Smear testi

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve zeeyneep tarafından 12 Kasım 2008 başlatılmıştır.

12 Kasım 2008
    Konu Sahibi : zeeyneep
  1. zeeyneep

zeeyneep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar.
    aranızda hic simir testi yaptıran var mı:uhm: ben 13 aylık evliyim.gecen gun doktora gittim ve doktor simir testi yaptırmamaı istedi. test patalojiye gonderildi :Saruboceq:15 gun sonra tekrar gidecegim doktora.cok telaslanıyorum.aranızda yaptıran veya neden yaptırldıgını bilen varsa yardımcı olabilirmi?:eek:

2. 12 Kasım 2008
  3. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cnm onda korkulcak birşey uok rutin olarak her bayanın yılda 1 kez simir tetsti yaptırması gerekiyor. simir testi düzenli kontrol diyebiliriz herhangi birşey varsa rahimle ilgili kötü hastalık olarak allah korusun erken teşhis koyabilmek için yapılan kontrol sadece ve onun sonucu evet hemen çıkan bir sonuç değil belli bir süre sonra alınıyor am korkmana gerek yok dediğim gibi her bayanda bu böyle yani olması gereken bu her sene yaptırmak

4. 12 Kasım 2008
  5. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    canım onda korkacak bişey yok.kanser tarama testidir aslında ama varsa vajinal enfeksiyonlarda varsa ortaya çıkar.ben 3 hafta önce yaptırdım.vajinit çıktı .enfeksiyon var yani .o yüzden hamile kalamıyormuşum.doktor vajinal fitil verdi .umarım tahlillerin temiz çıkar geçmiş olsun

6. 12 Kasım 2008
  7. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    mandal tabir edilen bir araçla rahim tam açılıyor bir pamuklu çubuk yardımıyla ordan alınan sıvı teste gönderiliyor işlem bu yazdıgım kadar sürmüyor

8. 12 Kasım 2008
  9. zeeyneep

zeeyneep Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hepinize cok tesekkur ederim arkadaslar... umarım sorun cıkmaz :KK43:

10. 12 Kasım 2008
  11. hazall_24

hazall_24 Guest

canım bende daha yeni yaptırdım rahimde yara ve fazla akıntım olduğu için dr istemişti dün sonucu öğrendim allaha şükür temiz çıktı umarım seninde temiz çıkar sonuçların. Telaş etme canım geçmiş olsun...

12. 20 Kasım 2008
  13. nur_tuanna

nur_tuanna evliyim,mutluyum,anneyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benede yaptırdım smear testi,,cuma günü sonucu alıcam,,bende yaptırmadan önce çok korkuyordum ama 5 saniye sürdü,,inşallah sonuçta güzel çıkacak,,rutin bir kontrol yani korkma canım,,

14. 20 Kasım 2008
  15. sudeyoncaa

sudeyoncaa pozitif ol.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Vllahi ben normal muayeneye gitmiştim dr bana uzan dedi ben zannettim normal alttan muayenesini yapıyor sonra kalktı bana bir kağıda sardı verdi bi tüp gibi bişeyi bunu al şuraya götür sonucunu alırsın smer testi dedi. Yani anlayacagınız ben muayene ediyo zannederken ooo herşeyi yapmış alcagını almış smer testi icin benim haberim yok bana demedi bile sonradan söyledi o yüzden hiç korkmadım belki önceden sölese bende korkardım benim ruhum duymadı :)

16. 25 Kasım 2008
  17. ppinar

ppinar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Evet arkadaşlar hepimizin yaptırması gereken bir test. en ufak bir acı bile hissetmiyorsun. Yaptırın içiniz rahatlasın.

18. 28 Temmuz 2009
  19. brnsrk

brnsrk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 3 saat önce yaptırdım cnm dr dedik simir testi yaptır ben nasıl bakıldıgını bile bilmiyodum valla yattım baktılar evli olan her bayan rahatlıkla baktırabilir acılı bi işlem deil yani ben anlamadım valla bişey 25 gün sonra gidip alıcam bakalım yara yok dedi ama başka bişeyde cıkmaz inşallah bebek istiyorum çünki çok.bakalım hayırlısı.