slm

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve deryaevren tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : deryaevren
  1. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    slm arkadaşlar doğum yapmak çokmu zor yani doğum yaparken anne ölümleri oluyormu ben çok korkuyorum cvp yazarsanız sevinirimmm

2. 30 Haziran 2010
  3. Yeshill_Yansima

Yeshill_Yansima Hoşgeldin minik kızım:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm herşeyin sağlıklı olduğu gebeliklerde bile normal doğum sırasında komplikasyonlar olabiliyor.anne veya bebek için sıkıntı olabiliyor. ama anne ölümüne neden olabilecek durumlar daha riskli gebeliklerde görülüyor. onlarda da düzenli bir dr. kontrolü ve uygun doğum şekliyle tam donanımlı hastanelerde gerçekleştirilirse bu durumlar önemli ölçüde önlenebiliyor. eskiden olduğu gibi yada bazı filmlerde olduğu kadar sık gerçekleşmiyor artık bu tür olaylar. kontrollü bir gebelik sürecinde anneye ve bebeğe ait tüm risk ve bekleyen tehlikeler varsa tabi belirlenip oana göre hareket ediliyor. endişelenmene gerek yok bence.

4. 30 Haziran 2010
  5. deryaevren

deryaevren Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    41
    tşk ederim cvbın için bugün sağlık ocagına gittim çok evhamlıyım ben delimisin sen dedi eğer doğumda ölecek olan olsaydı her anne ölürdü dedi sen merak etme allahın izniyle her şey olur kafana takma dedi kafama taka taka doğumda yapamıcam inannın