!!Smyrna Art <İzmir tüp bebek merkezinde>tedaviye başlayan yol arkadaşlarım Buraya!!!

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve baby2435 tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

30 Ekim 2010
    Konu Sahibi : baby2435
  1. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    SELAM arkadaşlar ben smyrna art tüp bebek merkezinde tedaviye başldım bizim mikro enjeksiyonlu ilk tüp bebek denememiz olucak.12 gün oldu tedaviye başlayalı ginera doğum kontrol hapıyla başladım 19 kasımda hapım bitiyo ve göbekten iğnelere başlıcaz allah kısmet ederse:dance: sonrasını da bekleyip görücez inşallah benimle beraber olan arkadaşlar bu heyecanlı umut dolu yolda birlikte ilerleyelim.. herşey bittiğinde bi liste yapıp kimler hamiş kalmış ve kimler ikinci denemelerini yapıyo birlikte görelim heycanımızı sıkıntılarımızı ve umutlu bekleyişlerimi masaya yatırıp konuşalımm.. inşallah bu topiğim herkese uğurlu gelir ve herkes ilk denemelerinde hamile kalırlar biran önce bebeklerimizi kucaklarımıza almamız dileğiyleeee :HOŞGELDİNİZZZ:

Son düzenleme: 11 Kasım 2010
  2. 1 Kasım 2010
  3. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eee kıslar yol arkadaşım yok mu? smyrna da:KK54:

4. 4 Kasım 2010
  5. asel35

asel35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    umutlu bekleyişinin sonu sevinç olur inşaallah.bana orayı tavsiye etti stedeki arkadaşlar.ne kadara maloluyo*ve önerecegin dr orada varmı?ceveb verirsen sevinirim.

6. 5 Kasım 2010
  7. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bebek sahibi olmak isteyenlere Folik Asid ile ilgili tavsiyeler. Daha önce sinir sitemi sakatlığı bulunan bir bebek doğurulmuş ise daha yüksek dozda folik asid alınmalıdır. Bunlarda 4000 mikrogram yani 4 miligram folik asid günde kullanılmalıdır. Gebelikten en az bir ay önce başlanmalı ve gebeliğin ilk 3 ayında devam edilmelidir.

Diabet, sara, yada aşırı obez olanlarda bu hastalıkların görülme olasılığı daha fazla olduğundan bu gruba giren bayanlarda da yüksek doz folik asid kullanılması önerilebilir.
    Folik asit doğumsal sakatlıkları azaltmnın yanısıra gebelerde kan hücrelerinin artması içinde yardımcı olur
    Ayrıca bebeğin ve plasentanın (eş) da gelişiminde gereklidir. Bir çalışmada folik asit eksikliği olan kadınlarda erken doğum ve düşük ağırlıklı doğumların daha sık olduğu görülmüştür. Bir başka çalışmada ise folik asit eksikliği bulunanlarda gebelikte yüksek tansiyona daha çok rastlandığı bildirilmiştir.

folik asid bir B vitaminidir (B9). Bir çok araştırma gebe kalmadan önce ve erken gebelik aylarında günde 400 mikrogram (0.4 miligram) folik asid almanın, bebeklerde ciddi beyin ve omurilik hastalıklarını %70 den fazla azalttığını göstermiştir.

En çok rastlanan sinir sistemi hastalıklarını; spina bifida (omurganın kapanmayarak açık kalması), anansefali (beyinin gelişmemesi), ve ensefalosel (beyinin kafatası kemiğinden dışarı çıkması) oluşturmaktadır. Bütün bu sorunlar gebeliğin ilk 28 gününde oluşur. Bu dönemin ilk günlerinde anne gebe kaldığının farkında değildir.

arkadaşlar gebelik öncesi folik asit almanın ne kadar önemli olduğu anlatan bi yazı paylaşmak istedim sizlerle ben hapını içmiyorum en doğalı olan ve içinde bolca folik asit içeren muz yiyorum günde bi tane, ve sizede tavsiye ediyorum herşey bebeğimizzz için bunu unutmayalım..:94:

8. 5 Kasım 2010
  9. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    inşallah canımm hepimiz için sonu sevinç olur... canım tahlil sonuçlarına göre fiyat veriyo önce hastaneye gidip biyolog burhan beyle konuş kendisi aynı zamanda pazarlamacı fiyat konusuyla o ilgileniyo canım ve dr. funda hanımı tavsiye ediyorum benim doktorum aynı zamanda embiriyolog aynur hanım da tanınmış alanında başarılı bi uzman yani her konuda güvenebilirsin canım...şimdiden hayırlısı olsun...

10. 5 Kasım 2010
  11. ekinbebek

ekinbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bana smyrna da bemiks -c verdiler folic asid vermediler bir bilgin var mı?

12. 5 Kasım 2010
  13. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

bana da bemiks-c verdiler ginera doğum kontrol hapıyla birlikte kullanıyorum canım folik asiti mutlaka alman gerekiyo doktorunu ara bi konuş bakalım belki bilgilendirmeyi unutmuşlardır kesin hastaneyi ara konuş bakalım:92:

14. 5 Kasım 2010
  15. asel35

asel35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    folik asiti her anne adyına veriyolar dr na bi sor istersen?

16. 5 Kasım 2010
  17. baby2435

baby2435 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

ewet canım bence sana söylemeyi unutmuşlardır sen yine bi konuş doktorla bakalım:94:

18. 5 Kasım 2010
  19. ekinbebek

ekinbebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    teşekür ederim mutlaka arıyp sorucam çünkü bende kullanmam gerekli diye biliyorum