Soan krn deneyipte sonu alan veya almayan var m acaba?Buradan paylaalm...

Konusu 'Gebelik Öncesi ve Sonrası Alternatif Tıp' forumundadır ve bebisim52 tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bebisim52
  1. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar ben ugün soğan kürüne başladım ama çok araştırdım ve hamile kalan veya kürün ters teptiği hakkında bir bilgim yok çünkü biliyorsunuzki herkeze herşey iyi gelmiyor.mesela ben geçen sene hayıt tohumunu kullandım hemde aynı ölçü ve aynı tarife göre ama bana ters tepti tam 5 ay adet olmadım sonrasında oldum 30 gün adet gördüm adetim bitti 3 hafta sonra tekrar oldum ve 42 gün sürdü sonrada dr ailç filan verdi halletti.

ynai herşey herkeze yaramıyo.benneyaptımki

acaba buradan soğan kürüyle ilgili tecrübelerimizi paylaşabilirmiyiz.:enbuyukkk:

2. 31 Mayıs 2009
  3. hallisna

hallisna Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben yumurtalık kistlerim için kullanmıştım soğan kürünü.. 4tane 7,5cmlik kistim vardı..
    kürü kullandığımın 3.günü çamurumsu akıntım başladı 3gün sürdü.. korktum ama bırakmadım kürü devam ettim.. 6.gün doktora kontrole gittiğimde kistlerimin 2cm olduğunu öğrendim.. 15günlük kürün sonunda tekrar muayene oldum ve hiç kistim yoktu.. ayrıca yapılan idrar testi de tertemiz çıktı.. yani soğan kürü iltihap,kist için birebir.. saraçoğlunun dediği gibi soğan ALLAH tarafından rahim için gönderilmiş bir mucize...

4. 31 Mayıs 2009
  5. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    ay bendede var pko onun için 2 aydır adetim yine düzensizleşti onun için kullanmaya başladım ayrıca tadı çokta iğrenç değil ama atok karnına içiyorum ben

6. 31 Mayıs 2009
  7. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Cnm bende pko hastasıyım uzun yıllardır,hastalığım nedeniyle yumurtlamam az ve reglim düzensizdi.Yaklaşık 3 ay önce bir kür yaptım adetlerim düzene girdi en fazla 1-2 gün farketti.Kesinlikle tavsiye ederim.Bu arada birkaç gün sonra netleşecek belki de hamişim :)))))))

8. 31 Mayıs 2009
  9. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    inş hamişsindir ay ne güzel ya

benimde yumurtlama yok

10. 1 Haziran 2009
  11. Humadila

Humadila prensesleriyle musmutluu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar soğan kürünü detaylı anlatırsanız denemek istiyorum nasıl hazırlanıyo:ecrin_bebek:

12. 1 Haziran 2009
  13. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    cnm bak ben böyle hzırladım daha dün akşam yaptım bide şimdi içicem.

1 adet orta boy soğanı 4 e böldüm.2,5 bardak suyu küçük tencerede kaynatıyorum kaynadıktan sonra soğanı içine atıp kapağını kapatıyorum.5 dk öyle kaynatıp ocağı kapıyorum.bir su bardağına süzerek alıyorum ılıtıp burnumu kapatıp içiyorum .

yalnız ib.saraçoğlunun sitesinde ne soğuk nede çok sıcak içmeyin diyor.

sonracığıma şimdi akşamada tekrar yapıcam herzaman taze yapıcan.

adet tarihine 15 gün kala başlıyosun sabah akşam yemeklerden 15dk önce içiyosun.bu arada 2. günü filan akıntı çoğalıyomuş.hatta kisti olanlarda kistleri yok ediyomuş ve kanamada olurmuş.

sonra diğer adet tarihine 10 gün kala tekrar başlıyosun 5 veya 7 gün tekrar içiyosun .

sonra daha içmiyosun hiç bu kür senede 1 kez yapılırmış arkadaşım.

14. 1 Haziran 2009
  15. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meraba arkadaşlar. ben de bugün doktora gittim 4.5 cm lik bi kist vardı 3 aydır ilaç kulanıyodum .bugün doktor tekrar baktı, ne büyümüş ne küçülmüş. bi de soğan kürünü deniyim diyorum. inşallah iyi gelir. herkese acil şifalar.

16. 1 Haziran 2009
  17. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    amin cnm inşallah şifa olur hepimize ama ben bu topiği açtım daha hamile kalan ve tam olarak düzelen yok

18. 1 Haziran 2009
  19. Beany

Beany Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar soğanın bünyesindeki etken maddeler kullandığımız birçok kadın dğum haplarının içeriğindeki maddelere benzer etkiye sahip,soğan kürüyle siz ham halini tüketmiş oluyorsunuz,yani herhangi bir katkı maddesi olmaksızın
    birde bir bitkiden etki görmediğinizde ,bu bana yaramadı ,şikayetlerim aynıydı ama yaramadı bende diye düşünmeyin
    muhakkak ya yanlış uyguluyorsunuz yada eksik ..vede tabiki yeterli süre kullanımıda ayrıca önemlidir.
    hastalığın teşhisi doğru konulmuş ise şifa aramak en doğrusu olacaktır,yani yanlış teşhise yanlış kaynak olmasın...
    soğan kürünü denemekte fayda var derimmm
    adet düzensizliğine karşı ise yine i. saraçoğlunun aslanpençesi kürünü öneririm
    sağlıklar,sevgiler