o şunu alıyorum bunu alıorum mantığıyla bakıyo.mesela ben evimiz içn bi mandal alsam bugün evimizin ilk mandallarını aldım die sevinerek onla konuşuorum bu heyecanı onla paylaşıorm.fakat o bu konuşmlarımı aynen şöle kesiyo ee üstüne düşeni yapıyorsun...:KK43:( o da bir eğitimci ben de ama sanırım biraz bu zamana göre geri kalmış...
    kıskançlık için olan tartışmalrımız da var ama onlar tartışma bile olmayacak kadar küçük o kadarı normal diyorum çünkü ben de yeri geldiğinde kıskanıyorum.
    düzelir mi ki? hiç bilmiyorum...

Son düzenleme: 28 Şubat 2010
  14. 28 Şubat 2010
  15. simeron

simeron TATLIŞ'yla çok mutlu :)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Seni anlıyorum bende.. Bizde sizin gibi ayrı şehirlerdeyiz.. 2 yıla yaklaşıyo.. 1 yılın sonunda anca tanıştırdık aileleri de söz yapmıştık... şimdi kısmetse nişan olacak yakın zamanda. Uzaklık zor bayağı zor bişey.. çiftler bunun stresiyle biribirinden çıkartıyor en küçük bir olayda.. mesela itiraf edeyim ben o gün kötü birşey geçirmişsem inkar etmiyorum çocuktan çıkıyo yani :)) bunlar kesinlikle ayrı oluştan kaynaklanıyo bunu çok net farkediyorum..ha beraberken hiç mi tartışılmıyo?? tartışılıyor tabiiki ama fazla uzun sürmüyo çözüm oluşuyo.. falan fişman... biz çok sorunlar engeller atlattık bir de bilmiyorum o yüzden değer kıymet anlayışımızı bi araya gelince artıyo.. Allah hepimizi sevdiklerimize kavuştursun inşşşşşş :Saruboceq:

16. 28 Şubat 2010
  17. resusitasyon

resusitasyon Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım burda ilk tepki çok önemli...tartışmaları ben hoş karşılamıyorum hele bu bağır çağır olursa hiç mi hiç hoş olmuyor..insan tartışırken de nerde durduğunu bilecek..sende ona bağırarak cevap verirsen hanginiz bu öfke patlamasını kontrol edicek? yada ilerde yan yana geldiğinizde o zamanalr aklınıza gelmeyecek mii?? bu husuta bence bir konuşun,tartışmalarınızın boyutunu değiştirin..gereksiz şeyler yüzünden çıkıyorsa tartışmalr ona açıkça tavrını belirt..erkeğim diye de sürekli ğste çıkmasın..hem haksız insan bağırıp çağırı sürekli!

18. 28 Şubat 2010
  19. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    off sanırım nişanlı çiftleri en çok etkileyen konu şu eşya alma meselesi...