sizlerede bebeğinizle ilgili abuk sabuk öğütler verenler varmı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Biricik tarafından 20 Mart 2008 başlatılmıştır.

20 Mart 2008
    Konu Sahibi : Biricik
  1. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ya arkadaşlar doğum yapalı 12 gün oldu. malum gelen giden çok. gelen herkes bir öğüt veriyor. yok efendim bebeği kundaklamam gerekliymiş yoksa vücudu düzgün olmazmış. yok efendim bebeği niye tuzlamamışım kokarmış. yok loğusa kadının 40 gün mezarı açık olurmuş falan falan..... ay çıldıracam yaaa.... sizlerde de aynı durum varmı? yoksa bu söyledikleri doğru mu? of ya sizler ne yapıyorsunuz?

2. 20 Mart 2008
  3. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ah cnm ya
    ben daha doğum yapmadım ama
    şimdiden başladı millet
    hiç kulak asma
    9 ay nasıl karnında nasıl taşıdıysan
    bakmayı da bilirsin
    hiç kafana takma güzelim bunları
    tabi ki büyüklerimiz bizden daha deneyimli ama
    yine de çok kulak asmamamk lazım...

4. 20 Mart 2008
  5. EU1

EU1 Guest

yok canım bunları ben söyleyince kızıyorlar hatta..sen kulak asma sakın yok öyle şeyler saçmalık...ben gece tek başına yatıyorum bebekle..evde çoğu zaman yalnız kalıyoruz..içine alma öyle şeyleri..bende daha lohusayım...

6. 20 Mart 2008
  7. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    aynı dertten muzdarıbım ama kımsenın dedıgını yapmıyorum valla tamam tamam dıyorum ama o kadarla kalıyo bence sende oyle yap kafan rahat olur bı kere kundaga cok karsıyım yetıskın bı ınsanı ole sarıp sarmalasalr ne kadar dayanabılırkı bebeklerın elı kolu 1 dk rahat durmuyo bence cok sacma
    ıkıncısı lohusanın mezarı acık olurmus banada ole dedıler dısarı cıkartmıyorlardı benı esım kızdı ne mezarı delımısınız sız dedı ve benı dogumdan 1,5 hafta sonra sınemaya gıttık ebbısıde kendı anneme bıraktık
    hıcde bısey olmadı mezarın ıcıne fılan dusmedım yani :roflol:
    yanı dıyecegım sen kulak asma tatlım gelıpp gecerr

8. 20 Mart 2008
  9. EU1

EU1 Guest

hemm daha sizir bozucu şeyler var..kim bebişin yanına gitse bu daha doymamış annesii demeleri..yazık emzir şunu lafından sinir oluyorum..sanki ben emzirmek istemiyorum gibi..benden daha çok düşünüyolar akıllarınca bebişi...sonra yediğin herşeye laf edilmesii..bak bunu yedin gazı oldu..sen böyle yemeye devam ettikçe bu çocuk bağırıcak işte eşim bile böyle..bu arada nerdeyse sadece çorbayla beslenicem fenalık geldi artık...ama takdir edilmiyosun..yine laf laf...alışıcaz bunlara heralde...sinir bozucu ama..

10. 20 Mart 2008
  11. alize_13

alize_13 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende 7 gün nce doğum yaptım daha gelen giden olmadı
    benimde sütüm az millet telefon edip soruyo bende bundan sıkıldım
    hiç kafana takma söylenenleri boşver millet bilip bilmeden konuşur ölle doktorlar sürekli kundak yapmayın deyip duruyo dr daha mı iyi bilecek onlar
    hem ne kokması mis gibi bebek kokuyolar tuzlanmasını söleyen bebeği turşu sanıyo herhalde Kötü Kazen

12. 20 Mart 2008
  13. EU1

EU1 Guest

yasemin sen mama veriyomusun bebeğe

14. 20 Mart 2008
  15. EU1

EU1 Guest

kundk yapmak kalça çıkığına sebep oluyo kızlar..

16. 20 Mart 2008
  17. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar haklısınız ama insanın sinirleri bozuluyor. sanki ben bebeğime bakamıyormuşum gibi gelen giden bir şeyler söylüyor. hımm tamam öyle yaparım diyip geçiştirmeye çalışıyorum ama nafile. doktorlar tavsiye etmiyor diyorum doktor ne bilir diyorlar. ay etrafımdaki herkes doktorlardan daha iyi biliyor yani...

18. 21 Mart 2008
  19. ASYAA

ASYAA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valaa guzelım sana gelenlerde ıyıce bı acayıpmıs.hıc yenı doğmus bebek kokarmı en cok bu lafa uyuz olurum bende tuzlamakta ne yaa tursumu kuruyon.o bebek senden benden temız.nolcakmış yanı.bende bebegımı gobek bagı dusene kadar yıkamamıştm cunku doktor oyle dedı.ama kımı yıkıyo tabı.neysee kayınwalıdem gıttı geldı kadın dert ettı nıye yıkamamısım olurmuymus falan esımde dedı sen doktordan ıyımı bılıyosn dıyee.yaa dıcegım o laflara aldırma boswer sen bılldıgını oku ayrıca sakın haa kundak falan yapma bebıs rahat hareket edemez o ne kadar hareket ederse kemıklerı ıcın yaraelıymıs bakma sen onlar kocakarı adetlerı eskıdenmmıs hangı cagda yasıyorz de onlara.bebegıne saglıklı uzun ömurler wersın allahım sewgıleer