sms aşkı öldürüyormuş sizce dğrumu?

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve yapra_k tarafından 27 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

  27 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : yapra_k
 1. yapra_k

  yapra_k Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  233
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  Sms, biz kadınlar için romantik bir araç bile olabiliyor. Oysa erkekler için bizimle ilgilenmenin fazla vakit ve çaba harcamadan en kestirme yolu! İşte bu tembelliğe dur demenin yolları.

  Eminiz ki gelen mesajlar kutunuzda; "Naber?" veya "Bu akşam görüşelim mi?' gibi tonlarca mesaj vardır. Bugünlerde, mesajlaşmak, her zaman olduğundan daha popüler. Türkiye'de günde 60-70 milyon adet SMS atılıyor. Peki problem tam olarak nerede?

  Zen And The Art of Failing in Love (Zen ve Aşık Olma Sanatı) adlı kitabın yazarı Dr. Brenda Shoshanna, "Mesaj yollama, erkeklere, ilişkileri için daha az enerji harcamanın yolunu açıyor. İlişkinizde, SMS'ler yüzünden birbirinize karşı tembel bir hale geliyorsunuz" diye açıklıyor bu durumu.

  İşte biz de, önünüze çıkabilecek bu tür tuzakları incelemeye karar verdik ve erkek arkadaşınızı bu alışkanlıklardan caydırmanın yollarını araştırdık.

  Teknolojik tehlike 1: Şansını denemekten çekiniyor

  "Görüşelim mi" gibi belirsiz bir mesaj attığında, plan yapma sorumluluğunu sizin üzerinize atıyor demektir.
  Bazı erkeklerin reddedilmekten ("İstemiyorsanız, cevap vermezsiniz, o da bunu kulağıyla duymaktan daha kolay kaldırabilir diyor Shoshanna) korktukları veya frene basmak için mesajlaşmayı seçtiklerini düşünüyor Washington'daki Internet ve Bilgisayar Bağımlılığı Merkezi'nin sahibi Hilarie Cash.

  Teknolojik tehlike 2: Bağlantı yok

  Erkeklerle telefonda konuşmanın heyecanını bir düşünsenize. Seksi bir gülüş, coşkulu bir ses tonu duymak ne kadar da cazip. Ama mesajlaşma, bunları bir anda silip atıveriyor. "Mesajlaşmak erkeklerin yakınlıktan kaçınmalarına olanak verir. Böylece iletişim çok yüzeysel kalır" diyor Cash.

  Ayrıca, araştırmalara göre; erkekler ilişkiyi idare etmek için mesaj atarken, kadınlar ilişkiyi sağlamlaştırmak için yolluyor. Bu şu anlama geliyor: O, karşılıklı iletişimi limitliyor ve sizin daha fazlasını istemenize sebep oluyor. Bir dahaki sefer sizi aradığında, ona olumlu bir tepki verin. Örneğin, "Sesini duymak ne güzel" diyebilirsiniz


  Teknolojik tehlike 3: Hislerini anlamanız güçleşir

  Cash, "Mesaj attığında sesini duymadığınız için, duygularını çözmeniz zorlaşır" diye açıklıyor. "Dün gece çok eğlendim' diye yazdığı zaman; ya sizinle vakit geçirmekten gerçekten hoşlanmıştır, ya da ilgisini çekmemişsinizdir ama size kibar davranmaya çalışıyordur. Ama telefonda konuştuğunuzda, sesinin tonu ve vurgulamaları size bu konuda ipucu verecektir. Mesajlarına cevap vermeyip, aradığında da onunla iyi bir tonda konuşarak, bundan vazgeçirebilirsiniz.

  Teknolojik tehlike 4: Tartışmalardan kaçıyor

  Buluşma planınızı iptal etmek istediğini düşünelim. "Sizin kızgınlığınızla yüzleşmemek için, bunu size mesajla bildirir" diyor Cash. Shoshanna ise ilişkinizin ciddileşmesinden korkuyorsa, daha az mesaj atıp, sizi soğutmaya çalışıyor olabilir" diye ekliyor.
  "Beni arayıp gelemeyeceğini söyleseydin daha iyi olurdu" diyerek size saygısızlık etmesinden hoşlanmadığınızı belirtebilirsiniz.

  Siz talep ettikten sonra, eğer hâlâ sizi aramayıp, mesaj atmaya devam ediyorsa, cevap yazmayı kesin. Belli ki, sizinle fazla ilgilenmiyor ve size değer veren yeni bir sevgili ve mesaj arkadaşı bulmanız gerekiyor alıntı....
   
  Son düzenleme: 27 Temmuz 2010